Hlavice a Viktoria Plzeň B, dva týmy, které mají v České fotbalové lize nejlepší bilanci na domácím hřišti, se dnes utkají ve vzájemném zápase.

„Hlavice doma neztratila ani bod, my jsme doma ztratili jen dva body za remízu. Rádi bychom se na domácí bilanci soupeře dotáhli. To pro nás znamená vybojovat alespoň remízu,“ naznačuje cíl před utkáním s druhým celkem tabulky kouč juniorky Plzně Milan Matejka.
„Posílí nás mladí hráči z áčka,“ dodal trenér Plzně B, která je v tabulce čtvrtá..

Jeho protějšek, Jaroslav Vodička míní: „Bude to další z velmi těžkých zápasů v této soutěži. Ale pokud zopakujeme výkon z utkání proti rezervě Mladé Boleslavi, věřím v úspěch.“

Dnešní utkání v Hlavici začíná ve 14.30 hodin.

Zítra dopoledne je na programu malé derby mezi Slovanem Liberec B a Baumitem Jablonec B. Nedělní utkání má tradiční výkop v 10.15 hodin, ale netradiční místo. Bude se totiž hrát na hlavní ploše stadionu U Nisy.

„Na Městském stadionu, kde normálně hrajeme domácí zápasy, už sice není sníh, ale tráva je rozčvachtaná,“ popisuje trenér béčka Liberce Petr Myslivec. „Rozhodčí by to možná uznal za způsobilé, jenže fotbal by za moc nestál a tak jsme rádi, že došlo k dohodě a mohli jsme přeložit toto utkání na Nisu.“

A–mužstva obou celků hrají své prvoligové zápasy již v sobotu, takže lze očekávat posílení rezervních týmů z řad náhradníků áček.

(jsj, vac)