„S nápadem přišel Jablonecký okres a náš okres s nápadem souhlasil. Důvod je jasný: nedostatek mládežnických týmů v obou okresech.

Před touto sezónou se v našem okrese do přeboru starších žáků přihlásilo jen sedm týmů, v Jablonci pět. Do přeboru mladších žáků se přihlásilo pět, stejně jako v Jablonci. Takže jsou přebory starších i mladších žáků sloučeny a věříme, že to získá na kvalitě," uvedl předseda KM OFS Liberec Radek Petrement.

V přeboru starších žáků bude hrát dvanáct družstev a bude ho řídit OFS Liberec (Ruprechtice, Stráž n. N., Hejnice, Bílý Kostel, Nové Město p. S., Slovan Liberec, Nová Ves, Hodkovice, FK Jablonec, Mšeno Jablonec, Smržovka, Pěnčín u Jablonce). V přeboru mladších žáků si změří síly deset týmů a bude ho řídit OFS Jablonec.

Všechny týmy dostanou i finanční příspěvek na dopravu, když pojedou na utkání mimo svůj okres. Rozhodčí budou obsazováni z místa okresu, kde se utkání bude hrát. „Věříme, že se toto sloučení osvědčí a že tento nový systém bude přínosem," dodal Petrement.