Baník Ostrava – Slovan Liberec 0:0

Jako první zahrozili na Bazalech Liberečtí, kdy se po centru Fleišmana dostal k hlavičce Štajner, ale gólman jeho pokus vyrazil. Baník odpověděl podobnou akcí, ale také Nevesův pokus Bičík vyrazil. Hned z protiútoku se do šance dostal Breznaník, jehož rána se odrazila od tyče za záda gólmana Daňka, který nakonec situaci zvládl.

V úvodu druhého poločasu přidali domácí na aktivitě, ale do vyložených šancí se dostávali většinou jen po standardních situacích. Poslední velkou možnost měl Varadi, jehož hlavičku ale Vácha vyhlavičkoval z brankové čáry. Výkon Baníku pak šel rapidně dolů a tým dohrával zápas v křeči. To Liberec byl mnohem nebezpečnější.

Měl obrovskou smůlu při střele Váchy z dobrých 30 metrů, která orazítkovala obě tyče! Liberec mohl skórovat i osm minut před koncem, kdy se po rychlém protiútoku dostal k zakončení Dočkal, jeho rána jen těsně minula branku. Stejně si vedl i střídající Nezmar, který hlavou mířil pár decimetrů vedle. A nespokojení fanoušci skandovali pokřik „My chceme Baník“. „Takové věci trenér během utkání nevnímá. Ono to pro kluky není jednoduché. Já si vážím toho, že bojovali, a musíme i vidět kvalitu a sílu soupeře,“ řekl Marko.

Lukáš Vácha svou střelou roztleskal Bazaly

Ostrava – Vcelku překvapivě ve středu zálohy předčil zkušenější záložníky Martina Lukeše nebo Tomáše Frejlacha. Liberecký záložník Lukáš Vácha, který před dvěma lety působil i na Bazalech, odehrál velmi dobrý zápas, který málem korunoval i nádhernou brankou. Jeho nádherná trefa ze 72. minuty, kterou fanoušci domácího Baníku odměnili potleskem, sice orazítkovala obě tyče, ale v brance míč neskončil. „Kluci mě v každém zápase hecují, abych to alespoň jednou vždycky zkusil. No tak jsem to zkusil. Sedla mi, letělo to do tyče, pak do druhé. To je smůla, že to neskončilo v brance,“ řekl Lukáš Vácha.

I on cítil, že Slovan měl na to v Ostravě vyhrát. „Vypracovali jsme si čtyři velké šance, které jsme neproměnili. Měli jsme smůlu. A vezeme bod, který je pro Baník zlatý. Pro nás je to asi málo. Ale máme ho, nejedeme domů s prázdnou. Já nechci říct, že domácí hráli špatně. Myslím, že nám byli aspoň vyrovnaným soupeřem. Ale my jsme měli vyhrát a byli jsme lepší.“

Liberec zanechal velmi dobrý dojem, což trenéra Petra Radu potěšilo. „Do Ostravy jsme jeli s respektem, očekávali jsme náročný zápas. Čekal jsem, že domácí vrátí do sestavy Bolfa a Lukeše, kteří mají svou kvalitu i velké zkušenosti. Chtěli jsme ustát úvodní tlak, což se nám aktivní hrou vcelku podařilo. Dobře jsme kombinovali a ve druhém poločase měli i vyložené šance,“ zhodnotil zápas Rada, který ocenil i to, že jeho tým měl čtyři vyložené šance.

„Ty akce volali po gólu, ale bohužel tam nic nespadlo. Celkově jsem ale spokojený s naší hrou dopředu. Se ziskem bodu jsem smířený, myslím, že je za předvedený výkon zasloužený,“ podotkl Rada, ve kterém se mísila radost i zklamání.

„Podle vývoje jsem i trošku zklamaný, protože v době, kdy se utkání lámalo, jsme měli vyložené šance. Bylo jasné, že kdo vstřelí gól, získá tři body. A my k tomu měli blíže. Na druhé straně ve fotbale je možné všechno a i takové zápasy můžete prohrát. Proto jsme se v závěru soustředili, abychom se nedopustili zbytečných faulů, aby domácí neměli standardky. V nich jsou totiž hodně silní,“ dodal Rada.