Jaroslav Šilhavý (Slovan Liberec):
„Přání doma vyhrát a nedostat gól se nám splnilo. Ale jsme teprve v polovině a jak jste mohli vidět, Šachťor je velmi silný tým. Hlavně se potvrdila jejich výšková převaha nebezpečné standardní situace. Naše hra nebyla urovnaná, kombinace vázla, někteří jednotlivci jako by nebyli oni. Projevila se větší rozehranost soupeře. Máme zdatného protivníka, ale určitě se v Karagandě popereme o postup. V poslední minutě to bylo dost emocionální. Nejprve se zdálo, že máme kopat penaltu, ale nekonala se a na druhé straně Bičík vytáhl parádní zákrok, podobně jako v posledním kole ligy s Plzní a zachránil nás. Vyrovnání by bylo hodně kruté.

V odvetě už samozřejmě počítáme s Breznaníkem, který si odpykal trest a bude k dispozici už v pátečním Superpoháru s Olomoucí. Což je mimochodem zápas, který není v tomto termínu úplně ideální, ale samozřejmě se i v něm pokusíme uspět. Bohužel, bude nám několik týdnů chybět útočník Rabušic, který se musel podrobit chirurgickému zákroku. Navíc Hadaščok má roztrženou nohu, takže uvidíme, jak to bude se zdravotním stavem hráčů vypadat. Celkově úterní zápas hodnotíme tak, že hra nebyla dobrá a musíme to za pochodu vylepšovat, ale z hlediska pohárové matematiky je důležité, že jsme doma neinkasovali a věřím, že v Karagandě nějaký gól dáme."

Viktor Kumykov (Šachťor Karaganda):
„Hrály dva poměrně rovnocenné týmy. Druhá půlka byla z mého pohledu lepší pro nás. Bohužel, vyhrál Slovan. Nedali jsme v závěru čistou gólovou šanci, když se vyznamenal brankář domácích. Také si myslím, že jsme měli kopat penaltu za hru rukou v pokutovém území. Zdá se mi, ruští rozhodčí nebyli úplně objektivní. Doma očekávám z naší strany útočnější fotbal. Soupeř předvedl v podstatě to, co jsme očekávali."

Statistika zápasu:střely na branku 6:2, mimo 10:5, rohy 7:5, fauly 22:21, ŽK 2:3, ofsajdy 1:5.

Odveta se bude hrát v úterý 24. července v Kazachstánu. Utkání v Karagandě začne v 18 hodin tamního středoasijského času, což je 14 hodin našeho středoevropského letního.

Slovan mezitím ještě sehraje zítra od 17.30 doma zápas českého Superpoháru proti Sigmě Olomouc.