1 Sedmihorky – VTJ Rapid Liberec. Vojáci z VTJ Rapid mají na jaře již slušnou formu, když naposledy doma drtili béčko České Lípy 4:0. Sedmihorky s trenérem Stanislavem Trojanem jsou na jaře bídné, protože daly jen tři góly, a to v jediném zápase s Desnou (3:2). Jinak nedaly ani ťuk.

2 Jilemnice – Nová Ves. Nová Ves sice vyhrála derby se Stráží 2:1, ale stále je v sestupovém pásmu. V Jilemnici to bude mít velmi těžké.

3 Stráž nad Nisou – Skalice. Po dobrém podzimu Stráž na jaře klopýtá a navíc nemá lidi. Trenér Stanislav Smejkal dává šanci dorostencům a hosty by mohli na svém drňáku ukopat.

4 Vratislavice – Jablonné. Pro klid by měly domácí vyhrát. Snad nastoupí od začátku jejich ikona Zbyněk Rampáček a z pozice hrajícího trenéra své hochy na hřišti usměrní ke třem bodům.

5 Doksy – Doubí. Doksy chtějí postoupit a mají před třetím Košťálovem devět bodů náskok. Proto se asi tolik nepožene za výhrou, ale doma nebude chtít prohrát. Doubí je na jaře dost špatné a pokud prohraje, nebude mít nový trenér Radek Pošmourný lehké spaní.

6 Frýdlant – Bozkov. Pro domácí to bude maximálně důležitý špíl. Jedině výhra jim dá šanci na udržení. Bozkov má však z mužstev jednu z nejlepších defenzív.

7 Chrastava – Loko Česká Lípa. Chrastavští překvapili naposledy v Raspenavě, ale doma v Hrádku budou muset hrát jiný fotbal. Lokomotiva porazila naposledy silnou Stráž pod Ralskem.

8 Rozstání – Bukovany. Rozstání v minulém kole podlehlo Ruprechticím a zaostává v tabulce za vedoucí Studánkou o šest bodů. Pokud ještě bude chtít myslet na dostihy s ní, musí porazit průměrné Bukovany. Ale v Rozstání jsou hlasy, že nejsou orchestr, aby stále jen vyhrávali.

9 Habartice – Rynoltice. Poslední Habartice mají poslední šanci. Pokud neuspějí, již na ně s určitostí volá okres.

10 Krásná Studánka – Dubice. Ve Studánce by byli hloupí, kdyby neudrželi šestibodový náskok, který je směřuje do I. A třídy. K tomu musejí svěřenci Miroslava Kocoura doma vyhrávat. Pokud zvítězí nad Dubicí, škrtnou si dalšího pronásledovatele.