Ve včerejším druhém dnu soustředění v areálu Hotelu Břízky absolvovala česká reprezentační jednadvacítka první ostrý trénink. Mladí fotbalisté jsou odhodláni poprat se o úspěch na mistrovství Evropy v Dánsku, které bude zároveň kvalifikací na letní olympijské hry 2012 v Londýně.

Prostředí v Jablonci v Břízkách si hráči pochvalují. „V Jablonci jsme dobře začali, a protože trenér je pověrčivý, tak tam naplánoval i další domácí zápasy. Bylo to dobré rozhodnutí, hrálo se nám tady výborně a především máme skvělé podmínky při soustředěních v Břízkách. Je tu po ruce všechno potřebné pro regeneraci, tréninkové hřiště pár metrů od hotelu,“ uvedl kapitán českého týmu, středopolař Slovanu Liberec Bořek Dočkal.

Vyjádřil se také k sérii zranění, která mužstvo po skončení ligových soutěží postihla: „Je to samozřejmě nepříjemné, i když je to spíš starost trenérů, než nás hráčů. Třeba Honzy Vošahlíka je mi vysloveně líto, odehrál s námi celou kvalifikaci a zasloužil si tady být a pak dva zápasy před koncem ligy utrpí takové zranění, kvůli kterému o šampionát přijde.“

Zítra od 17 hodin sehraje kádr trenéra Dovalila v Břízkách modelové utkání.