Nyní se zaměříme na film Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Jak už název napovídá, děj se odehrává v prostředí českého fotbalu na okresní úrovni.

Tým Slavoj Houslice vede přísný trenér Josef Hnátek (Miroslav Krobot), velký sparťan, což dal najevo tím, že si v barvách tohoto tradičního klubu sám přemaloval plot u baráku.

Když měl problémy se srdcem a našel se vhodný dárce, Hnátek se dozvěděl, že je to fanoušek Slavie. Transplantaci srdce proto odmítl. Když už jej zdravotníci přemluvili k operaci a sehnali životně důležitý orgán, při jeho transportu měla dodávka nehodu a k Hnátkovi se už zdravé srdce nedostalo.

Bohužel, trenér Hnátek se vytouženého postupu do krajské soutěže už nedočkal. Jako trenér se ale choval „profesionálně“ i na té nejnižší úrovni. Když mu hráči nepřišli na sraz před odjezdem na soustředění, neváhal a po jednom z nich vystřelil puškou.

Jeho nezapomenutelná hláška zlidověla: „Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete vokres.“ Na místo trenéra po Hnátkově smrti pomýšlí kapitán týmu Jirka Luňák (Ondřej Vetchý), který je známý tím, že Hnátkovi slušně řečeno lezl do zadku.

O tom ale až jindy, kdy bude představen seriál Okresní přebor.

Sláááávoj Houslice!