Bílý Kostel neuvěřitelně boduje, o čemž se přesvědčila Krásná Studánka, která musela skousnout čtyři góly. V totální krizi jsou Rynoltice, které inkasovaly šestku doma od Desné, když nedokázaly proměnit ani penaltu, ani využít přesilovku. Zato se zvedla Stráž nad Nisou, která po minulé pětigólové výhře v Mimoni dala stejný počet branek nyní i Doubí. Hrádek se doklopýtal ke třem bodům s Mimoní jediným gólem. Bílá v Rovensku, a ve včerejším městském derby VTJ Rapid Liberec remizovala s Ruprechticemi.

Krásná Studánka – Bílý Kostel 1:4 (1:1)

V oboustranně velmi tvrdě vedeném zápase byla Studánka lepší v poli, ale neměla tradičně koncovku. Ve vápně domácím chyběl větší tlak a štěstí. Hosté se dostali poměrně lacino do vedení, když po trestném kopu do vápna podklouzl domácí Vondráček a Dominik Ďuriš byl najednou volný a skóroval. Domácí dokázali odpovědět gólem do poločasu, kdy po závaru se třikrát míč odrazil od někoho na brankové čáře a napočtvrté jej Killar dostal do sítě. Také ve druhé půli měli domácí míč častěji na kopačkách, ale přišel trestný kop hostů z velkého vápna a po odraženém míči jej dorazil Resl, i když jeden z hostů stínil brankáři v ofsajdové pozici. Snaha domácích pak dostala na frak po chybě gólmana, který malou domů odkopl sice na půlící čáru, ale odtud, ze 45 metrů, mu ji Morávek poslal bombou od břevna a bylo 1:3. Domácí dopláceli na stálý nedůraz v šancích, když Jakub Hájek dvakrát neuspěl, stejně jako Smolák. To hosté měli koncovku velmi dobrou a po chybě domácí obrany pečetil vysokou výhru svým druhým gólem Morávek.

Branky: 42. Killar – 85. a 89. Morávek, 25. Dominik Ďuriš, 71. Resl. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 3:4. Diváků: 100. Krásná Studánka: Martin – Pojsl, Novák, Vajtr, Lang – J. Hájek, Vondráček, T. Hájek (76. Horáček), Pova (55. Vojtíšek) – Smolák, Killar. Bílý Kostel: P. Ulrich – Jan Ďuriš (82. T. Janáček), L. Janáček, Strnad, Chomout (57. Vacek) – Vitík, Resl, F. Ulrich, Michálek (79. Morávek) – Dominik Ďuriš, Daniel Ďuriš.

Rynoltice – Desná 0:6 (0:1)

Dvacet minut se hrál vyrovnaný fotbal se dvěma šancemi na obou stranách. Pak však špatně vyběhl na míč domácí brankář a Špaček trestal do prázdné branky. Vzápětí Rynoltičtí kopali trestný kop, jenže ani dorážka nenašla cíl. Za minutu byl faulován domácí Ptáček a kopala se penalta. Jenže z ní odmítl vyrovnat Kopic. Hra se pak dále odvíjela mezi vápny, bez vážnější šance. Druhý poločas začal pro domácí pekelně, protože Bláha napálil míč parádně, ale do vlastní branky. Hosté dokázali navíc za chvíli využít závar a z dorážky bylo 0:3. Ve velké domácí šanci se objevil Ptáček, ale opět zmar. Hostům byl poté sice vyloučen hráč, jenže trestný kop ze 25 metrů znamenal čtvrtý jejich úspěch. Vrcholem domácí nemohoucnosti v přesilovce byla dorážka po trestném kopu, kdy Peřina místo odkryté brány nastřelil spoluhráče. Za to hosté podnikli rychlý protiútok a bylo 0:5. Dílo zkázy pak v předposlední minutě dokonal Pfeifer, který využil centr před branku.

Branky: 59. a 89. Pfeifer, 24. Špaček, 46. vlastní, 70. Šulc, 72. Pivnička. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 2:3, ČK: 76. Sekanina (D). Diváků: 100. Rynoltice: Jan Vacek – M. Peřina, Bláha (79. M. Tvrzník), Švarc, Hanzl – Jar. Vacek, Ptáček, A. Kotek, Kopic (54. Zeidler) – Pudil (46. Karásek), T. Vacek.

Stráž n. N. – Doubí 5:2 (3:0)

Na těžkém a podmáčeném terénu měli domácí doslova famózní nástup a za devět minut vedli 3:0! První branku zařídil hlavičkující Havlíček po centru V. Jirsy a v 6. minutě centr T. Oberreitera placírkou usměrnil T. Drašner. Třetí gól vstřelil opět hlavičkující Havlíček, který usměrnil rohový kop. Domácí se i na bahně snažili kombinovat, ale Doubí je dokázalo vždy eliminovat. Hrál se vyrovnaný fotbal, ale jen po vápna, dál se nikdo nedostal. Doubí tak mělo za poločas pouze dvě střely. Po přestávce chtěli domácí pokračovat v dobrém fotbale, ale beci neuhlídali Zemana a ten snížil jejich náskok. Doubí se dál snažilo o další úspěch, jenže z tlaku nic nebylo. Navíc obrana Doubí faulovala L. Oberreitera a nařízenou penaltu proměnil V. Jirsa. Hosté stále bojovali a po třech minutách dokázal Salaba snížit. Doubí již hrálo vabank jen dopředu a toho využil L. Oberreiter, který snadno obešel několik protihráčů a skóroval po páté. Hosté pokračovali v tlaku, jenže výsledkem bylo pouze nastřelené břevno.

Branky: 2. a 9. Havlíček, 6. a 78. T. Drašner, 72. V. Jirsa z pen. – 55. Zeman, 78. Salaba. Rozhodčí: Švec, ŽK: 1:4. Diváků: 80. Stráž: Černý – Dostál, L. Oberreiter, Landa, Michalík (85. Svoboda) – Drašner, J. Jirsa, V. Jirsa, Horáček – Havlíček (90. L. Drašner), T. Oberreiter. Doubí: Negru – Urban, Suchomel, Kabát, T. Gruncl (46. Zeman) – Herkner (71. Salaba), Beneš, Kovařík, Novák, Zradička – Hájek.

Hrádek – Mimoň 1:0 (0:0)

Domácí potvrzovali roli favorita a od začátku se hrálo v jejich režii. Hosté po domácí porážce 5:1 od Stráže nic neriskovali a soustředili se jen na bránění. Zabetonovali prostor před vápnem, takže se domácí nemohli vůbec prosadit. Do obranného valu se Hrádek nedostával, snad jen střela Mizery z 8. minuty měla šanci na úspěch. Hrádečtí marně dobývali soustředěnou obranu, do které se dostali jen po rohových kopech. Z bloku hosté zaútočili jen jednou, kdy po chybě obrany zaměstnali M. Roba v brance domácích. Jedinou branku tak zařídil Ondřej Holeček, který si vyměnil míč s P. Robem a v 50. minutě rozhodl zápas. Mimoň dokázala pouze nakopávat dlouhé míče dopředu, ale ty neměly šanci na úspěch.

Branka: 55. O. Holeček. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Hrádek: M. Rob – Brožík, D. Holeček, Kovač, Janďura (66. Skrbek) – Mizera, Breburda, O. Holeček, Hynek – Horváth, P. Rob (78. Š. Holeček).

Rovensko – Bílá 3:2 (1:0)

Prvních dvanáct minut se odehrávalo spíše na polovině hřiště, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Domácí spoléhali na rychlonohého Koubka, který dělal svým pohybem hostům problémy. Domácí se snažili dlouhými míči najít útočníky za obranou a právě po jednom takovém Koubek naservíroval míč pro Koudelku a bylo 1:0. Do té doby dobře hrající hosté byli opařeni a začali více ztrácet míče. Domácí ještě několikrát zahrozili, ale hosté se štěstím ubránili. Největší šanci měli hosté, když Jiránek obral o míč obránce, ale zakončení nebylo přesné. S další šancí podobně naložil i Kotrman. Hosté po přestávce začali hrát na dva útočníky a domácím to začalo dělat problém. V 55. Cverčko vyslal Jiránka, který obešel tři hráče a srovnal stav. Za dvě minuty nato Bílá otočila výsledek, když opět Jiránek obstřelil brankáře. Jenže hosté místo toho, aby pokračovali v aktivní hře, zatáhli se a začali bránit domácí, kteří začali být aktivnější. A tak přišel trest po Menclově střele, kdy se míč odrazil od tyče a nikým nekrytý Štěpnička doklepl na 2:2. Za pět minut nato hosté mohli vrátit vedení na svou stranu, jenže Machek na gólmana nevyzrál. Hra se opět přelévala z jedné strany na druhou, přitvrdila se a v 78. domácí vstřelili třetí gól. To bylo po standardní situaci, kdy dvakrát zasáhl brankář výbornými zákroky, ale proti šťastné dorážce Vágenknechta. Hosté se snažili, ale zůstalo jen u náznaků šancí.

Branky: 13. Koudelka, 67. Štěpnička, 78. Vágenknecht – 55. a 57. Jiránek. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 1:4. Diváků: 110. Bílá: Doležal – Hauer, Kauška, Bulíř, Řezník – Kratochvíl, Linhart (46. Machek), Bendák, Kotrman – Cverčko, Jiránek.

VTJ Rapid Liberec – Ruprechtice 2:2 (0:1)

V derby byla vidět nervozita hlavně na domácím gólmanovi, který třikrát soupeři nabídl šanci. Domácí sice víc tvořili, ale proti obraně soupeře nebyli úspěšní a zůstalo jen u střelby z dálky. Zato důrazně hrající Ruprechtičtí vytěžili po akci a střele Antoše vedení. Třikrát nebezpečně ohrozil branku i hostující veterán Skalický, který navíc trestný kop napálil bombou ze 30 metrů do břevna. Ve vyrovnaném duelu pak Hořák vystihl rozehru domácích a po úniku bylo 0:2. Domácí snížili po dlouhém autu L. Halamy a teči Šikýře. Krásnou bombu L. Halamy neméně pěkně vyrazil ruprechtický gólman. V závěru Rapid dokázal srovnat z penalty, která byla za faul brankáře Vavřicha na Diviše.

Branky: 57. Šikýř, 85. Soukeník z pen. – 28. Antoš, 54. Hořák. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 0:2. Diváků: 70. Rapid: Dvorský – Proche, L. Halama, Lukáč, Andrš (46. Diviš) – Barbořák, Stuchlík (76. Jerie), Soukeník, Slatinka, Kejdana (80. Prskavec) – Šikýř.

Ruprechtice: Vavřich – Škarýd, Rampáček, Zavoral, Morávek – Hořák (88. Dlabola), Neumann (76. Vrtal), Průcha, Tichý – Antoš, Skalický (72. Javůrek).