Důraz a efektivita to byly jednoznačně atributy vítězných rynoltických fotbalistů v utkání se Cvikovem. Liberecké derby mezi Hejnicemi a Bílým Kostelem rozhodla penalta proti hostům. Krásná Studánka nebyla horší než favorizovaná Mimoň, ale nebyla koncovka. Stráž pod Ralskem sice kvalitně bojovala ve Frýdlantě, ale ten ji smetl čtyřmi góly. Doubí přivezlo plichtu z Mírové, která se zachraňuje a VTJ Rapid Liberec podlehl v domácím prostředí v Pavlovicích vedoucí Lomnici.

Mimoň - Krásná Studánka 1:0 (0:0)

Na hrbolatém terénu byla řada nepřesností na obou stranách. Studánka se snažila tvořit hru, měla více ze hry a míč častěji na kopačkách, ale vše to bylo bez vyložených šancí. Domácí prakticky z první akce skórovali po odražené střele a další dorážce. Hrálo se kombinačně, ale jen po vápna, bez gólových šancí. Ve druhé půli se Studánka opět snažila být aktivní a tlačila se dopředu. Tato hra však občas přinesla okénka v defenzivě a dvakrát mohli domácí nebezpečně, i když z úhlu, vystřelit. Posledních deset minut hosté hráli vyloženě na riziko dopředu a byla jen škoda, že Smolákovu střelu v šanci zblokovali obránci. Studánečtí v zápase zahrávali řadu standardních situací, jenže bez gólového efektu.

Branka: 9. Bláha. Rozhodčí: Marek, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Kr. Studánka: Vrábel Toman, Novák, Killar, Faksa J. Hájek, Vajtr, Housa, Lang T. Hájek (70. Vondráček), Smolák.

Frýdlant - Stráž p. R. 4:0 (1:0)

Hosté chtěli od začátku hrát fotbal, i když v jejich podání byl bez šancí. Ale hra se přelévala a v ní první udeřili domácí. Štrbák poslal přetažený centr, který Kutílek po zpracování neomylně poslal k tyči. V dobrém fotbale pak ještě šance domácího Šindeláře skončila vedle. Stráž se dál snažila o aktivní hru a v 47. minutě její Kotek nastřelil tyč. V 55. se dostal ke slovu Frýdlant a sprintující Štrbák vyhrál souboj s obranou a bylo 2:0. Pak se dvacet minut nic nezměnilo. Až po akce na půlce Nosek předběhl obranu a jeho vrácený míč od brankové čáry nasměroval Stýbal z malého vápna na 3:0. Stráž pokračovala nadále v otevřené hře a Höfler musel vychytat samostatný nájezd Majera. Tečku za utkáním udělal mladý Stýbal, který využil trestný kop z 19 metrů za faul na Noska.

Branky: 76. a 89. Stýbal, 22. Kutílek, 55. Štrbák. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 3:2. Diváků: 120. Frýdlant: Höfler Plesar (63. Částek), Jelínek, Drobný, Linhart Štefan (69. Stýbal), Coufal (52. Nosek), Kutílek, Šindelář Štrbák, Lode.

Rynoltice - Cvikov 6:0 (5:0)

V herně vyrovnaném duelu měli domácí excelentní vstup. Hned v 1. minutě, po první kombinaci Jana Vacka s Černým pálil Hanzl. Za pět minut byl faulován Jan Vacek a trestný kop Čeřovského ze 20 metrů byl neomylně přesný. Domácím se dařilo a nebezpečně vystřelil Bláha. Ve 22. roh Čeřovského proměnil na 3:0 nepokrytý Bláha. Mezi šestnáctkami byl fotbal vyrovnaný, jenže efektivita byla jednoznačně na straně domácích. Hosté na Kubínka, který se vrátil mezi tři tyče, vystřelili jen jednou. Závěr půle přinesl další dvě branky, obě vstřelil Černý. Domácí si dovolovali hodně a vše jim vycházelo. Napadáním dokázali získávat míče a pak byli nebezpeční. Černý vybojoval míč a Jan Vacek pak neměl problém obejít i gólmana. Rynoltice měly zápas pod kontrolou, Cvikov stihl jen dvakrát vystřelit. V 75. byl blízko úspěchu rynoltický Bláha, ale trestný kop skončil jen na břevně.

Branky: 43. a 44. Černý, 1. Hanzl, 6. Čeřovský, 22. Bláha, 57. Jan Vacek. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 1:2. Diváků: 120. Rynoltice: Kubínek M. Peřina, Bláha, M. Kotek ml., Hanzl Čeřovský, J. Peřina, Černý, Jan Vacek (69. T. Zeidler) T. Vacek (50. Jar. Vacek), Kopic (18. Tvrzník).

Hejnice - Bílý Kostel 1:0 (0:0)

Hejnice na soupeře vlétly jako tornádo a hned obrovskou šanci D. Neumann střílel do prázdné brány, odkud míč vykopl bek. Poté se dostal do gólovky Kobr, ale také domácí Kanta se zapotil při střele Chomouta zblízka. Hra se přelévala v rychlém sledu, ale velké šance se rodily po přestávce. V 50. P. Neumann při úniku nechal vyniknout gólmana Ulricha a po pěti minutách zachraňoval při šanci Chomouta Kanta. V 62. přišel faul hostů ve vápně a byla z toho penalta, kterou Kobr proměnil. To byl signál pro Kostel, jenž začal finišovat a pochopitelně chtěl vyrovnat. Otevřel hru, jenže gólovky z toho nebyly. Naopak otevřená obrana naskýtala dost prostoru pro domácí brejky. Grujoského střela nenašla cíl, stejně jako sóla D. Neumanna a v nastaveném čase ještě Koťátka.

Branka: 62. Koťátko z pen. Rozhodčí: Kowalík, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Hejnice: Kanta Šorejs, Flesner, Malinský, Matěcha (77. Matouš) Grujoski, P. Neumann, Kobr, Koťátko Sirůček, D. Neumann. Bílý Koistel: P. Ulrich Daniel Ďuriš, Chomout, L. Janáček, Strnad F. Ulrich, Jan Ďuriš, Michálek, Sedlmajer (70. Galbavý) T. Janáček, Dominik Ďuriš.

Mírová - Doubí 0:0

Špatný pažit výborný rozhodčí a odmakaný zápas v podání hostů. Obě mužstva se musela obejít bez opor (Jíra Novák), ale obě předváděla bojovný fotbal, který přinesl také několik šancí. Tu největší měl doubský Hájek, jehož tečovanou střelu gólman vyrazil a dorážka byla zblokována. V 19. minutě zabránil hostující gólman Mohr jisté brance, při šanci Káznera.

Na začátku druhé půle měla Mírová dvojitou šanci, kdy nejprve Mohr vychytal Káznera a dorážku z brankové čáry vytěsnil Jonáš. Domácí se aktivitou snažili o tři body a také Doubí nezůstávalo nic dlužné, kdy hrozilo z protiútoků a také po kombinacích. V 79. se Hájek protáhl kolem obránců ve vápně, ale před brankářem byl již velmi blízko, takže střela skončila na něm. Závěrečný nápor Mírové přečkali hosté bez úhony, i přes několik závarů před brankou.

Rozhodčí: Švec, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Doubí: Mohr Urban, Beneš, Kabát, Jonáš Zradička, Kahl, Matuna, Piršel Hájek, Čára.

VTJ Rapid Liberec - Lomnice n. P. 2:3 (0:1)

Domácí se odvážně pustili do boje s týmem z čela tabulky, ovšem své šance nevyužil ani Kejdana po autu Soukeníka, ani Němec po dobrém centru Böhma, ani Andrš po kombinaci ve vápně soupeře. Na hřišti se odehrával rovnocenný duel, s mírnou převahou vojáků. Ovšem chyby trestali Lomničtí. Ve 36. se Zboroň zmocnil balónu po váhání obrany a své sólo zakončil vedoucím gólem. Šance na srovnání stavu před koncem první půle byla při penaltě, nařízené po hraní rukou, ale Barbořák přestřelil. V 52. trefil domácí Němec břevno, zato Vohnout v 57. potrestal zaváhání Rapidu a po brejku zvýšil na 2:0. Naděje svitla v 61., kdy Soukeník nádherně trefeným trestným kopem vymetl šibenici. Jenže tentýž hráč musel zatáhnout za záchrannou brzdu o dvě minuty později, kdy domácí ztratili balón v útočném pásmu a jedinou šancí bylo stažení prchajícího soupeře. Následovala červená karta, trestný kop z nebezpečné vzdálenosti naštěstí skončil na břevně. V 66. skóroval Šikýř, ale z ofsajdu. Liberečtí nevyužili ani toho, když v 75. vypadl hostujícímu gólmanovi míč z ruky, jen laxně přihlíželi. Přesto se jim podařilo srovnat stav v 81., kdy po nádherném přenesení hry střídajícím Horňákem se do balónu přesně opřel Barbořák. Jenže následovala další chyba domácího týmu. Ze tří hostujících hráčů, číhajících na ofsajdové hraně, vyběhl na balón, nakopnutý za obranu, ten správný a své sólo zakončil vítězným gólem Lomnice. Minimálně bod by si VTJ za předváděnou hru určitě zasloužil, hostům se však podařilo zkušeně potrestat individuální chyby a ziskem tří bodů se vyhoupnout do čela tabulky.

Branky: 61. Soukeník, 81. Barbořák 57. a 85. Drahoňovský, 36. Zboroň. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 1:2, ČK: 63. Soukeník (VTJ). Diváků: 60. Rapid: Svoboda Soukeník, P. Halama, L. Halama, Andrš (71. Lukáč) Stuchlík, Kejdana, Böhm (46. Šikýř), Slatinka Němec (80. Horňák), Barbořák.