Bílá prohrála v Horní Polici, když dohrávala bez dvou vyloučených a navíc domácí proměnili dvě penalty. Tím přišla o prvenství a na čele ji střídá Rozstání, které zvítězilo v Bukovanech. Hrádek B neumí na jaře proměňovat své šance, takže nechal letos prvně vyhrát domácí Lokomotivu Česká Lípa. Debakl utržila v domácím prostředí Mníšku Nová Ves od Raspenavy, Chrastava přehrála Rynoltice. Ve východní skupině se ruprechtičtí střelci probudili a odnesla to Víchová.

Loko Česká Lípa - Hrádek B 5:2 (2:1)

Hostům patřil střed hřiště a lépe kombinovali, ale co to bylo platné, když spousty šancí nedokázali využít. Zato obrana kupila chybu na chybou a domácí jich dokázali využívat. První šanci měli Hrádečtí, jenže Jiřišta ji v 7. minutě neproměnil. Na druhé straně zaváhala obrana a po domácí rozehrávce Rob kapituloval. Za pět minut přišel další trest, kdy hosté nechali při rohu nepokrytého hráče. Hra jinak byla vyrovnaná a po domácí nevyužité šanci se dočkali hosté. Po rohu Šulce se prosadil hlavou Jiřišta. Druhou půli začal Hrádek malou domů, která byla dostižena a Lípa lacině skórovala. Hra se odbývala mezi vápny a po dalším rohu Šulce poslal Dočekal volej přesně do brány. Hrádek začal tlačit, jenže další chyba při bránění rohového kopu znamenala 4:2. A jako třešnička na dortu byla další špatná malá domů Hrádeckých, se kterou si nadšeně bojující domácí poradili na 5:2. Pro Lokomotivu byla tato výhra první jarní.

Branky: 8. a 69. Zahrádka, 13. Horáček, 51. Zlatníček, 86. Matys - 41. Jiřišta, 60. Dočekal. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Hrádek: Rob - Bayer (74. Š. Fujáček), Dočekal, Marek, Novák - Farský (46. Černouhouz), Nývlt, F. Fujáček, Jiřišta - Šašek, Šulc.

Bukovany - Rozstání 0:3 (0:2)

Domácí se snažili, ale marně. Ve 14. minutě našel Passianův trestný kop Jirouše, který rozvlnil síť a hosté vedli. Hned z protiútoku byl faulován hráč Bukovan a konala se penalta. Tu však dokázal Hlubučkovi Kotlár chytit. Hosté pak byli lepším mužstvem a ve 37. náskok potvrdil Pavlů, který prošel od postranní čáry a z hranice šestnáctky, z úhlu, překonal gólmana. Bukovany hrály neškodný fotbal, na uzdě je držela dobrá defenziva soupeře. Rozstání nakonec vedení pojistilo v 78., kdy unikl od půlky Hrubeš a své sólo zakončil přesně.

Branky: 14. Jirouš, 37. Pavlů, 78. Hrubeš. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 1:3. Diváků: 60. Rozstání: Kotlár - Tvrzník, Štajer, Botka, Kochan (71. Bobek) - Jirouš, Passian, Mikeš, Zerák (46. Čihula) - Pavlů, Hrubeš.

Horní Police - Bílá 2:1 (1:1)

Prvních deset minut sice hosté prospali, ale po sérii rohů se v 15. minutě dostali zásluhou teče Bulíře do vedení. Po brance přišel nápor domácích a v 19., po chybě a následné ruce Linkeho, penalta. Tu domácí využili a srovnali skóre. Hra byla oboustranně nepřesná, hodně se nakopávalo, takže kombinací bylo pomálu. Ve 40. udělal hostující stoper chybu a po ní běžel domácí forvard sám na bránu. Vítek vyběhl mimo vápna, kde ho střela trefila do ruky, za což dostal červenou. Do branky tak musel Kratochvíl a domácí začali přesilovku. Kupodivu oslabení jakoby hostům pomohlo a jejich hra se zlepšila. Jenže vytvořené šance neměly koncovku. Zato domácím vyšel jeden z mála brejků a po střetu, který Bulíř ustál a soupeř ne, se kopala druhá penalta. Ani tentokrát se domácí hráč nemýlil a zajistil Polici tři body.

Branky: 19. Kalina z pen., 88. Jar. Jánský z pen. 15. Bulíř. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 3:2, ČK: 40. Vítek, 87. Bulíř (oba B). Diváků: 50. Bílá: Vítek - Linke, Kotrman, Mohr, Kauška (75. Zelinka) - Bulíř, Mikásek (55. Škoda), Kratochvíl, Imrich - Jedounek, Vopřátko.

Chrastava - Rynoltice 3:1 (2:0)

Domácí zaskočili Rynoltice v 9. minutě, kdy se Rozmajzl probil až před brankáře a po kličce ho překonal. Ve 21. našel Šipula přihrávkou Jahodu, který sám před brankářem nezaváhal. Chrastava měla více ze hry a ještě Žemlička na vápně vystřelil těsně vedle. Hosté neohrozili vážněji domácího gólmana, až v 55. minutě, kdy jejich střelu chytil. Velké domácí šance však nedali dvakrát Mareček a Jahoda, Vávra namířil pouze do tyče. V 77. bylo 3:0, kdy Vávra přihrál Marečkovi a ten nezištně ještě Jahodovi. Hosté se přece jen čestného úspěchu dočkali a po skrumáži dorazil míč do branky Kotek. V samém závěru Jahoda mohl dvakrát navýšit skóre a v poslední minutě byl blízko úspěchu Stránský.

Branky: 21. a 77. Jahoda, 9. Rozmajzl - 87. Kotek. Rozhodčí: Ginzel, ŽK: 1:0. Diváků: 30. Chrastava: Zimák - Aubrecht, Žemlička, Šipula, Mareček - Novák (79. Stránský), Bartoš, Vávra, Mazánek - Jahoda, Rozmajzl (73. Zikmund). Rynoltice: M. Kubínek - Švarc, Kotek, Steklý, Javůrek - Borsuk, Jar. Vacek, T. Vacek (87. Šimon), Hanzl (56. Spurný) - Jan Vacek, Pudil.

Nová Ves - Raspenava 1:5 (1:4)

Radostná nálada po rychlém gólu domácího Menšíka dostávala s přibývajícími minutami odpornou pachuť debaklu. Domácí vršili zoufalé chyby v obraně, které Raspenava tvrdě trestala. Za půl hodiny bylo 1:4! Hosté pak krátce po změně stran přidali pátý gól a byli nadále lepší. Nová Ves nepředvedla zhola nic a raspenavští hráči si pošetřili další góly do příštích zápasů.

Branky: 2. Menšík - 19. a 47. Martin Zeman, 15. a 25. z pen. Martinů, 31. Michal Zeman. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 3:4. Diváků: 50. N. Ves: Zahradník - Kopic  - Vávra (20. Bezděk), Holub, Abraham - Musil, Novotný, Cusnir, Štefan (70. Řezka) - Bartůněk, Menšík. Raspenava: Farkaš - L. Mleziva, J. Koprnický, Vancl, Žlebek - P. Koudelka, Martinů, L. Koprnický (70. Pikous), Michal Zeman - Martin Zeman, M. Koudelka.

Ruprechtice - Víchová 8:0 (4:0)

Hosté nemohli hřiště v Ruprechticích najít, takže se sjížděli ze všech stran. Zaujal jejich, snad 200kg brankář Višňák, který ale po dvou střelách (což byly dva góly), musel v 8. minutě střídat. Domácí začali od podlahy a byli lepší, i když hosté jim nedali 100% šanci. Rozložení sil bylo jasné, takže místy exhibici přerušili hosté třikrát bohorovný klid ruprechtických. Nakonec mohlo být skóre tak 14:3, protože domácí v přemíře nadvlády dost šancí zahodili a koncovku lajdácky promrhali.

Branky: 66. a 82. Kuželka, 2. Antoš, 4. Suchý, 24. Velek, 45. Průcha, 64. Dlabola, 70. Vrtal. Rozhodčí: Šmíd. Diváků: 50. Ruprechtice: Holub - Tichý, Kusebauch, Šrůtek (50. Šimek), Morávek - Velek, Vrtal, Suchý, Průcha - Antoš (28. Kuželka), Dědič (62. Dlabola).