Sázky před zápasem finále okresního fotbalového poháru mluvily jasně pro hosty z Rozstání, kteří vedou okresní přebor o deset bodů, ale domácí nechtěli prodat kůži lacino.

Bulovka – Rozstání 0:4 (0:1)

Zápas měl neuvěřitelný začátek. Domácí se doslova vrhli do útočení a obrana soupeře jen přihlížela. Aktivní byl zejména nepolapitelný Votrubec, jenž si prakticky dělal, co chtěl. V úvodu vyslal na branku Rozstání dvě střely, v další šanci minul. Hosté zahrozili v 5. minutě, kdy musel zachraňovat Zajíček. Jenže za dvě minuty musel Jirouš zachránit před Votrubcem, v 10. znovu Votrubec zkoušel svoji mušku.

Ve 13. rychlý Votrubec napálil míč do tyče, ale Krivčík jej nestihl dorazit do odkryté brány. V 15. skvěle zachránil Šťastný při střele Lengála. Domácí byli zkrátka na koni a stále se tlačili do útoku. Jenže ve 22. napřáhl z ničeho nic ze 22 metrů Passian a trefil naprosto přesně – 0:1. To byla hodně ledová sprcha pro domácí, kteří se pak čtvrt hodiny ze hřiště vytratili. Hostující Pavlů pak hlavičkou poslal míč na břevno, Zerák hlavou přestřelil a Kusákovu šanci zmařil obětavě Franc. Pak se Bulovka probrala zásluhou Votrubce. Votrubec v závěru půle přihrál ve vápně volnému Hofmanovi, který trestuhodně minul a z pátého rohu dával Čuřík hlavou těsně nad.

Po změně stran jako první zahrozili domácí, a opět Votrubcem. Domácí se stále snažili srovnat, a tak byl k vidění velký boj, v němž si soupeři nedali nic zadarmo. Bulovští, Hofman a po něm Votrubec, nebyli v koncovce přesní, navíc domácí hráči a příznivci v 73. minutě reklamovali hraní rukou hostujícího hráče ve vlastním vápně.

Na obou stranách byly akce, ale ty většinou nebyly dotáhnuty do finále. Ještě pět minut před koncem hořela domácí naděje. Jenže pak vystřelil přes několik hráčů hostující Kusák a míč , který nebyl prudký, ale brankář jej neviděl, skončil v síti. To domácí položilo a stejný hráč za tři minuty výstavní střelou dal na 3:0. Hosté pak poslali na hřiště Jeslínka, který v prvním kontaktu za třicet vteřin pobytu na hřišti dal čtvrtý gól do rozklížené obrany. Nesobecky mu přihrával Zerák. A hned nato byl konec.

Rozstání dokázalo získat double, domácí Bulovka byla po průběhu utkání hodně zklamaná.

„Jestli jsme nebyli chvílemi lepší, určitě jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Ale doplatili jsme na neproměňování svých šancí. Rozhodlo prvních patnáct minut, kdy jsme měli dát tři góly. Ale se hrou svých hráčů mohu být maximálně spokojený,“ uvedl trenér Bulovky Vladimír Hegr.

„Domácím patřil úvod, ale po našem úspěšném brejku již byla hra vyrovnaná. V závěru Bulovka otevřela hru a nám se podařilo proměnit brejky. Máme double, takže skvělá sezona,“ sdělil trenér Rozstání Jiří Mužák.

Branky: 86. a 88. Kusák, 22. Passian, 90. Jeslínek. Rozhodčí: Špecián – Šisler, Jirák. ŽK: 2:1, rohové kopy: 6:7. Diváků: 80.

Bulovka: Zajíček – Franc, Fanta, Veselovský, Lengál – Pavlů (86. Závůrka), Čuřík, Hofman, Smolný (67. Bílek) – Krivčík (88. Židuljak), Votrubec.

Rozstání: Šťastný – Pavlišta, L. Bím (10. Zerák), M. Bím, Botka – Jirouš, Passian, Mikeš, Pavlů (72. Hrubeš) – Pomeisl, Kusák (90. Jeslínek).