Rezerva Hlavice klopýtla v Krásné Studánce

Liberec - Vedoucí celek fotbalové I. B třídy z Hlavice narazil na Studánku a na jejím hřišti „jen“ remizoval. Konečně se probraly Hodkovice i Nové Město. Frýdlant neměl problémy, Chrastava si vyšlápla na béčko České Lípy. Pouze prohra Habartic doma se nečekala.

3.6.2008 2

Krásná Studánka (s číslem 10 Faksa) hrála 3:3 s vedoucí Hlavicí B (dole Hrdina).Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

Krásná Studánka - Hlavice B 3:3 (2:1)

Přestože studánečtí hráli doma, nevypadalo to. Hlavice měla míč častěji na kopačkách, ale domácí kvalitně bránili a chodili do brejků. Dva využili, takže po trefě Faksy a chytrém obloučku Knajbla vedli o dvě branky. Hosté v závěru poločasu snížili po rohu a hlavičce Kováře. V úvodu II. půle Hlavice srovnala skóre z problematické penalty a za dalších pět minut po centru a Košumberského hlavě dokonce vedla. Čekalo se, že si náskok podrží, jenže domácí od 65. převzali iniciativu a připravili si několik šancí (Chmátal, Pova, Faksa). Nakonec srovnali stav z penalty za ruku.

Branky: 17. Faksa, 28. Knajbl, 83. Hájek z pen. - 40. Kovář, 48. M. Kotrman z pen., 53. Košumberský. Rozhodčí: Foret, ŽK: 0:3, 100 diváků. Kr. Studánka: Juriga - Palán, Hošek, Chmátal, Bechyně - Hájek, Dvořák, Faksa, Kocour - Knajbl, Pova. Hlavice: R. Suchý st. - Hrdina, Altman, M. Kotrman, Imrich (67. Hauer) - Košumberský, Hozák (86. R. Suchý jun.), Bulíř, Kovář - Linhart, Vopřátko.

Hodkovice - Mimoň 4:2 (3:1)

V důležitém zápase o záchranu se jako první prosadily Hodkovice, i když ve 2. a 12. minutě šel Hejl sám na bránu, ale neuspěl. Pak Hrubý využil penaltu za faul na Sádeckého. Jenže za čtyři minuty hosté také po faulu ze stejné výhody vyrovnali. Naštěstí krátce nato unikl Sádecký a dal na 2:1. Domácímu Matějkovi se poté podařilo vyškolit gólmana přímo z rohu, a tím uklidnil domácí řady. Hosté ještě začali dýchat po přestávce, když využili chyby domácí obrany a snížili. Hodkovičtí si ale druhou jarní výhru nenechali vzít a Matějka dorážkou dal svůj druhý gól. Hodkovice na tom byl v závěru fyzicky lépe, jenže z řady příležitostí již žádnou neproměnily.

Branky: 42. a 64. Matějka, 31. Hrubý z pen., 36. Sádecký - 35. Zdražil, 52. Netolický. Rozhodčí: Linhart ml., ŽK: 3:3, 80 diváků. Hodkovice: Charousek - Svoboda - Bouška, Škoda, Škopan - Sádecký, Hejl (87. Kyksa), Matějka, Pánek - Kraus (74. Mlčoch), Hrubý (64. Hradecký).

Frýdlant - Heřmanice 3:0 (1:0)

Zápas připomínal pouťák starých gard. Hosté se okamžitě zatáhli do obrany a jen vyčkávali. V líném fotbale také domácí toho mnoho nepředvedli. Frýdlant se přesto ujal vedení, když se Závěta trefil ze 23 metrů „angličanem“. Ve II. půli se začali frýdlantští přece jen více pohybovat a měli prakticky stále míč na svých kopačkách. Heřmanice byly zoufalé, domácí však neuměli zakončovat své šance. Až po hodině se Závěta prosadil po rohu hlavou a stejný borec zakončil akci svých spoluhráčů hattrickem. Hosté dohrávali v deseti a po hřišti se ploužili.

Branky: 39., 60. a 72. Závěta. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 4:4, ČK: 74. Varga (H), 80 diváků. Frýdlant: Pokorný - Weidisch, Stejskal, Mikan, Stýbal - Melichar (60. Hýbl), Folda, Šena, Marek (78. Pavlišta) - Drobný (77. Tomášek), Závěta.

Dubice - Nové Město 1:4 (0:2)

Hosté byli od začátku lepším družstvem a vytvořili si také tlak, který mohl brzy využít Šindler. Nevyužil, takže první gól padl po centru a hlavou se nemýlil Podrazil. Po rohu míč proletěl vápnem až k Bruskému, jenž z ostrého úhlu propálil vše. Domácí měli jedinou šanci, kterou za brankáře na čáře hasil Jalovičár. Hosté měli stále více ze hry i po přestávce a Petrovič hlavou přidal třetí úspěch. Hosté kontrolovali hru a prakticky okamžitě připojili čtvrtý gól zásluhou Šindlera a jeho bomby. Jednoznačnou záležitost pro hosty pak trošičku pokazila domácí trefa hráče z vápna.

Branky: 75. Suněk - 14. Podrazil, 30. Bruský, 60. Petrovič, 61. Šindler. Rozhodčí: Foret, 40 diváků. N. Město: Kocourek - Jiruš, Podrazil, Bruský, Vrňata - Halík (46. Jiruše), Jalovičár, Těšínský, Petrovič - Zbořil, Šindler.

Habartice - Bukovany 1:2 (0:2)

Domácí inkasovali během minuty dva laciné a nešťastné góly a bylo prakticky v 11. minutě rozhodnuto. Nejprve po rohu se míč na vápně odrazil od sudího a nabíhající hráč měl jednoduchou úlohu. A hned nato, kdy domácí vhazovali aut, propadli ve středu hřiště a střelec hostů přešel přes dva beky - 0:2. Domácí se za čtvrt hodiny herně zvedli, začali soupeře mačkat, jenže z pěti vyložených šancí ani jednou neuspěli. Až po přestávce využil trestný kop Závěta, ale další trefy nebyly. Ani ze šance z 90. minuty, kdy domácí hráč hlavičkoval ze dvou metrů do zkoprnělého gólmana.

Branky: 47. Závěta - 10. Sedlák, 11. Bárta. Rozhodčí: Černý, ŽK: 0:2, 100 diváků. Habartice: Veselý - Richtr, Krubner, Roušar (56. Z. Čumpl), Potoč - Tůma, Závěta (68. Rybenský), Brykner, P. Čumpl - Kyncl, Beran.

Chrastava - Česká Lípa B 2:1 (1:0)

Domácí vstoupili do utkání rázně a trestný kop Šipuly byl gólový. Jenže poté nedal Jahoda ze dvou sólových úniků ani gól a navíc neusměrnil míč ani do prázdné brány. Chrastava potom přenechala iniciativu hostům, kteří byli aktivnější. Ve druhé půli musel Kosař dvakrát zasahovat při střelách Čonky, takže vše zklidnil až v 75. po sólu Jahoda. Lípa stihla ještě v nastaveném čase využít trestný kop, což ale na zisk bodu nestačilo.

Branky: 2. Šipula, 75. Jahoda - 92. Fulier. Rozhodčí: Paldus, 50 diváků. Chrastava: Kosař - Holinský, Mazánek, Šipula (46. Mareček), Rozmajzl - Stránský (63. Andreas), Vávra, Holec (75. Pinc), Henzl - Jahoda, Sochor.

3.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
INOVATIVNÍ přístup ocenila porota u heliportu v KNL.

Reakce KNL na povolební prohlášení poslance Bláhy

Gólová radost Romana Potočného v Edenu.

Antislávista Potočný opět udeřil v Edenu

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - Podle známého politologa Jana Kubáčka jsou voliči v Libereckém kraji vybíraví.

Malý podvod na velké voliče, v kasínu není tvrdý hazard

Jablonec n. N. - V Jablonci se bude konat referendum o zákazu výherních automatů. Podle zastupitele Jakuba Macka herna s živou obsluhou není nebezpečná. Lidé ale podepisovali často v dobré víře, že se petice týká i kasín.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.