Remízou 3:3 s Českými Budějovicemi se rozloučili fotbalisté Slovanu Liberec s prvoligovým ročníkem 2010/2011, v jehož konečném pořadí obsadili sedmé místo. Zápas byl zároveň loučením pro oba trenéry. Zatímco u budějovického Jaroslava Šilhavého se již předem vědělo, že klub s ním neprodloužil smlouvu, oznámení o konci libereckého Petra Rady bylo pro mnoho přítomných na stadionu U Nisy překvapením.

V kuloárech se však již pár týdnů proslýchalo, že Rada se vrátí do Teplic, kde působil před svým nástupem k reprezentaci ČR.

Samotné utkání přineslo líbivý, poněkud bezstarostný fotbal, jehož výsledkem bylo šest gólů. Liberec mohl jít do vedení v první půli po šancích Dočkala ve 3. a Breznaníka v 11, minutě, naopak v 39. gólman Slovanu Bičík kryl sólo Ondráška.

Po přestávce se roztrhl pytel s góly. V 59. proměnil po uličce Štajnera 1:0. Stačily však jen dvě minuty, kdy se Čirkin obtočil kolem libereckého beka a vyrovnal. V 71. založil akci Sivrić, z 23 metrů pálil Vácha a od Štajnera se míč odrazil do sítě – 2:1.

O tři minuty později nádhernou dělovku Gecova pod břevno vytáhl brankář Jihočechů Křížek na roh. V závěrečné desetiminutovce nejprve Budějovice otočily skóre. V 74. vyrovnal po hezké individuální akci opět Čirkin a za dvě minuty překonal Bičíka po standardní situaci Ondrášek – 2:3.

Hned po výkopu se rozhodl nejlepší hráč zápasu Jiří Štajner, že to tak nenechá, rozjel se k vápnu a předložil ideální přihrávku Sivrićovi, který se mohl radovat ze svého premiérového prvoligového gólu v české Gambrinus lize – 3:3.

Statistiky zápasu: střely na branku 11:6, mimo 16:5, rohy 10:6, fauly 14:12, ŽK 0:1.

Názory trenérů:
Petr Rada (Liberec): „Na hráčích bylo vidět, že chtějí zvítězit, bylo tam nasazení, ale nezvládli jsme obrannou fázi. Dostali jsme tři góly po zbytečných chybách, Budějovice vytěžily z minima maximum.“

Jaroslav Šilhavý (České Budějovice): „Musím kluky pochválit, hlavně v druhém poločase odvedli kus práce. Rozloučili jsme se výsledkem, který si budu určitě pamatovat.“