Opět dva góly v zápase. Taková je bilance libereckého Slovanu na kyperském soustředění. Po Belchatówu (2:1) svedl Liberec vyrovnaný a kvalitní duel proti lídru rumunské ligy, který trénuje exreprezentant Dorinel Munteanu. Slovan sice dvakrát prohrával, ale vždy po dvou minutách dokázal srovnat. Mezi střelce se zapsali Nezmar a Papoušek. Papén na Kypru již podruhé…

„Oproti polskému týmu byl soupeř daleko lepší, ale my jsme s ním sehráli výborný zápas,“ potvrdil sekretář FC Slovan Jiří Neuman. Také terén byl kvalitnější a oba soupeři předvedli dobrý fotbal.

„Naši kluci hráli a bojovali s velkou chutí, takže zápas měl mezinárodní parametry se vším všudy,“ chválil Neuman. Galati se představil jako kompaktní tým, který byl technicky velmi zdatný, předváděl kombinační hru po zemi a Liberec nezůstával pozadu. Přesto na šance byl Liberec lepší. Po přestávce Rumuni otevřeli skóre, když po rohu prodloužil hráč u přední tyče míč za sebe a Bus dorazil do sítě. Po dvou minutách přišla akce Slovanu, kdy Štajner s Dočkalem vymysleli akci a míč šel za soupeřovu obranu, kam se dostal Nezmar a prostřelil brankáře Braneta.

Po dalších příležitostech na straně Liberce přišel lehký přetažený míč, který liberecká obrana nedohrála a Cornel hlavou skóroval. S tím se nechtěl smířit Papoušek, který z trestného kopu napřáhl a míč poslal přesně přes zeď. Gólman sice na míč dosáhl, ale ten stejně skončil v síti. „Za více šancí, které jsme si vytvořili, jsme mohli i vyhrát,“ potvrdil Jiří Neuman.

Branky Slovanu: 55. Nezmar, 72. Papoušek - 53. Bus, 70. Cornel. Slovan: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelić, Fleišman - Vácha - Štajner, Dočkal, Papoušek (88. Krystan), Breznaník (80. Vlasko) - Nezmar (86. Hadaščok).