„Po roce se opět začalo, tentokrát máme více posichrovaných hráčů než v minulé sezoně, na což jsme také doplatili,“ potvrdil Lukáš Mleziva z fotbalové Raspenavy. „Lhal bych, kdybych tvrdil, že se vrátili všichni hráči hned po oslovení, když jsme přihlásili soutěž. Ale po prvních dvou trénincích se k nám začali připojovat i hráči, kteří už by byli prakticky v jiném klubu. Nakonec se nevrátil z hostování pouze Lukáš Koprnický, který bude dále hostovat v Hejnicích. Jinak nám kádr zůstal pohromadě a navíc byl doplněn o Tondu Vrňatu s Pavla Holubce z Oldřichova, kde soutěž nepřihlásili. Dále jsme získali Pavla Lance z Nové Vsi a znovu začal hrát i Tomáš Cifra, který v minulosti spíše vypomáhal. Teď momentálně to vypadá i na návrat Jardy Šámala ze zahraničí," informuje Mleziva.

Fotbal. Ilustrační foto.
Krajské fotbalové soutěže na startu

Raspenava ještě nemá kádr zcela uzavřený, ještě jedná se dvěma hráči. „Je to úplně jiná situace než před rokem, kdy nás bylo sotva jedenáct. Teď si v přípravě kluci museli dokonce půjčovat dresy," chválí. Velký návrat je hlavně v realizačním týmu, kam se vrátil Milan „Boris“ Kima, o vedení družstva se dělí s Petrem Havlem a Antonínem Kytkou.

Fotbal. Ilustrační snímek.
KRÁTCE ze světa libereckého fotbalu

S přípravou Raspenavští začali 24. července dvakrát v týdnu. Zápasy sehráli s Bílým Potokem 14:1 a také turnaj v Oldřichově, kde hráli hlavně hráči širšího kádru a veteráni Zeman, Koprnický, Pešák, Havel, Kytka (Chotyně 0:0, Oldřichov 0:0, Mníšek 2:4). Generálku završili výhrou nad okresním Novým Městem 4:3. "Cílem pro nás je hrát v poklidu a jít zápas od zápasu s maximálním vytížením všech hráčů," dodává Lukáš Mleziva.