V dalším kole I. A třídy slavil Frýdlant hezkou výhru v Krásné Studánce a také Hejnice, které zvítězily ve Cvikově. Stráž nad Nisou prohrála v Bozkově a nováček z Raspenavy byl doslova vykouřen v Harrachově.

Cvikov Hejnice 1:3 (0:2)

Cvikov zahájil velmi svižně a hostující obrana nestíhala. Domácí měli šance, ale vychytal je Ráž. Hosté odpověděli střelou Severýna do břevna. Pak byl rychlík Zoreník stažen ve vápně, ale byl z toho jen trestný kop mimo velký čtverec. Kouba dokázal pálit z něho přesně kolem zdi a Hejnice vedly. Domácí nezaostávali v útočení a ve 41. Ráž musel vyrážet nebezpečný trestný kop.

Minutu před poločasem rozjely Hejnice akci, kdy Zoreník nahrál O. Malinskému a ten do ulice vyslal Koubu 0:2. Po přestávce měl první šanci Cvikov, jenže ve 49. O. Malinský vyslal do samostatného úniku Koubu a ten si poradil 0:3. Za chvilku se dočkali i domácí, kdy po centru do vápna uklouzl Černý a Sysel neměl problém snížit.

Dál se hrál dobrý fotbal a v 81. mohl Kouba dosáhnout na svůj čtvrtý gól. Jenže po přihrávce od Zoreníka si vylámal na brankáři zuby. V 88. se ještě červenalo: po faulu na gólmana Ráže byla strkanice, a tak sudí vyhodil po jednom hráči na každé straně.

Branky: 51. Sysel 30., 42., a 49. Kouba. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 5:2, ČK: 87. Baláž 87. Zrubec. Diváků: 50. Hejnice: Ráž Budka, Novotný, Zrubec, J. Kobr O. Malinský, M. Malinský, Severýn, Černý (72. Sýkora) Kouba, Zoreník (84. Čivrný).

Bozkov Stráž 4:1 (0:0)

Ve vyrovnaném střetnutí měli místy navrch hosté. V 10. minutě po jejich dlouhém autu se dostal ke střele T. Oberreiter, ale střela šla nad. Domácí kontrovali ranou z 20 metrů do břevna. Po krásné akci T. Oberreitera zakončoval V. Jirsa těsně vedle. V dalších minutách Bozkov poslal trestný kop nad a ve 30. zachraňoval Schöler při samostatném úniku domácího hráče. Závěr poločasu byl pro Stráž. Ve 35. T. Oberreiter poslal trestný kop vedle tyče, ve 41. vstřelil Havlíček dokonce gól, ale nebyl nakonec uznán.

V samém závěru ještě vyslal T. Oberreiter střelu z trestňáku centimetry nad. V 55. si hosté nepohlídali dvoumetrového hráče domácích a ten hlavou skóroval. Za tři minuty však Stráž dorovnala na dlouhý aut naběhl Havlíček a hlavička byla přesná. 65. minuta byla zlomová pro vývoj zápasu: J. Jirsa běžel sám na branku, pěkně sice vystřelil, ale míč šel od tyče do hřiště. V 74. domácí opět skórovali svým dlouhánem, který využil své centimetry při centru a hlavu měl nade všemi.

Stráž přeskupila řady a hrála na tři forvardy. Hra na riziko se ale nepovedla, protože domácí při jejich útočení dvakrát pronikli do otevřené obrany a skórovali. Ještě za stavu 1:3 byl na Krause jasný faul ve vápně, ale ten se nepískal. „Hráli jsme bez čtyř hráčů základní sestavy, takže dostali příležitost hráči z lavičky. Zahráli všichni dobře, Bozkov nás rozhodně nepřehrál, proto je prohra nezasloužená. Byl to zápas na bod," potvrdil trenér Radek Pošmourný

Branky: 58., 73. a 90. Nesvadba, 80. Prousek 65. Havlíček. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Stráž: Schöler Dostál, L. Oberreiter, V. Jirsa, Drašner Landa, Matouš (75. Kraus), Didi, Havlíček J. Jirsa (85. Volek), T. Oberreiter.

Krásná Studánka

Frýdlant 0:3 (0:1)

V otevřeném fotbalu se v 15. minutě dostal po odraženém míči z předcházejícího trestného kopu hostující Kutílek a nadvakrát překonal Vrábela. Následně měl Frýdlant další dva nebezpečné brejky, které nezužitkoval. Poté se Studánka vzchopila, měla více ze hry i míčů, ale hrála komplikovaně a do plných. Po přestávce opět domácí byli aktivnější, jenže přišel další brejk a po centru zvýšil na 2:0 Řepa. To s domácími zacvičilo, i když dál chtěli vstřelit kontaktní branku. Hosté měli blízko k dalším gólům po kvalitních útocích, dvakrát jim v tom zabránil Vrábel. Studánečtí měli další možnosti, ale v 70. po odraženém míči pečetil náskok Coufal. V 75. ještě hosté vykopávali z brankové čáry šanci domácích, ale také oni neustále hrozili ze svých brejků. Po zápase nejlepší hráči svých týmů převzali karton piva Konrád: domácí Jakub Hájek a hostující Plesar.

Branky: 15. Kutílek, 54. Řepa, 70. Coufal. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:3. Diváků: 60. Kr. Studánka: Vrábel -  Brada, Chmátal (70. Knajbl), Javůrek, Lang (70. Opočenský) T. Faksa, Toman, Housa, Grepl - Smolák, J. Hájek. Frýdlant: Höfler - Marek, Drobný, Záruba, Plesar (78. Jelínek) - Coufal, Řepa, Kutílek (75. Scheidl), Trakal (85. Ponc) Stejskal, Šena.

Harrachov Raspenava

8:0 (2:0)

Souboj nováčků na umělé trávě dopadl pro domácí jasně, přestože o osm gólů lepší nebyli. Hosté dělali ukrutné chyby v obraně a ty dokázal Harrachov nemilosrdně trestat.

Hrubice v defenzivě provázely hosty po celý zápas. Významně branku Raspenava dokázala ohrozit až za jasného stavu, ale ani čestný úspěch jí nebyl přán. Dokonce gól jí nebyl uznán pro ofsajd…

Branky: 15. a 73. Sedlmajer, 57. a 82. Kyncl, 37. Barbořák st., 52. Trepera z pen., 73. Veselý, 80. Chlup. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Raspenava: Farkaš - Burgr, Žlebek, J. Koprnický (50. L. Koprnický), Balog (55. Mleziva) - Šorejs, Koudelka, Martinů, Zeman -Kyncl, Cifra.