Vyroste tu další Nedvěd?

Hřiště, které Frýdlant vybudoval za podpory ministerstva školství, přišlo jen město na osm a půl milionu korun. Že jde o investici, která bude mít smysl, se ukázalo hned při jeho otevření. Na hřiště při slavnostním stříhání pásky naklusala vedle dospělých mužů i fotbalová drobotina. Chytila za ruku tu místní starou gardu, tu Panenku nebo Dobiaše.

Právě nynější děti budou v příštích letech a desetiletích těmi, kteří se mohou i díky modernímu zázemí stát ve fotbale hvězdami první velikosti. „Já bych Frýdlantu přál, aby tu vyrostl nějaký další Nedvěd," říká ostatně bývalý hokejový reprezentant Milan Vopička, který se svou firmou hřiště postavil.

Kvality nového sportoviště chválí. „Je to hřiště se správnými rozměry, trávník třetí generace, snadno udržovatelný. S životností trávníku 20 let. Je certifikovaný českou fotbalovou asociací, takže se na něm mohou hrát nejnižší soutěže i vrcholový fotbal," vysvětluje Vopička.

„Hřiště bude vedle Slovanu Frýdlant sloužit i dalším týmům regionu. Chodit sem budou i školy," uzavírá prezident Slovanu Martin Budzel.