„Stalo se to, čeho jsme se obávali. Nechtěli jsme prodloužení, naštěstí to pro nás bylo se šťastným koncem. Jsme rádi, že jsme v poháru přezimovali, což byl náš cíl,“ oddechl si liberecký trenér Jindřich Trpišovský, který ani přes dramatický průběh zápasu neztratil svůj tradiční nadhled. „Když to odlehčím, lidi viděli za 100 korun 120 minut fotbalu a osm branek,“ vtipkoval.

Před koncem základní hrací dobou mu ale do smíchu nebylo. Jeho parta prohrávala 1:2 a až šest minut před koncem vydoloval prodloužení Matěj Pulkrab. V nastaveném čase Slovan dorazil Slezany třemi góly.

„Samozřejmě je to veliká úleva. Navíc tudy vede cesta do Evropy, cílem by bylo podívat se do finále, tak uvidíme,“ svěřil se hrdina zápasu Pulkrab, který zařídil prodloužení a v něm přidal druhý gól. „Tak měl jsem taky veliké štěstí. Navíc nebylo to jen o mně, Hybš i Potočný taky skórovali v prodloužení, ve kterém jsme ukázali veliký charakter,“ řekl útočník v rozhovoru na klubovém webu.

Liberečtí hráči zvládli i druhé prodloužení v poháru. V minulém utkání nasázeli Hodonínu čtyři góly v nastavení.

„Máme výhodu v tom, že jsme běhavý tým, to je taky vidět v mnoha statistikách a zase se to právě ukázalo,“ pochvaloval si Pulkrab.

Pomocník ze Sparty se trefil ve všech třech pohárových zápasech Liberce. Dvakrát skóroval i ve 3. kole v Hodoníně a s pěti brankami na kontě je druhým nejlepším kanonýrem soutěže.

„To ani nevím. Je to příjemné, vloni za Spartu se mi dařilo podobně, ale osobně bych byl raději, kdyby mi to tam padalo v lize,“ přiznal Pulkrab.