První jarní výhra Frýdlantu

Liberec - Fotbalová I. A třída: Frýdlantu se podařilo na jaře prvně vyhrát, Stráži se daří.

13.5.2013

STRÁŽ NAD NISOU PORAZILA LOMNICI 1:0. S míčem u nohy je domácí Drašner (8), jehož sleduje spoluhráč Vogt.Foto: Deník/Miloslav Cihlář

Výhrou „za deset minut dvanáct" odvrátili frýdlantští fotbalisté sestupovou hrozbu, která se po jejich jarních výkonech již začala rýsovat. Stráž nad Nisou opět zvítězila a je v pohodě. Horší situace je však u dalších dvou libereckých mužstev Krásné Studánky a Hejnic. Oba týmy shodně prohrály 3:4, i když Studánka sahala na vedoucím Bozkovu po bodu. Zato Hejnice zřejmě prohrou pomohly Horní Branné k záchraně. Raspenava zahrála dobrou partii, i když v přestřelce nakonec podlehla.

Frýdlant - Jilemnice 1:0 (1:0)

Frýdlant věděl, o co hraje, jeho nasazení bylo větší než u soupeře a z toho pramenily i gólové situace. Tu největší ale ve 25. minutě zahodil Coufal, který byl deset metrů od brankáře. Frýdlant se neustále tlačil dopředu a aktivita se mu vyplatila. Ve 33. Kobr vnikl do šestnáctky, od brankové čáry nahrál zpět na Coufala, který vystřelil na bránu. Ránu stihl gólman vyrazit a dobíhající Šena byl přesný. Až do konce půle patřila hra lepším domácím, Jilemnice se do ničeho vážnějšího nedostala. Jenže po přestávce byla situace na hřišti jiná. Aktivita se přesunula na kopačky hostů a Frýdlant měl jen ojedinělé brejky. I když byla Jilemnice lepší, velkou šanci domácích v 75. nevyužil po brejku Coufal, který přehodil gólmana i břevno.

Branka: 33. Šena. Rozhodčí: Ginzel, ŽK: 0:1. Diváků: 90. Frýdlant: Zahradník - Weidisch, Drobný, Uhrik, Lopuszynski - Šena, Coufal (79. Plesar), Řepa (64. Netolický), Kobr (89. Marek) - Stejskal, Lachman.

Stráž n. N. - Lomnice 1:0 (0:0)

Poločas se hrál v režii Strážských, když se hosté dostali snad jen čtyřikrát přes půlku. Stráž měla šancí na gól dost, ale střelecky byla neplodná. Hned ve 3. minutě byl sražen ve vápně Drašner, ale nic se nedělo. Po závaru ve vápně se snažil zakončit Havlíček, dobíhající Drašner střílel ale do gólmana. Pak T. Oberreiter vnikl do vápna, jenže nastřelil boční síť. Stráž tlačila, ale neprosadili se Havlíček a T. Oberreiter. Až ve 22. se představila střelou z trestného kopu Lomnice Čapkem.

Dvakrát pak z trestného kopu pálil Vogt, Matěcha mířil vedle. Jednoznačná převaha pokračovala ještě pár minut po přestávce. Hošicovu bombu vyrazil brankář Lomnice, ale po rohu Havlíčka a hlavičce Matěchy konečně Stráž skórovala. Jenže pak se osmělili hosté a začal to Fišar střelou. Lomnice se čím dál více snažila kombinovat a pokoušela se i o střelbu. V 57. lomnický Láska pálil do břevna, Syrovátka do boční sítě. Hosté vycítili šanci na úspěch a domácí dvakrát zachránilo břevno a v 85. i tyč. Mezitím se Lomničtí dožadovali penalty a domácí dokonce jednou vykopávali za překonaného brankáře z brankové čáry. Ještě v 86. se rozeběhli proti sobě za míčem domácí Drašner a hostující gólman. Drašner byl sice u míče dříve, ale nedokázal míč umístit do brány.

Branka: 51. Matěcha. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Stráž: Volek Dostál, Páral, Matěcha, Hošic Drašner, Tóth, Vogt, Havlíček (90. V. Jirsa) T. Oberreiter (70. Kraus), L. Oberreiter (80. J. Jirsa).

Hejnice - Horní Branná 3:4 (1:2)

Poklidný průběh zápasu trval do 10. minuty. Pak se dostal do koncovky po narážečce hostující Nýdrle a začal tak svoji gólovou show. Za čtyři minuty zachraňoval při další šanci Horní Branné domácí gólman. V 18. minutě bylo vyrovnáno, když Severýn perfektně přihrál Smolovi. Jenže Hejnice nemají dobrou defenzivu, což soupeř po dalších čtyřech minutách potrestal druhou brankou po centru. Domácí se snažili, jenže Šorejs měl vychýlenou mušku a hlavičku Zoreníka po trestném kopu vykopával obránce. Po změně stran zabránil jistému gólu Vykoukal, podobně si počínal jeho protějšek při akci Zoreníka. Potom si Zoreník pohrál s obránci a jeho přihrávku využil na srovnání skóre Severýn. Ale opět Hejnice neudržely příznivý stav dlouho, protože za dvě minuty dovolily zkompletovat hattrick Nýdrlemu. Ten byl tak rozdováděn, že za dalších šest minut skóroval počtvrté. V závěru sice přišel se třetím gólem z kopačky Kouby tlak domácích, jenže hosté dokázali odolat.

Branky: 18. Smola, 58. Severýn, 80. Zrubec 10., 22., 60. a 66. Nýdrle. Rozhodčí: Marek, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Hejnice: Vykoukal - Ponc (80. Čivrný), Budka, Kobr, O. Malinský - Zrubec, Severýn, Zoreník, Smola - Šorejs, Horčička (43. Ráž).

Bozkov - Krásná Studánka 4:3 (2:2)

Úvod zápasu vyšel domácím a v 8. minutě po zbytečné ztrátě míče hosté inkasovali. Za dalších deset minut to bylo 2:0, když po rohovém kopu měl volný hráč na zadní tyči snadnou práci a další tutovku o chvíli později vychytal Linke. Vypadalo to se Studánkou všelijak. K tomu se zranil Saska na levém beku a musel střídat. Na hřiště přišel Knajbl a stal se zázrak. Nejenže hrál dobře, ale navíc probudil do té doby špatně hrající kraje zálohy a hra se pomalu srovnávala.

Na 2:1 snížil Hájek, když rozehraný roh po zemi trefil na přední tyči nechytatelně. Za deset minut se na pravé straně šikovnou patičkou uvolnil Lang a přesným centrem našel ve vápně Chmátala, který hlavou srovnal. Druhý poločas začali hosté lépe. Domácí vychladli a tak převahu mohl gólově potvrdit Smolák, ale netrefil z malého vápna prázdnou bránu. Přesto hosté šli do vedení, když propasíroval do branky tečovanou střelu Kahl. Jenže domácí mají svoji kvalitu, ne náhodou letos postupují. Vyrovnávací gól jim ale chvilku trval. V 81. po centru z pravé strany to „bozkovský Koller" Nesvadba hlavou trefil na 3:3. Další gól jim rozhodčí pro jasný ofsajd neuznal. Remízu se přesto Studánce udržet nepodařilo. V 89. inkasovala po dalším centru a přesném zakončení.

Branky: 8. Plátek, 18. Burnus, 81. Nesvadba, 89. Mazánek 25. - J. Hájek, 35. Chmátal, 68. Kahl. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 4:3. Diváků: 130. Kr. Studánka: Linke - Pojsl, Brada, Vajtr, Saska (20. Knajbl) Lang, Faksa, Chmátal, K. Hájek Smolný, Kahl.

Raspenava - Mírová 4:5 (2:2)

Hosté hned v 1. minutě trefili tyč a z další akce vstřelili branku. Jenže za dvě minuty využil zaváhání hostujícího brankáře Plůta ml., když mu vzal míč a zakončoval do prázdné brány na 1:1. Pak se po centru ze strany z první trefil opět hostující Špína a bylo 1:2. Ve 27. po rohovém kopu vykopával míč z branky hostující bek, ale napálil balón pouze do Martina Koudelky, od kterého odrazil zpět 2:2. Těsně před poločasem M. Koudelka zkoušel překvapit brankáře lobem z půlky hřiště, ten byl ale pozorný. Hned po změně stran se levou nohou krásně trefil angličanem M. Koudelka a Raspenava překvapivě vedla. Domácí do 65. v klidu drželi vedení, ale pak přišly tři minuty, ve kterých hosté třikrát skórovali a najednou to bylo 3:5. Domácí se však nepoložili a z přímého kopu se nádherně do šibenice trefil L. Koprnický na 4:5. Vyrovnat se už nepodařilo, protože byl vyloučen Cifra a hosté se nakonec u rohového praporku prozdržovali až k závěrečnému hvizdu.

Branky: 27. a 47. M. Koudelka, 4. Plůta ml., 80. L. Koprnický 2., 13. a 67. Špína, 65. Jíra, 68. Tokan. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 1:2, ČK: 83. Cifra (R). Diváků: 60. Raspenava: Farkaš - Mleziva, J. Koprnický, Šámal, Plůta st. L. Koprnický, Vancl, M. Koudelka, Hradec - Plůta ml. (65. Pikous), Cifra.

13.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní STRÁŽNÝ/Á. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vyučení výhodou, osvědčení o kvalifikaci strážného, trestní bezúhonnost, dobrý zdravotní stav. Pracoviště: D & d security, a.s.-005, Kašparova, č.p. 186, 460 06 Liberec 6. Informace: Josef Urban, +420 777 780 485.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 17 500 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení v dopravních prostředcích AUTOELEKTRIKÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Erbenova 376/2, 460 08 Liberec 8, Požadavky: vyučení v oboru autoelektrikář, případně automechanik se znalostí diagnostických činností, Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, stravenky, benefitní systém. Pracoviště: Technické služby města liberce a.s., Erbenova, č.p. 376, 460 08 Liberec 8. Informace: Světlana Baranová, +420 482 410 351,604 299 596.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 15 000 Kč

Vývojáři webu a multimédií PROGRAMÁTOR WEBOVÝCH APLIKACÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Popis pracovní činnosti:, - Rozvoj stávajících aplikací a projektů, - Úprava stávajících aplikací na míru dle potřeb našich zákazníků, - Vývoj nových webových aplikací pro široké spektrum zákazníků, - Vhodné i pro absolventy SŠ, VŠ , Požadované dovednosti a praxe, - Objektově orientované programování (OOP) v PHP, - MySQL včetně transakcí, triggerů a pod., - JavaScript včetně jQuery, - CSS2 a CSS3 , - HTML, XHTML, HTML5, - Zkušenost s tvorbou internetových a intranetových aplikací, - Samostatná práce, ale i kooperace v týmu, - Touha učit se a rozvíjet své schopnosti v oboru, - Chuť přinášet nové nápady , - Uvítáme i zkušenosti s mobilními aplikacemi pro iOS, Android a Windows Mobile, Další předpoklady:, - samostatnost, zodpovědnost, pečlivost, - ochota se učit novým věcem, - znalost AJ na úrovni čtení technické dokumentace, Nabízíme:, - hlavní pracovní poměr, - příjemné pracovní prostředí, - jistota stabilní firmy, - účast na zajímavých projektech, - práce na pobočce v Liberci, - nástupní plat 15 - 25 tis. , - zaměstnanecké výhody, - podpora v rozvoji schopností v oboru, Kontakt:, - profesní životopis zasílejte na jobs@as4u.cz, - tel.: + 420 485 110 911. Pracoviště: As4u.cz, s.r.o.-002, Humpolecká, č.p. 108, 460 05 Liberec 5. Informace: Táňa Jersáková, +420 485 110 911.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu OBSLUHA STROJŮ NA VÝROBU A ZPRACOVÁNÍ VÝROBKŮ Z PLASTU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Hlásit se osobně na adrese Dr. Milady Horákové 305/37, 460 01 Liberec 1.. Pracoviště: Marital s.r.o.-002 (daiho schenk s.r.o.), Ampérova, č.p. 493, 463 12 Liberec 25. Informace: Vitalii Rushchak, +420 777 428 521.

LIBERECKÝ OKRES DODAL DO I. B TŘÍDY DVĚ MUŽSTVA. Postoupily Žibřidice i Vratislavice. Dobrý fotbal předvádělo také béčko Stráže. Na snímku je v bílém strážský Jiří Kapras, který právě sestřelil frýdlantského Marka Weidische.

Favoritem na postup z okresu může být Nová Ves

Vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje za rok 2016 proběhlo 4. dubna v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Na snímku Tomáš Portyk.

Kvarteto sdruženářů startuje na Letní Grand Prix

-

O víkendu se spustí také fotbalová III. třída. Severní skupina má 13 účastníků

Liberecko – Jižní skupina naopak má jen 9 účastníků.

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.