„Hráli jsme na hranici svých možností, kluci doslova jezdili po zadku. Byl to výtečný soupeř, o to více si své výhry ceníme,“ řekl trenér Dubu Martin Pěnička.

Český Dub - Živanice 2:1 (1:0)

Proti kvalitnímu soupeři, který má ve svém středu řadu hráčů Hradce a Pardubic začali a hráli domácí s velkým nasazením. Byli ve všech směrech obětaví, bojovní a zejména disciplinovaní. Právě touto nezměrnou aktivitou soupeře zaskočili a tlačili se před jeho branku. Ve 14. minutě šel po akci do vápna Jiránek, kterého obránce strhl k zemi za dres.

Následovala penalta, ale Vlachovi ji gólman vyrazil. Naštěstí střelec stihl být v dorážce úspěšný. Za dvanáct minut šel živanický útočník mezi dva obránce domácích a zakopl si o nohu. Sudí jeho výstup ohodnotil nařízením penalty. K míči se podstavil Merganc, ale tomu střelu Koudelka zneškodnil. To byl zlomový okamžik zřejmě celého zápasu, protože domácí pak dokázali náskok do poločasu udržet. Ve II. půli se začali hosté více prosazovat, zejména zásluhou Gorola, takže jim patřil střed hřiště. Měli také několik šancí, které opět likvidoval Koudelka v brance.

Hrálo se dost tvrdě, ale rozhodčí kartoval ve většině případů jen domácí a několik loktů v podání hostů neviděl. V 79. byl před velkým vápnem faulován domácí Vlach a Krejčík poslal trestný kop z 18 metrů přes zeď dokonale - 2:1. Přesto vůbec nebylo dobojováno. Hosté šli stále do útoku a dočkali se snížení. Minutu před koncem odpískal arbitr nepřímý kop uvnitř vápna domácích, přestože měl míč v náručí gólman. Sice podivný verdikt, přesto se kopalo z osmi metrů a Gorol snížil.

Hosté hráli dál vabank, takže byl prostor pro českodubské brejky. „Hra a výsledek jsou skvělé. Jsem rád, že jsme porazili favorita, i když jsme z utkání měli obavy,“ podotkl Pěnička.

Branky: 14. Vlach, 78. Krejčík - 89. Gorol. Rozhodčí: Hrubeš, ŽK: 7:2, 120 diváků. Dub: Koudelka - Regenermel, Melka, Suchomel, Pečínka (83. Novák) - Jiránek (70. Jíra), Vlach, Šimoníček, Bernát - Krejčík, Ševčík (85. Němec).