Střetly se nejslabší tým v domácím prostředí (Stráž) a nejslabší tým venku (Krásná Studánka). Pažit byl skvěle připraven a před zápasem pokropen správcem, předsedou a restauratérem Sokolíka v jedné osobě - Jaroslavem Řízkem, který dlouho před výkopem roztápěl pro diváky grilovací zařízení vlastní výroby. Z reproduktoru se linula hudba 80. let a všichni Strážští se těšili na bodový zisk. Bohužel pro domácí to nevyšlo. Studánecký Matěj Linhart je totiž gólový zabiják a dvěma trefami Stráž skolil.

Druhý gól z jeho kopačky padl za nerozhodného stavu 1:1 v 88. minutě. "Přitom jsem si před zápasem říkali, že prostě bodovat musíme, jde o klíčový zápas, nesměli jsme prohrát," potvrdil trenér Stráže Jiří Horáček. "Ale poločas byl z naší strany tragédie, špatný výkon, projevilo se, že netrénujeme. V úterý nás bylo sedm, ve čtvrtek čtyři. Proto nemůžeme chtít zázraky," smutnil Horáček.

"První poločas byl z naší strany bídný, bez pohybu, bez kombinace. Ve druhém jsem čtyři gólovky měli, ale nedali je, jen po trestném kopu a chybě gólmana jsme vyrovnali. A v závěru - po našem rohu přišel brejk soupeře, který měl být zastaven i za cenu faulu… Studánka vyhrála zaslouženě, měla nebezpečný přechod do útoku. Náš výkon je obrovským zklamáním nejen pro mě, ale pro lidi, kteří ve Stráži fotbalem žijí," dodal Horáček. "Poločas jsme byli jasně lepší, ale ve druhém to bylo již vyrovnané, kdy Stráž po vyhraných soubojích měla střed pole. Ale na šance jsme bezpečně vyhráli," hodnotil Lukáš Killar ze Studánky.

Krásná Studánka měla sice bodů 20, ale o tři přišla po verdiktu Etické komise FAČR, poté, co včas neuhradila faktury. "Zdobí" ji navíc krutá porážka 1:16 od Přepeř. Po víkendové výhře má 20 bodů a je z nejhoršího venku, i když na úkor sousedů ze Stráže, kteří zůstali na 13 bodech. Stráž získala třináct bodů (8 na podzim a letos 5), ale má ještě zápas s Velkými Hamry B k dobru. Oba týmy mohou čerpat hráče ze svých béček. Strážské působí v okresním přeboru, Studánecké je v pralesní III. třídě, ale oba mají hráčů tak akorát. Obě strany mají kvalitní zázemí svých areálů s přilehlými restauracemi.

Krásná Studánka
V sestavě hostů působí na postu stopera exligový Lukáš Killar, který má dokonce mistrovský titul se Slovanem Liberec z roku 2002. K tomu tři sezony působil v ligové polské Bytomi a hrával šest let na Kladně a nyní tři roky hraje ve Studánce, kde nyní s Lukášem Palánem, Jindřichem Novákem a Radkem Opočenským vedou tým.


Stráž nad Nisou
Mužstvo vede zkušený trenér Jiří Horáček, jenž roky působil u mládeže Slovanu Liberec a dokonce vedl VTJ Rapid Liberec v divizi a je také šéftrenér mládeže ve VTJ Rapid Liberec.


Lukáš Killar - studánecký stoper s titulem mistra
Rodák z Dobrušky přišel z Pardubic hrát do Liberce, kde také vystudoval Technickou univerzitu a před dvěma lety získal titul inženýra na ČZU Praha. Manželka je z Jablonce, a protože se jim Liberec líbí, zakotvili zde natrvalo. Po letech strávených s fotbalem, kdy působil v Bytomi jako sportovní manažer, se vrátil do Čech. "Začal jsem jezdit jako řidič osobní dopravy a nyní mám firmu v Liberci Dimatex. Sice jsme měl po návratu jisté fotbalové nabídky, ale s manželkou jsme si řekli že ne a fotbal budu hrát jen pro zábavu. Ne pro peníze, kterých je s přibývajícím věkem pro fotbalistu čím dál míň. No a v Liberci přes kamaráda Housu a Šotolu jsem se dostal do Studánky, která v době mého příchodu hrála I. B třídu," vzpomíná. Jeho Krásná Studánka na tom sice není nejlépe, ale Lukáš věří, že bude jen lépe. "Skončila v mužstvu spousta lidí, ceá generace. Ale je to normální proces. Máme kvalitní kádr, i když je nás pouze dvanáct, osa mužstva je dobrá a hlavně tito lidí chtějí. Já spolu s Jindrou Novákem, Opočenským a pomáháme Lukáši Palánovi, a my všichni chceme, aby se I. A třída ve Studánce hrála dál. Máme dobré fotbalisty a chceme získat další lidi do týmu. Určitě nehrajeme špatný fotbal, i když na porážku v Přepeřích jsem se styděl. Osobně chci hrát fotbal, abych z něj měl radost a určitě nejen já," dodává studánecký stoper.

Další výsledky:
Ruprechtice - Rovensko 0:0. Hrál se velmi dobrý fotbal, i když střel bylo pomálu. Domácí Vrtal neproměnil v 62. penaltu, na druhé straně jeho gólman Holub podržel Ruprechtice skvělým zákrokem pár minut předtím. Pro Vladimíra Holuba to byl čtvrtý zápas v řadě, kdy jeho Ruprechtice neprohrály (bilance 3 výhry a 1 plichta). Pětatřicetiletý brankář naskočil do soutěže poté, co se zranil mladý Vavřich, jemuž prakticky celou sezonu nezištně kryje záda.
Rozhodčí: Jirák, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Ruprechtice: Holub - Kesner, Průcha, Rampáček, Morávek - Hořák (88. Belas), Feri, Chwiedziuk, Vrtal - Antoš, Dlabola (68. M. Šrajbr).

Rynoltice - Desná 0:0. Ve druhém poločase se hosté dostali jen čtřyikrát za půlku, tavovou měly Rynoltice převahu. Jenže ze spousty šancí vytěžily jen tyč a břevno, protože branka soupeře byla zakletá a k tomu ještě výborný gólman. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Rynoltice: Kubínek - Bláha, M. Kotek, Trnka, Švarc (67. Jan Vacek) - Kopic, T. Vacek, T. Kotek, Peřina - Ptáček, Čeřovský.

Přepeře - Stráž p. R. 4:0 (2:0). Branky: 3. a 48. Ježek, 23. Abraham, 60 Nesvadba z pen. Rozhodčí: Junek. Diváků: 75.

Košťálov - Hejnice 0:2 (0:1). Hejničtí konečně přerušili sedmizápasovou šňůru bez výhry, kdy zejména ve II. půli byli lepší, ale hodně složitě vedla cesta ke gólům. Branky: 41. a 78. D. Neumann. Rozhodčí: Horák, ŽK. 1:0. Diváků: 70. Hejnice: Kanta - D. Neumann, Matěcha (82. Sýkora), Malinský, Sirůček - Koťátko, Grujoski, P. Neumann, Michal Zeman - Pikous, Matouš.

Stráž n. N. - Krásná Studánka 1:2 (0:1). Branky: 54. L. Oberreiter - 21. a 88. Linhart. Rozhodčí: Tykva. Diváků: 50. Stráž: Martin - Havlíček, Horáček, Landa, Michalík - L. Oberreiter, Pappas, L. Drašner (58. T. Oberreiter), Kraus - T. Drašner (58. Gruncl), JIrsa (66. Hruboň). Krásná Studánka: Vrábel - Brada, Killar, Novák, Vondráček - Opočenský (15. Jirousek), Eimann, Smolák, Toman - Pojsl (46. Lang), Linhart.