Slavia chtěla proti slavnému nizozemskému sokovi uspět nejlépe za tři body. Nebylo to však jednoduché. Hosté pár minut na začátku ovládali pole. Jenže vydrželo jim to pouze omezenou dobu. Pak se Slavia rozjela.

Bylo vidět, že její sestava už se postupně plní dlouho zraněnými hráči. Ve středu pole byl znát Tomáš Holeš, Nicolae Stanciu v něm měl oporu a jistotu.

Fanoušci Feyenoord Rotterdam pochodují na Slavii.
OBRAZEM: Radikální fanoušci nizozemského Feyenoordu pochodovali do Vršovic

V útoku se pak mírně nečekaně objevil Ivan Schranz, jemuž dal kouč Jindřich Trpišovský přednost před dvojicí Jan Kuchta – Michael Krmenčík. Odpověděl tak na rébus ze středeční tiskovky, kdy se po otázce, zda naskočí Krmenčík, nebo Kuchta, jen potutelně usmál. Ani jeden…

Schranz bojoval, v důležitých momentech však měli prsty jiní. Na začátku především brankář hostů Ofir Marciano. Izraelec se stal nešťastníkem zásadních chvil.

Ve 12. minutě bídně poslal přihrávku na spoluhráče. Dánský rychlonožka Alexander Bah míč vypíchl a precizně ho poslal před prázdnou bránu. Záložník Peter Olayinka měl dosti jednoduchou úlohu. Splnil ji.

David Prachař během hry nazvané Trenér
Prachař o lásce ke Slavii: Nikdy jsem nezakolísal, nesnáším vyřizování účtů

Rušný duel s červenou kartou

Hosty branka srazila na pár minut, jenže ne na pořád. Po půlhodině zvýšili úsilí – a bylo to znát. Brankář Aleš Mandous musel během pár chvil lapil výbornou střelu z osmnácti metrů i hlavičku zblízka.

Rychlý sled soupeřových příležitostí však Slavia nepřežila, ve 31. minutě se po famózní otočce trefil Cyriel Dessers. Stoper Taras Kačaraba mu manévr „zbaštil“ až příliš lehce.

Hrál se rušný duel. A také vypjatý. Jeho vrcholem byla červená karta pro hostujícího Guuse Tila. Ten sestřelil Stancia. Rozhodčí mu nejprve ukázal žlutou, kterou však po poradě s asistentem přehodnotil na červenou. Byl to správný verdikt, nakonec Til ani neprotestoval.

Ve druhé půli se proto hrálo o to, zda Slavia přesilovku promění. Pomoci k tomu měl druhý útočník Jan Kuchta. Zdařilo se. Ondřej Lingr a Kuchta nejprve své možnosti zahodili, ale druhý z nich v 66. minutě nikoliv.

Opět vypomohl zoufalý gólman, jenž vyrazil Holešovu střelu do středu brány přímo před sebe. Zarputilec Kuchta jako obvykle dobíhal a brankáře pokořil drzou kličkou.

Ani to ovšem na kýženou výhru nestačilo, oslabení hosté udeřili v samém závěru.