Úspěch libereckých týmů: Višňová porazila rezervu divizního Turnova, Hrádek si poradil s Desnou, stejně jako Doubí s Košťálovem. VTJ Rapid Liberec veze bod ze Skalice.

Doubí - Košťálov 1:0 (0:0)

Doubí nastoupilo s jednou změnou a odhodláním doma prvně vyhrát a navázat tak na senzační vítězství v Doksech. První šanci utkání měl domácí Haunold, ale gólman byl proti. Hostující Janda pak trestný kop ze 16 metrů pálil do zdi. Doubí hýřilo aktivitou, pokračovalo v tlaku a škoda, že Abrahám nedokázal ještě v šanci přihrát. Hosté měli brejky, které byly bez finále. Po spolupráci Broschinského s Abrahámem střela Braunera olízla tyč, vzápětí hosté kontrovali střelou vedle. Ve 28. rychlou akci domácích zakončil Abrahám a gólman vyrazil na roh.

Následoval chvilkový nápor Košťálova, ale ten likvidoval Broschinský. Další pohledná akce Doubí byla zastavena těsně před volným Piršelem. Poté hlavičkoval nedůrazně Piršel a šance Haunolda šla nad, protože mu míč skočil na holeň. Do II. půle vlétli domácí jako uragán a během pěti minut měli několik šancí. Hosté se jen bránili a v 50. chytal Broschinského hlavičku gólman jako horký brambor. V 62. se domácí konečně dočkali: Broschinský „udělal" dva protihráče a vyslal do uličky Abraháma. A ten se nemýlil a Doubí zaslouženě vedlo. Po standardní situaci se dostal k míči Haunold a následně vybídl Piršela do koncovky. Jeho pokus o lob ze 30 metrů byl ale vedle. V 77. byl velmi přísně vyloučen domácí Matěcha, i když předtím podobný zákrok na druhé straně zůstal bez odezvy.

V přesilovce se Košťálov pochopitelně více osměloval. Doubí přeskupilo řady a statečně odolávalo tlaku, který ale nebyl takový, že by přinesl šance. Bylo to bez finální přihrávky, stejně jako v celém duelu. Ještě v 92. šli na rohový kop do vápna všichni hosté, domácí však odvrátili.

Branka: 62. Abrahám. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 4:2, ČK: 77. Matěcha (D). Diváků: 100. Doubí: Kanta - Broschinský, Bláha, Melichar, Matěcha - Kozák, Kosiewicz (30. Kahl), Brauner (57. Grujoski), Abrahám - Piršel (90. Suchan), Haunold.

Hrádek - Desná 2:0 (2:0)

Hájit domácí branku mohla tradiční opora Hrádku Petr Vašíček, kterému, ač v minulém zápase obdržel červenou kartu, disciplinární komise neuložila žádný zápasový postih, jelikož po zhlédnutí videa usoudila, že vyloučení nebylo adekvátní učiněnému prohřešku. Na lavičce hostů poprvé v letošní sezoně usedl kouč Vokál, kterému doběhl trest výkonu funkce z minulé sezony.

A zápas začal pěkně zostra, v 5. minutě T. Janáček prostrčil balón mezi obránci k Dobešovi, ten však dělovkou z bezprostřední blízkosti trefil spojnici brány. O minutu později stejnou lahůdku předložil Hořákovi, a ten nezaváhal. Nadále Hrádek předváděl velmi aktivní hru s rychlými kombinačními přechody do útočné fáze, kde se v nebezpečném zakončování střídali všichni ofenzivní hráči. Tato snaha došla k naplnění ve 24., kdy Holeček přehodil soupeřovy stopery, mezi kterými se prosmýkl Dobeš a zkušeně přeloboval vyběhnuvšího gólmana. To otřáslo týmem Desné tak, že se prakticky celý poločas dohrával směrem k jejich bráně, Hrádek přehrával soupeře, držel míč na svých kopačkách, ovšem z mnoha dalších velikých šancí, k nevoli trenéra Rachlického, už skórovat nedokázal.

Desná se ovšem nevzdala a do druhého poločasu posílila útočnou řadu na tři hráče. Začala praktikovat hru s daleko kontaktnějším přístupem a rychlejším napadáním, což narušilo nadvládu Hrádku na hřišti. Docházelo k častým střetům a ztrátám balónu, vytratila se kombinace a lehkost. V 50. zamířil trestný kop hostujícího kapitána Pipka do horního růžku hrádecké brány, ovšem skvěle zasáhl Vašíček, stejně jako v 70. při nebezpečné ráně Špačka. Další trestný kop Desné usměrňoval Pipek hlavou těsně vedle tyče. Diváci již neviděli tak pohledný fotbal, jako v první půli, na hřišti se spíše bojovalo, domácí přestali být nebezpeční v koncovce, ale dobře organizovanou defenzivní činností se jim podařilo eliminovat útočné snahy Desné a udržet tak své první vítězství v této sezoně.

Branky: 6. Hořák, 24. Dobeš. Rozhodčí: Brož, ŽK: 3:3. Diváků: 70. Hrádek: Vašíček - Holeček, Vinš, L. Janáček, Brožík (76. Skrbek) - Hořák, Hynek, T. Janáček, Mizera - Dobeš, Hetver (87. Kovač).

Skalice - VTJ Rapid Liberec 0:0

Ve Skalici se hrál velmi vyrovnaný zápas, k zisku tří bodů stačilo oběma týmům vstřelit branku, leč nestalo se. Hosté nebyli ve své kůži, vázla kombinace i přihrávky. Domácí zahrozili pouze z několika rohů. V závěru poločasu byli blíž ke vstřelení branky hosté, ale ani Vodička, ani Studnička své šance nevyužili. Druhá půle byla fotbalovější, hosté měli šanci střídajícím Jíchou, domácí Nevrlý také svou velkou šanci neproměnil. I tak byli domácí blíže ke vstřelení branky, největší šanci však poslal Neuman hlavou těsně vedle. Oba týmy měly pak v závěru několik šancí ke skórování, výborní gólmani ale udrželi nulu na svých kontech.

Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 1:0. Diváků: 150. VTJ: Zíka - Svoboda, Poživil, Uzel, Soukeník - Novák, Husák Studnička, Dinh, Mečíř (46. Jícha) - Vodička (60. Myslivec).

Višňová - Pěnčín-Turnov B 2:0 (0:0)

Dvacet minut se hrálo jen do vápna. Hosté měli více ze hry, ale vyloženou šanci neměli. Ve 20. minutě byl faulován domácí Štrbák, jenže Soukup trestný kop pálil jen do zdi. Ve 24. pronikl Soukup do vápna až před brankáře, ale ten mu šanci nohou ukopl. Dalších deset minut Pěnčín domácí nepustil k ničemu, opět však neměl přesnou střelbu, ani ze dvou trestných kopů.

Po přestávce to byla jiná Višňová. Hráči se zlepšili a po nádherné přihrávce Jakla Soukup obloučkem lehce přehodil gólmana na 1:0. Pak se k odraženému míči dostal domácí Milan Mazánek a Semenský v bráně konečky prstů vyškrábl na roh. V 68. měli hosté velikou šanci vyrovnat: Korček se dostal k míči na velkém vápně, jenže míč z jeho kopačky otřel jen tyč. Vzápětí domácí trestali. Petr Soukup předvedl nevídané sólo od svého vápna přes šest protihráčů a následně obešel i gólmana. Nezazmatkoval a ještě před prázdnou bránou našel Jakla, který pohodlně přidal druhý gól. Poté uvolněná Višňová střílela Kopeckým do tyče a Soukupova rána mířila těsně vedle. V 86. minutě vynikající Závůrka udržel čisté konto, když zlikvidoval šanci Jačkovi ze čtyř kroků.

Branky: 57. Soukup, 69. Jakl. Rozhodčí: Rais, ŽK: 2:1. Diváků: 140. Višňová: Závůrka - Melka, Šmidrkal, Soukup, Jakl - Kopecký, Havlíček, (77. J. Kepr ml.), Holub, Zimák M. - Mazánek (72. Bufák), Štrbák. Pěnčín-T: Semenský - Štefan, Tvrdý, Matoušek, Čermák - Škréta, Bezemek, Zdražil, Korček - Jaček, Havel (72. Matějíček).