V západní skupině se dělí o 1. místo se Stráží pod Ralskem tým z Rozstání, který porazil doma Rynoltice. Nová Ves až nečekaně dala čtyřku Chrastavě, béčko Hrádku připravilo první prohru nováčkovi z Bílé a Raspenava si nedělila body s Dubicí. Ve východní skupině již po víkendu znají pachuť prohry v Ruprechticích, protože zatím suverénnost jim na vlastním hřišti ukončily Lučany.

Rozstání - Rynoltice 3:1 (0:0)

V bojovném utkání měli hosté blízko k vedení již do poločasu. Po rohových kopech dvakrát domácí zachránilo břevno. Stav zůstal nezměněn i po dalších šancích na obou stranách. Hosté byli stále nebezpeční a Borsuk dokázal po trestném kopu, který skončil na tyči, být v dorážce nejrychlejší a nejpřesnější. Z vedení se hosté radovali téměř dvacet minut. Pak Čihula využil zaváhání gólmana se stoperem a srovnal skóre. Stejný hráč pak byl nejvýše při rohovém kopu a hlavou poslal Rozstání do vedení.

Hosté se s tímto faktem nemohli smířit a stále mocně dotírali na svatyni domácích. Při jednom ze závěrečných trestných kopů Rynoltice se do akce zapojil i gólman. Domácí však trestňák ustáli a okamžitě zaútočili. Na Passiana zívala jen prázdná brána. Zkušený borec se nehonil a od půlky zavěsil na 3:1 pro svůj tým.

Branky: 71. a 80. Čihula, 90. Passian - 53. Borsuk. Rozhodčí: Kulhavý, ŽK: 3:2. Diváků: 150. Rozstání: Kotlár - Jeslínek, Štajer, Pomeisl, Mikeš - Jirouš (60. Tvrzník), Pavlů, Passian, Zerák (60. Botka) - Hrubeš (90. M. Bím), Čihula. Rynoltice: Jan Vacek - Spurný (46. Švarc), Jos. Kubínek, Šálek, Rudolf - Stebelský, Jar. Vacek, Kotek, Borsuk - T. Vacek (70. Pudil), Resl (62. Torák).

Hrádek B - Bílá 3:1 (0:1)

V zajímavém utkání se střídaly útoky na obou stranách. První šanci zahodili domácí, když se po přihrávce od Černohorského netrefil Šulc. Po něm pálil nad Farský a Scheufler nedokázal proměnit své sólo od poloviny, když mu přihrával Černohorský. Domácí tedy zahodili tři příležitosti, takže přišla šance hostů, při níž byl Mohr přesný. Další střelecké příležitosti byly opět na obou stranách, ale ve 47. pohrdli hosté penaltou. Tu kopal za faul Kotrman a nasměroval ji vedle.

To byl zřejmě zásadní moment utkání, protože jinak by hosté vedli o dvě branky. Hned, okamžitě po zahozené penaltě, podnikli domácí útok, Šulce zastavil nedovoleně gólman a také penalta. S tou však domácí Morávek naložil kvalitně a bylo srovnáno. Krátce nato vypíchl penaltový střelec míč hráči na půlce, ale sólo poslal vedle tyče. Přesto se domácí zlepšili a po hodině hry již vedli. Černohorský přihrál Šulcovi a ten se nemýlil. Za chvilku měl příležitost opět Šulc, ale tentokrát trefil jen gólmanovy nohy a v dorážce Morávek přestřelil. Hosté ohrozili branku Müllerem, jehož bombu ze šestnáctky jen tak tak vyrazil brankář. V závěru prohodil Šašek míč na Černohouse a bylo 3:1. Bílá pokračovala dál v dobrém fotbale a výborný Rob musel střelu jejího útočníka vyrazit na břevno.

Branky: 48. Morávek z pen., 60. Šulc, 85. Černohous - 37. Mohr. Rozhodčí: V. Brož, bez karet. Diváků: 70. Hrádek: Rob - Dočekal, Scheufler, Marek, Farský (87. J. Chovanec) - Novák (40. F. Fujáček - 79. Šašek), Jiřišta, Morávek, Šulc - Černohorský, Černohous. Bílá: Vítek - Kratochvíl, Mohr, Kovář, Müller - Bulíř, Rubáš, Imrich, Kotrman - Košumberský (42. Soldát), Kauška.

Nová Ves - Chrastava 4:1 (1:1)

Výsledek je jasný, ale ne tak průběh. Hrál se vyrovnaný fotbal, v němž jako první vyzkoušeli Kosaře domácí, a byl to Kopic, jehož ránu skvěle vyrazil. Pak nastaly velké chvíle pro hostujícího Rozmajzla, který vyškolil obranu a střelou k tyči vstřelil gól. Za dvě minuty ho na druhé straně napodobil Řezka, který obdobně zamotal obranu a prostřelil Kosaře. Boj pokračoval mezi vápny a ve 40. domácí podržel mladý gólman Kverka, který vyrazil pumelici, směřující pod břevno. Ves zabrala krátce po změně stran a Cusnir podél Kosaře dostal domácí prvně do vedení. Hosté se nevzdávali a stále drželi krok, navíc v 55. pomohla Kverkovi tyčka. Do kolen Chrastavské trochu dostal lišák Pošmourný, který zakroutil rohový kop přímo do brány. Aktivní Pošmourný ještě v 81. mířil nad, ale za minutu nasměroval rohový kop tak umně, že si jej nešťastný Aubrecht vrazil do vlastní sítě.

Branky: 34. Řezka, 50. Cusnir, 75. Pošmourný, 82. vlastní - 32. Rozmajzl. Rozhodčí: Diringer, bez karet. Diváků: 100. N. Ves: Kverka - Junek, Svoboda, Holub, Vávra - Malaga, Cusnir, Kopic, Novotný (60. Pošmourný) - Řezka, Nedelčev (46. Abrahám). Chrastava: Kosař - Stránský, Trakal, Aubrecht, Žemlička - Mazánek, Šipula, J. Holec, Jahoda - Rozmajzl, V. Holec.

Raspenava - Dubice 2:1 (2:0)

Do utkání vstoupili aktivněji hosté a měli územní převahu, ale pak na rohový kop L. Koprnického si naběhl Martin Zeman a z voleje vstřelil gól. Ve 20. měl obrovskou šanci Horáček, z malého vápna však netrefil branku. To se mu povedlo o chvíli později, když Martin Zeman zatáhl míč po lajně a přesnou přihrávkou mu nabídl stoprocentní šanci - 2:0. Domácí poté polevili a hra se přelévala ze strany na stranu. Úvod druhé půle patřil opět Dubici, jenže nebezpečný trestňák šel těsně vedle. Poté měl velkou šanci M. Koudelka, kdy zblízka netrefil branku. Další tutovku měl Martin Zeman, tváří v tvář brankáři neuspěl a hned z protiútoku se střelou z vápna prosadil hostující Székely. Aktivní domácí hrozili hlavně z rychlých brejků, ale sólo neproměnil ani Koutný.

Branky: 10. Martin Zeman, 23. Horáček - 65. Székely. Rozhodčí: Barcuch, ŽK: 2:4. Diváci: 100. Raspenava: Farkaš - Koudelka P., Koprnický J., Žlebek, Burgr - Koprnický L. (67. Zeman Michal), Martinů, Vancl, Koudelka M. (76. Kuchař) - Horáček (70. Koutný), Zeman Martin.

Ostatní výsledky: Česká Lípa - Jablonné 1:1, Bukovany - Stráž p/R. 0:3, Staré Splavy - Horní Police 1:1.

Ruprechtice - Lučany 1:3 (0:2)

Domácí jakoby se nemohli rozdýchat a střelecky do poločasu totálně vyhořeli. Naopak hosté po rohu šli do vedení. Ruprechtickým to nešlo, vázla souhra, přesto Dědič běžel sám na brankáře, ale mířil vedle. Hned za sedm minut napřáhl Hradecký z trestného kopu a míč s pomocí tyče skončil v síti na 0:2. Pak byl za faul na unikajícího hráče vyloučen hostující Killian, ale domácím přesilovka nešla. Proti deseti se trápili, navíc v 60. byly Ruprechtice rády, že dělovka z trestného kopu skončila jen na tyči. Postupně přece jen domácí dokázali soupeře přehrávat a v 75. minutě vystrašil brankáře ranou Záveský, dvě střely Hruboně nenašly bránu. Jenže to bylo málo. Až v samém závěru konečně Dědič protrhl smůlu a snížil. Domácí se hrnuli dopředu a hosté hráli na brejky. Jeden útok zastavil nedovoleně Kusebauch a kopala se penalta. Tu však Holub skvěle Svobodovi vyrazil, stejně jako dorážku. Domácí snaha přesto přišla vniveč, když chybu obrany trestal Maňák na 1:3.

Branky: 84. Dědič - 9. Vokuš, 27. Hradecký, 88. Maňák. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 1:3, ČK: 29. Killian (L). Diváků: 50. Ruprechtice: Holub - Urban, Kusebauch, Záveský, Vrtal - Prokop (46. Suchý), Macaj (55. Hruboň), Průcha, Kocián - Antoš, Dědič.

Ostatní výsledky: Malá Skála - Ž. Brod B 3:1, Víchová - Rokytnice 0:4, Držkov - Plavy 2:0, H. Branná - Harrachov 2:1, Mšeno B - Rovensko 6:0, Zásada - volno.