„Společné výlety měníme vzhledem k počtu dětí, počasí a harmonogramu dne. Střídáme výlety k prameni Labe, vyhlídky na Stráži, k Mumlavským vodopádům. Při výletu sbíráme borůvky, koupeme se v řece (otužujeme se), hrajeme různé hry, přeskakujeme přírodní překážky, kocháme se přírodní scenérií, ve které se nacházíme,“ uvedl hlavní organizátor Rokykempu Víc Caudr.

Změnily se jen polední a večerní programy. V poledne děti, které chtějí, tak hrají pinčes na chatě nebo skáčí na trampolíně. Večer hrají brenbal a jiné hry jako jsou piškvorky a podobně. Všechny děti si oblíbily hru na schovávanou, která proto často končí až po setmění.

A co se učí na trénincích? „Pilujeme techniku, základní i složitější dovednosti, které potřebuje každý fotbalista. Používáme k tomu cvičení z holandské školy COERVER anebo metodická cvičení z české fotbalové školy. Součástí tréninků jsou zábavné pohybové hry anebo průpravné hry s různým zaměřením, např. na obcházení soupeře, driblink anebo na výběr místa. Kromě tréninku hrajeme turnaje v nohejbale. V tréninku nám pomáhá několik kvalifikovaných trenérů. Při hrách a nácviku si děti rozdělujeme podle věku a stupně rozvoje do jednotlivých skupin,“ podotkl šéf tábora.

Kemp pořádá jako celotýdenní s přespáváním dětí, anebo ho lze také absolvovat jako příměstský, kdy jsou děti s ostatními jen přes den. Kemp začíná nedělním odpolednem a končí v pátek po obědě.

Ubytování a stravování se odehrává na stejném místě, který se nachází u dolní stanice lanové dráhy Horní domky. „Ubytování je čisté, prostorné a jídlo výborné. Hřiště s přírodní travou bývá skvěle připravené a na krátko střižené. V případě špatného počasí je k dispozici prostorná hala. Na památku si děti odváží sportovní triko s logem kempu a nespočet skvělých zážitků,“ řekl Caudr.

„Velmi si vážíme opakované důvěry rodičů, kteří nám děti pravidelně posílají na kemp. S dětmi máme kamarádské vztahy a vždy se na ně moc těšíme. Stejně tak se těšíme na nové tváře, které na kempu poprvé uvítáme,“ přidal fotbalový trenér.

Nemáte ještě pro své děti zajištěný program na prázdniny? Rokykemp nabízí zajímavý a poutavý program. Pro více informací se podívejte na webové stránky, facebook nebo Instagram rokykemp.webnode.cz, fcb. inst. Rokykemp.