Dnes se koná losovací aktiv LKFS pro soutěžní ročník 2015-2016, který je od 16.30 hodin v sále Střelnice na stadionu FK Jablonec.

Na něm se definitivně rozhodne o účastnících všech tří soutěží (krajského přeboru, I. A třídy a I. B třídy Východ a Západ).

Všechny soutěže byly poznamenány různými odstoupeními klubů. „Naposledy to byla nyní Rokytnice v I. B třídě, která nebude hrát ani okres, protože se bude věnovat jen mládeži," potvrdil manažer LKFS Jan König. „Oslovujeme na poslední chvíli ještě čtvrté týmy z okresních přeborů, kdo z nich by chtěl I. B třídu doplnit," dodal König.

V krajském přeboru to bylo definitivní zrušení rezervy Pěnčín-Turnova, v I. A třídě pak Mírové, která šla až do okresního přeboru. V I. B třídě jsme zaznamenali dobrovolný konec Starých Splavů, které se sloučily s béčkem Doks a nyní konec Rokytnice.

Z krajského přeboru do divize jdou nakonec „jen" vítězné Semily, když Chrastava do poslední chvíle doufala v odstoupení Jablonce nad Jizerou z divize, a tím pádem mohla jeho místo doplnit. Město Chrastava již dokonce uvolnilo 400 tisíc korun na pomoc chrastavskému fotbalu…

Chrastava tak zůstává a přebor bude doplněn třemi nováčky Frýdlantem, Hejnicemi a Lomnicí. Celkem má Liberecko čtyři zástupce. Višňovou, Chrastavu, Frýdlant a Hejnice.

I. A třída bude pomalu jako okresní přebor Liberecka devět týmů z našeho okresu: Hrádek (sestup z KP) plus nováčci z I. B třídy Bílá, Ruprechtice a Stráž nad Nisou. K nim se řadí Doubí, Rynoltice, Krásná Studánka, Bílý Kostel a VTJ Rapid Liberec. Oproti loňské sezoně je v soutěži pět jiných týmů.

Z I. B třídy nás zajímá západní skupina, kde ze 14 účastníků hraje polovina z Liberecka: nováčci Pěnčín s Frýdlantem B, který doplnil soutěž ze 4. místa okresního přeboru a dále se k nim řadí Rozstání, Osečná, Hrádek B, Bulovka a Hodkovice. Protože je ve východní skupině tzv. přetlak týmů (Semilsko Jablonecko), půjdou některá družstva do skupiny Západ (např. Přepeře, Jeníšovice a Mšeno B). I. B třída má osm nových klubů, pokud přijde někdo za Rokytnici, tak devět.