Zázrak se nekonal, liberecká cesta pohárovou Evropou končí v tomto ročníku opět už na startu. Ve včerejší odvetě 2. předkola Poháru UEFA fotbalisté Slovanu nesmazali ztrátu 1:2 z prvního zápasu v Liberci a po porážce stejným poměrem jsou vyřazeni. Do 1. kola hlavní soutěže postupuje slovenský tým, který se na dnešním losování dozví jméno svého soupeře.

Všechny góly včerejšího duelu padly až v závěrečné desetiminutovce. Liberec přitom přečkal pokutový kop, hrál půl hodiny přesilovku, ale v závěru zkolaboval. Nechal si dát dva góly, v poslední minutě už Nezmar jen korigoval výsledek.

Odveta v Žilině začala za krásného letního počasí. Trenér Liberce Ladislav Škorpil opět trochu zamíchal se sestavou. Posunul Holeňáka do zálohy, kde hrál spolu s Bílkem, útočník Kerić zaujal místo na levé straně zálohy. Před nimi hrál Frejlach a jediným „oficiálním“ útočníkem byl Jan Blažek.

Liberec odolal úvodnímu ataku bez problémů, naopak se ve 12. minutě prezentoval Kerić a také Dočkal. Domácí, hnáni svými diváky, se snažili o útok, ale obrana Liberce pracovala spolehlivě. Všechny hlavy pokryl Košťál. Domácí rychlíci Rilke, Tesák a Adauto se nedokázali prosadit. Naopak v rychlém sledu dostali za fauly dvě žluté karty.

Liberec v defenzivě pracoval spolehlivě a stále se snažil o gól. Po Kerićově úniku ve 33. minutě chyběl v koncovce Blažkovi krok. Druhou půli zahájil Liberec velmi aktivně a odvážně. Střílel a byl vepředu aktivní. Bohužel vše bez koncovky.

Po deseti minutách libereckého snažení začali útočit také domácí. V 57. vyměnil Nezmar Blažka. Stále se hrál otevřený fotbal. V 59. se stalo něco nevídaného. Normální kontakt Košťála se Štyvarem posoudil sudí penaltově. Jež „pentli“ sice proměnil, ale arbitr ji nechal opakovat, snad kvůli přešlapu domácích. Tentokrát Zbyněk Hauzr skočil jako tygr a penaltu vyrazil. V dohrávce pak tvrdě atatkoval Rilke gólmana a dostal za to červenou kartu!

Na to reagoval trenér Škorpil tím, že na hřiště poslal dalšího útočníka - Smetanu. Oslabení o jednoho muže v poli nebylo na hře Žiliny znát, naopak se dostávala do stále většího počtu příležitostí. V 80. min. pak udeřilo. Belák se ovlnil na hranici pokutového území a nádhernou střelou nedal Hauzrovi šanci – 1:0.

V 83. rozvlnil síť halvičkou Štyvar, ale gól neplatil pro ofsajd. Liberecká hra se hroutila, naopak v 86. minutě našel Tesák zcela volného Ježe a ten snadno skóroval podruhé – 2:0.

Slovan už v závěru zápasu jen snížil a postarali se o to střídající hráči. Papoušek přesně odcentroval, Nezmar stál dobře postaven a zavěsil za záda bezmocného gólmana Perniše – 2:1.

Výsledek už se nezměnil a poprvé v historii se slovenskému klubu podařilo vyřadit v evropském poháru český… Mužstvo Liberce zůstalo v Žilině, dnes bude trénovat v Olomouci a vrátí se až odpoledne.