Svěřenci trenéra Škorpila na stadionu U Nisy prohráli 1:2. I když diváky v závěru potěšilo alespoň zkorigování skóre v 85. minutě, šance Slovanu na postup do zářijového 1. kola hlavní soutěže jsou již zřejmě jen v teoretické rovině. Odveta se hraje 28. srpna v Žilině.

Během dne zažilo centrum Liberce invazi několika stovek slovenských fanoušků, kteří uspořádali průvod městem s halasným doprovodem: „Už sme tady, to sme my, my žilinskí šošoni!“ Hlasovou převahu měli potom i v hledišti, k čemuž přispěl i vývoj zápasu.

Hosté, povzbuzení svou stoprocentní bilancí z domácí ligy, začali o poznání aktivněji. Hned v prvních minutách si vypracovali pět rohových kopů a častěji se celá úvodní čtvrthodina odehrávala na liberecké polovině hřiště. Gólovou šanci si však „Šošoni“ nevytvořili.

V 24. se konečně zrodila slibná situace před žilinskou brankou. Dort vysunul Keriće, který si však musel hlídat ofsajdové postavení a nemohl v první fázi vystartovat ke svému obvyklému sprintu. Vomáčka ho dostihl a odzbrojil.

Mezi tyče se jako první trefil v 27. min. žilinský kapitán Štrba. S jeho pokusem z dálky neměl Zlámal problémy. Na druhé straně vypálil v 30. min. Papoušek a brankář hostů Perniš se zapotil, stejně jako o minutu později při střele Nezmara.

V této fázi se hra přelévala z jedné strany na druhou a divákům se líbila. V 38. dostal Zlámal nebezpečnou malou domů a před dotírajícím Štyvarem musel situaci řešit odkopem na roh. V 42. posoudil turecký rozhodčí držení Nezmara Pečálkou v pokutovém území hostů jako faul libereckého útočníka, i když situace vyhlížela spíše na penaltu.

V poslední minutě prvního poločasu se Žilina ujala vedení. Stalo se tedy to, o si nikdo ze Slovanu nepřál - dostat na domácí půdě gól. Předcházel mu centr na Štyvara, který stál zřejmě v ofsajdu, ale rozhodčí nechali Štyvara pokračovat ve hře, přihrát hlavou nekrytému Adautovi a ten „z první“ prostřelil Zlámala - 0:1.

I po změně stran byla útočnějším mužstvem Žilina. V 53. min. Zlámal s námahou vyrazil ránu Rilkeho z rohu velkého vápna. Poté se chvíli zdálo, že se Slovan dostává do tlaku, ale vše zmrazila nádherná střela Ježe do šibenice v 59. min. - 0:2.

V 64. byl odnesen na nosítkách zraněný Nezmar. V té době již měl Slovan vystřídané dva hráče. Nezmar se ale brzy vrátil a v 68. min. jeho hlavička ohrozila brankáře Perniše.Hráčům Slovanu ve zbytku zápasu nelze upřít snahu, ale stav utkání vnášel na jejich kopačky nervozitu a na žilinské naopak klid, podpořený nespornou herní kvalitou. Přesto se podařilo alespoň snížit zásluhou střídajících hráčů. Po rozehraném rohovém kopu z pravé strany odcentroval přesně Dittrich, Kerič zblízka nastřelil brankáře a míč do žilinské sítě pohotově vrátil Frejlach - 1:2.

FC SLOVAN LIBEREC - MŠK ŽILINA 1:2 (0:1)

Branky: 85. Frejlach - 45. Adauto, 59. Jež. Střely na branku: 5:4. Mimo: 4:5. Rohy: 7:9. Fauly: 6:4. Ofsajdy: 4:3. Rozhodčí: Selçuk - Cem, Ertinc (všichni Turecko). ŽK: Holeňák, Nezmar, Smetana, Dočkal - Pečálka, Adauto. Diváků: 7570. Sestavy: Liberec: Zlámal - Radzinevičius, Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Bílek, Dort (62. Frejlach), Papoušek (58. Dittrich) - Kerić, Nezmar (74. Smetana). Trenér Ladislav Škorpil. Žilina: Perniš - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, Tesák - Štrba - Rilke (74. Belák), Adauto (86. Ďurica), Jež, Vladavič - Štyvar (77. Lietava). Trenér Pavel Vrba.