Nováček fotbalové divize C – VTJ Rapid Liberec – dnes od 14.30 hodin na Harcově zahajuje jarní odvety v soutěži, kterou má bídně rozehranou, když leští poslední místo. Tento fakt nezůstal bez odezvy a po podzimu skončilo několik hráčů včetně trenéra.

Na vlastní žádost odstoupil z pozice hlavního trenéra Jiří Horáček, jehož nahradil Lukáš Halama, který v týmu působil jako hráč.
Očekávalo se posilování, ale opak je pravdou. Odešli brankář Dostál, hráči Kozel, Herodes, do konkurenčního Brodu šel Kraus, od fotbalu chce mít klid Hybner. U mužstva prodloužil hostování jen Vaněk 
z Nové Paky, ale nebyl zrealizován příchod Barbořáka 
z Harrachova a zatím ani Moravce. Mužstvo je tím pádem oslabeno, navíc nechtěl nastupovat ani již trenér L. Halama.

„Příprava navázala na ty předchozí, kdy byly problémy s počtem hráčů na trénincích kvůli vytíženosti v zaměstnání i škole. Trénovali jsme 3 – 4x v týdnu, dohromady áčko a béčko, ale účast nebyla taková, jaká by mohla být. Někdy nás bylo i osmnáct," říká Halama k přípravě. V ní Rapid sehrál osm zápasů, z nichž jen dva byly vítězné. „Porazili jsme U21 Varnsdorfu a v posledním utkání Semily. Právě se Semily jsme sedmdesát minut hráli to, co bychom v divizi měli předvádět a vedli 5:1. Po prostřídání a zranění dvou hráčů nám nakonec soupeř vstřelil dva góly. Ale jinak více jak hodinu to bylo podle mě velmi slušné a jednoznačné," tvrdí mladý trenér, jehož tým na podzim v divizi uhrál pouhých sedm bodů a vstřelil slaboučkých dvanáct branek.

Rapid na předposlední Vysoké Mýto ztrácí sedm bodů, takže záchrana je spíše v kategorii fantasy. „Neradi bychom přesto skončili poslední. Pokusíme se atakovat mužstva z dolní půlky tabulky a hlavně se musíme zaměřit na domácí zápasy, v nichž bychom měli bodovat," prozrazuje plány na jaro.

První „průbou" by měl tak být dnešní duel s Náchodem, který vede exligový útočník Radovan Hromádko. „Pokud budeme mít k dispozici stejnou sestavu jako proti Semilům, měli bychom Náchod porazit. Kvalita tam je, ale mluvit o záchraně bych si nedovolil," uvažuje Halama, který po převzetí trenérského žezla již nechtěl hrát. „Když bude dostatečný počet hráčů, tak 
na hřiště nepůjdu. Jenže situace je taková jaká je a určitě proti Náchodu nastoupím. Náchod má pět výher, my dvě, takže zápas by měl ukázat, jestli jsme se někam posunuli. Věřím tomu, že ano a budeme bodovat," dodává trenér Halama.

A co Náchod? Čtyři hráči přišli – čtyři odešli. Tým je mladý, když nejstarším je Jan Hubka (33 let), bývalý hráč Slovanu. Ten je o pět let starší než ostatní. Osm jich je dvacetiletých a tři jsou věkem dorostenci. Ale góly asi umějí dávat, když porazili mj. Kowary 6:2, Jaroměř 7:0 a Broumov 5:1.

Příprava Rapidu

Doubí 2:3, Nový Bor 1:2,
Slovan Liberec U19 0:2, Varnsdorf U21 5:4, Mšeno 0:4, Pěnčín-Turnov 2:6,
Hrádek 0:0, Semily 5:3.