Poslední Gasservis vysoko porazil druhý tým tabulky

Liberec - V prvním jarním kole okresního přeboru ve fotbale se příliš nedařilo prvním dvěma týmům tabulky. Lídr z Doubí jen remizoval na hřišti Jindřichovic a druhý Hrádek B dokonce prohrál s posledním Gasservisem.

31.3.2009

V červeném jindřichovický Ondřej Tichý, s ním doubský Doležal. Foto: Deník/ Jan Škvára

Na rozdíl jediného bodu se tak k druhému místu přiblížily rezervy Višňové a Nové Vsi, jež vyhrály venku. Višňová v Bílém Kostele a Nová Ves nad Ruprechticemi B. V utkání týmů z druhé poloviny tabulky Osečná doma přehrála béčko Stráže a Dětřichov se rozešel smírně s Bulovkou. V Českém Dubu se nehrálo. Čtyřmi góly se blýskl Tomáš z Osečné.

Dětřichov – Bulovka 0:0

Ani jeden z týmů se neprezentoval nijak vydařeným výkonem. Dětřichov v první půli zahrozil jednou, když v 10. minutě gólovou střelu Vágnera z deseti kroků bravurně zlikvidoval gólman Hegr. Po čtvrthodině hry se na opačné straně prezentoval slabou střelou v gólové pozici Hofman. V dalším průběhu prvního poločasu měli územní převahu hosté, ale do brankových situací se nedostávali. V druhém poločase měla více ze hry domácí Viktorie, z minima šancí však nedokázala využít žádnou, a tak utkání skončilo bezgólovou remízou. Dětřichov se však hodně zlobil na rozhodčího, podle nich měl odpískat v 80. minutě zcela jasný penaltový zákrok na Marka Matouška.

Rozhodčí Soukup, ŽK 1:1, 60 diváků. Dětřichov: Ráž – Vízner, Kareš, Přibyl, Prokopec – Netolický ml., Mičunovič, Válek, Novotný (55. Bernkoff) – Vágner, Matoušek. Bulovka: Hegr – Franc, Fanta, Čuřík M., Lengál – Čuřík T. (70. Pavlů), Kolarik, Smolný (45. Veselovský), Treteník – Hofman, Krivčík.

Bílý Kostel – Višňová B 1:4 (0:1)

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, po změně stran již dění na hřišti ovládli hosté a góly stříleli po kombinačních akcích, kdy rozebrali obranu soupeře. Výjimkou byla branka střídajícího Soukupa, který se trefil z trestného kopu. Za domácí se dokázal prosadit jen Michálek, který tři minuty před koncem snižoval na 1:3.

Branky: 87. Michálek - 25. Kepr, 75. Jakl. 83. Mazánek, 90. Soukup. Rozhodčí Špecián, ŽK 1:1, 40 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich – F. Ulrich, Strnad (40. Jakubec), Laibl, Černý – Janeček, Michálek, Ďuriš, Mizera – Klíma (70. Novák), Vitik. Višňová B: Pešek – Kaniok, Nejedlo, Branda, Švadlenka (46. Soukup) – Kepr, Kopecký, Zach – Sirůček (46. Žežulka), Mazánek, F. Šolta (60. Jakl).

Gasservis - Hrádek B 5:1 (1:0)

Domácím týmem sice byl Gasservis, po dohodě obou klubů se ale hrálo na umělé trávě v Hrádku. Ani to ale favorizovanému Hrádku nepomohlo a utrpěl nečekaný debakl. Za svým soupeřem zaostával především v první půli, přesto jí prohrál jen 0:1. Očekávané zlepšení nepřišlo ani po změně stran, když sebevědomí favorita utrpělo další ránu hned v první minutě 2. poločasu, kdy si dal Dočekal vlastní gól. Farský poté sice snížil na 1:2 a Hrádek se i poté snažil tlačit do útoku, branky však do otevřené obrany střílel jen Gasservis.

Branky: 13. a 73. Louda, 46. Dočekal vlastní, 58. Švanda, 69. Smejkal - 52. Farský. Rozhodčí Zaplatílek, ŽK 3:3, 100 diváků. Gasservis: Lachčina – Vrabec, Semerák, Macháček, J. Šolc – Smejkal (81. Sonntag), Hráský, M. Šolc, Frolík – Louda, Švanda (73. Koula). Hrádek B: Jirák – Dočekal, Scheufler, Marek, Hanic – F. Fujáček (76. Feix), Farský, Chovanec (60. Zerzáň), Hynek – Vlček (46. Novák), Šulc.

Jindřichovice – Doubí 2:2 (2:1)

Doubí začalo sebevědomě a už ve 3. minutě se ujalo vedení po šťastné brance Pošmourného, který spíše, než střílel, jen odkopával balón a jeho „kopec“ z 25 metrů skončil v šibenici. Doubí bylo i poté lepším týmem a díky rychlé kombinaci si vypracovalo další šance. Převahu ale nedokázalo vyjádřit góly. Obraz hry se změnil ve 20. minutě, kdy po hloupém faulu a druhé žluté musel předčasně pod sprchy doubský Lukáš Zeman. Jindřichovice vyrovnaly hru a po pěkné narážečce s Bulířem po půlhodině hry Tichý srovnal i skóre. Domácí poslal do vedení ve 42. minutě Lopuszynski, který si míč také narazil s Bulířem. Jindřichovice ale nezvládly ani začátek druhé půle a po trestném kopu srovnal hlavou ve 49. minutě Martínek. Oba týmy se poté snažily získat tři body pro sebe a k vidění byl pohledný kombinační fotbal. Blíže k brance bylo Doubí, jež nastřelilo břevno. V závěru se hře domácích stále více projevovalo, že na jaře byli teprve potřetí na hřišti. Díky bojovnému výkonu ale cenný bod proti favoritovi udrželi.

Branky: 30. Tichý, 42. Lopuszynski - 3. Pošmourný, 49. Martínek. Rozhodčí Pelikán, ŽK 1:3, ČK 0:1 – L. Zeman, 99 diváků. Jindřichovice: Rezler – Lexa (70. J. Forman), Andrš, Jakl, Matoušek – Tauš, Lopuszynski, Hradec, Bulíř – Kopecký, Tichý (79. Knapp). Doubí: Tonev – Doležal, Martínek, Suchan, Gruncl – Brauner, L. Zeman, Pošmourný, Stříbrný - Šlambor, Haunold.

Osečná – Stráž B 4:1 (2:0)

Osečná nastoupila v hodně omlazené sestavě s osmi hráči mladšími 20 let a góly střílela po rychlých brejcích, na jejichž konci byl Tomáš. Ten se mezi střelce zapsal čtyřikrát. Poprvé se trefil už v 7. minutě a po vyrovnaném průběhu první půle pojistil domácím vedení krátce před přestávkou. Po změně stran sice začala Stráž náporem a snížila, její snahu ale utnul dalšími dvěma góly Tomáš. Závěr zápasu se již jen dohrával.

Branky: 7., 41., 51. a 59. Tomáš – 49. Procházka. Rozhodčí Házi, ŽK 2:0, 20 diváků. Osečná: Škoda - Jemelka (23. Čapek), Hunka, Novotný, Landsman – P. Kysela, A. Kysela, Jarý (66. Janíček), Libenský (80. Třešňák) – Tomáš, I. Penz. Stráž B: Farský – Černý, Horáček (57. Kočí), Klucho, Klokočník - Hruboň, Novák, Kraus, Jírovský (46. Procházka) - Žoček, Havlíček.

Nová Ves B – Ruprechtice B 5:2 (2:0)

Po dohodě obou týmů se hrálo v Liberci na umělé trávě v Harcově. Lepším týmem byla Nová Ves, která si krátce po změně stran vypracovala tříbrankové vedení, a zdálo se, že zápas bez potíží dovede do vítězného konce. Jenže rezerva Ruprechtic se nevzdala a během čtyř minut snížila na rozdíl jediné branky. Novovesští ale poté znovu převzali iniciativu a dalšími dvěma góly si pojistili vítězství. Hattrickem se blýskl Janošík.

Branky: 15., 49. a 65. Janošík, 30. Bartůněk, 75. Fleišman - 53. Koťátko, 57. Morávek. Rozhodčí Popelář, ŽK 1:1, 20 diváků. N. Ves: Brambora – K. Martínek, L. Martínek, Dvořák, Anděl - Jánošík, Musil, Fleišman, Kopic – Koprnický, Bartůněk (46. Slatinka). Ruprechtice: Holub – Řepka, Vojtíšek, Urban, Málek (67. Staněk) – Spudich, Košek, Cihlář (82. Dostál), Morávek – Karlík, Koťátko.

(zub)

31.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

INOVATIVNÍ přístup ocenila porota u heliportu v KNL.

Reakce KNL na povolební prohlášení poslance Bláhy

Gólová radost Romana Potočného v Edenu.

Antislávista Potočný opět udeřil v Edenu

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - Podle známého politologa Jana Kubáčka jsou voliči v Libereckém kraji vybíraví.

Malý podvod na velké voliče, v kasínu není tvrdý hazard

Jablonec n. N. - V Jablonci se bude konat referendum o zákazu výherních automatů. Podle zastupitele Jakuba Macka herna s živou obsluhou není nebezpečná. Lidé ale podepisovali často v dobré víře, že se petice týká i kasín.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.