Vedoucí Hrádek byl prvně sražen na kolena, a to na hřišti poslední Bílé! Bílý Kostel porazil Rynoltice, když ze tří šancí vstřelil dvě branky. Ruprechtice sice dovolily Stráži pod Ralskem vyrovnat stav na 2:2, ale v závěrečných deseti minutách soupeře srazily třemi góly. Hrdinou zápasu byl Vladimír Antoš, střelec hattricku. Stráž nad Nisou navázala na dobrý výkon z minulého kola a nyní si vychutnala doma hrající Mimoň bůrem. V městském derby Doubí porazilo Krásnou Studánku a Rapid byl poražen z jediné šance domácí Desné.

Ruprechtice – Stráž p. R. 5:2 (2:1)

Hosté začali bez bázně a aktivně. Ale první gól Antoše, který přišel v pětiminutovém náporu, je zchladil. Ruprechtice byly lepší, po rohu Antoš přidal hlavou druhý gól a navíc po centru zachránila Stráž tyč. Hosté ve 34. minutě sice vstřelili gól, ale předtím byl máván ofsajd. Domácí podstatně víc ohrožovali branku hostů, ale ti se po ruce v samém závěru půle dostali k penaltě, z níž snížili.

Ve druhém poločase mladí hosté začali zostra a nevypustili žádný souboj. Jejich kvalitní kombinace statickým domácím dělala problémy a po hlavičce, která překvapila gólmana, dokonce srovnali. Předtím měli Strážští pořádnou šanci a po gólu jasnou gólovku vytáhl na roh brankář Holub. Ruprechtice neměly nic, pouze jeden velký závar nezakončily. Rychlí hosté vyloženě sahali po dalším gólu, který naštěstí nepadl. Ruprechtickým, kteří se dlouho na hřišti hledali, vyšel závěr a v posledních deseti minutách se konečně probrali. Nejprve dorazil trestný kop Antoš a byl z toho hattrick. Poté se dvakrát blýskl Průcha, který zakončil kombinační akce.

Branky: 9., 28. a 82. Antoš, 83. a 86. Průcha – 45. Kotek z pen., 49. Mitáč. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 2:4. Diváků: 60. Ruprechtice: Holub – Škarýd, Rampáček, Zavoral, Šrajbr – Vrtal (77. Morávek), Hošic, Průcha, Tichý, Dlabola (46. Hořák) – Antoš (86. Skalický).

Bílá – Hrádek 3:0 (2:0)

Domácím chyběl gólman Doležal, a tak musel do brány Hauer, který doslova vychytal vedoucí tým soutěže. Bílá hrála velkou defenzivu a vyrukovala na Hrádek s důrazným fotbalem, navíc spoléhala na rychlonohého a důrazného Jiránka na hrotu útoku. Hosté byli překvapeni důraznou hrou domácích hráčů, kteří do soubojů chodili jak o život a pramenili z toho také žluté karty. Hrádek hrozil po křídlech a měl v prvním poločase několik příležitostí, ale v brance chytal výborný Hauer, vše důležité pochytal nebo vyrazil. Hostům to nešlo ani ze standardních situací, kterých měli

hodně. V 8. minutě pláchnul poprvé Jiránek a hostující brankář jeho střelu vyrazil na roh. Následně ho zahrával Kotrman a nikým nekrytý Bulíř hlavou zavěsil na 1:0. Ve 20. domácí rozehráli dlouhý aut, Linhart prodloužil za sebe a opět nikým nekrytý Kotrman dával na 2:0. Hosté byli opaření, otevřeli hru, což byla voda na mlýn domácím, kteří měli prostor k nebezpečným protiútokům.

Do II. poločasu se hosté snažili vstoupit náporem a měli opět hned dva rohové kopy, ale domácí obrana pracovala po velmi dlouhé době na 100 %. Hra se odvíjela především na domácí půlce, ale hostům nic nešlo, nebyli schopni si přihrát a veškeré jejich úsilí končilo před pokutovým územím. Bílá se snažila o brejky do otevřené obrany. Nejdříve zahrozil Jiránek, potom Feurich předložil míč pro Kotrmana, a ten kladnem přestřelil. Poté měl další šanci po rohu Linhart. Několikrát se řítili domácí v přečíslení na hostující branku, ale neřešili své situace přesně nebo zasáhl brankář Šedivý. Hosté začali být nervóznější a podrážděnější, začali se více starat o Jiránka, který jim dělal velké problémy a začalo to na hřišti jiskřit. V 80. přišla velká paráda Jiránka. Dostal na půlce míč od Rejmana, pohrál si se svým strážcem na levé straně, stoperu nasadil jesličky, dalšímu vracejícímu hráči udělal zasekávačku a posadil ho na zadek, pak obešel i brankáře a nekompromisně zavěsil na 3:0. Vysloužil si touto akcí potlesk na otevřené scéně.

Branky: 9. P. Bulíř, 20. Kotrman, 88. Jiránek. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 4:2. Diváků: 60. Bílá: Hauer – Kauška, Tomeš, Rejman, Kratochvíl – Linhart, Kotrman, Cverčko, Feurich – P. Bulíř, Jiránek (83. J. Bulíř). Hrádek: Šedivý – Brožík, D. Holeček, Skrbek (64. Kovač), Horváth – Švejkovský (62. Breburda), Mizera, Janďura, O. Holeček, Hynek – P. Rob (80. Š. Holeček).

Mimoň – Stráž n. N. 1:5 (0:2)

Po opatrných deseti minutách namířil hostující L. Oberreiter trestný kop na Michalíka a jeho hlava skončila gólem. Hosté byli kombinačně lepší a domácí se dostali ke střele jen po půl hodině hry. Před přestávkou byl faulován strážský Havlíček a Václav Jirsa nařízenou penaltu proměnil. V úvodu druhé půle se domácí snažili vyvinout tlak, který skončil snížením. Předtím vyrobil hostující bek chybu u rohového praporku a navíc se centrovaný míč odrazil od zad dalšího strážského Kosiewicze. Pak přišly tři krásné úniky Tomáše Drašnera. Z prvního se trefil sám, ze druhého Havlíček a po třetím ve spolupráci s L. Oberreiterem opět Jaroslav Havlíček. To vše v rozmezí patnácti minut, kdy chtěli domácí hosty zmáčknout a hráli vzadu na riziko. Ale nic víc, než střely z dálky nevyprodukovali.

Branky: 54. vlastní Kosiewicz – 75. a 85. Havlíček, 13. L. Oberreiter, 40. V. Jirsa, 65. T. Drašner. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Stráž: Černý – Landa, L. Oberreiter, Kosiewicz, Horáček – T. Drašner, Michalík, Dressler, Havlíček (86. Svoboda) – V. Jirsa (76. L. Drašner), T. Oberreiter (46. J. Jirsa).

Doubí – Krásná Studánka 3:1 (2:0)

Domácí bez zraněného Bláhy byli u všeho o krok dřív než soupeř, který místy vypadal, že se mu ani nechce hrát. V 10. minutě unikl Herkner a centrem našel nehlídaného Kovaříka, který skóroval. Později studánecký Novák z trestného kopu nastřelil břevno a za chvíli po přihrávce ve vápně mohl Killar vyrovnat. Šanci domácího Hájka vychytal Martin, který však kapituloval po hlavičce Suchomela z rohového kopu. Pak se prokličkoval přes tři protihráče domácí Herkner, jenže místo střely volil zbytečnou nahrávku na obsazeného hráče. Další šanci netrefil Kovařík a

proti brankáři Studánky neuspěl ani osamocený Zradička. Ve druhé půli hosté konečně přidali a zlepšili se ve všech směrech. V šanci Killar přestřelil i ochrannou síť, dvakrát neuspěl před brankou Tomáš Hájek. V 79. přišel závar před brankou Doubí a Javůrek z něho propálil vše – 2:1. Zlepšený výkon hostů, ale k dalšímu brankovému vyjádření nedošel. Naopak domácí Zradička šel sám do otevřené obrany, ale ztroskotal na Martinovi. Za minutu postupovali tři domácí na jednoho obránce a centr Beneše od čáry překvapivě skončil v síti potřetí. Poslední šanci Doubí v podání Zemana vychytal Martin.

Branky: 10. Kovařík, 26. Suchomel, 86. Beneš – 79. Javůrek. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 1:0. Diváků: 90. Doubí: Negru – M. Gruncl, Suchomel, Kabát, Jonáš (80. Urban) – Herkner, Beneš, Kovařík, Zradička (87. P. Gruncl) – Novák, Hájek (85. Zeman). Krásná Studánka: Martin – Brada (46. Smolák), Novák, Vajtr, Pojsl – Lang, Javůrek, Vondráček, J. Hájek (58. T. Hájek) – Killar, T. Faksa (75. Vojtíšek).

Bílý Kostel – Rynoltice 2:0 (1:0)

Vyrovnaný boj více jak půl hodiny nepřinesl ani jednu vážnější střelu a gólmani se spíše nudili. Ve 35. minutě se dostal k hlavičce domácí Resl a proměnil centr v gól. Hosté za tři minuty měli velkou šanci Pudilem, jenže jeho nebezpečnou střelu Petr Ulrich vyškrábl na roh. Ve druhé půli se hra přiostřila, za což hosté pykali půltuctem žlutých karet. Hosté moc chtěli srovnat, ale zůstalo jen u snahy. Za to Dominik Ďuriš nebezpečnou hlavičkou vystrašil gólmana Rynoltic. V 77. velikou šanci domácích zahodil František Ulrich, když předtím jeho spoluhráč obral o míč i rynoltického gólmana. Jenže Ulrich minul opuštěnou branku. V 84. F. Ulrich selhání napravil sklepnutím přihrávky na Resla, který zblízka definitivně rozhodl zápas.

Branky: 37. a 86. Resl. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 2:6. Diváků: 120. Bílý Kostel: P. Ulrich – Jan Ďuriš (87. Morávek), L. Janáček, Chomout, Strnad – Vitík, Daniel Ďuriš, Resl (87. Sedlmajer), F. Ulrich – Michálek, Dominik Ďuriš. Rynoltice: Jan Vacek – M. Peřina, Bláha, Švarc, Hanzl – Karásek (49. T. Zeidler), Kotek, Kopic, Pudil – T. Vacek, J. Peřina.

Desná – VTJ Rapid Liberec 1:0 (1:0)

Zraněného hrajícího trenéra Lukáše Halamu nahradil na stoperském postu Rapidu dorostenec Kadlec a nevedl si špatně. Rapid v 17. minutě zahrával standardku před soupeřovou bránou, ztratil balón a v důsledku hraniční ofsajdové situace došlo k nájezdu dvou domácích na osamoceného Dvorského, který neměl šanci proti zakončení Pfeifera. Ve slibné pozici ve vápně byl s míčem na noze Šikýř, ale neodhodlal se ke střele na domácí bránu. Ve 43. minutě nedokázal samostatný průnik zužitkovat Barbořák, a tak tlak libereckého týmu v závěru poločasu zůstal bez efektu. Hosté se tlačili dopředu i ve druhém poločase, kdy po střele Barbořáka vyražený balón hlavičkoval Andrš mimo bránu. Festival promarněných šancí hostů pak předvedl Šikýř. Vzhledem k otevřené hře se naskytly šance i domácím – v 72. skvěle zasáhl Dvorský a v 88. minul pěkný centr Pivnička. Desná svým bojovným výkonem ubránila nejtěsnější vítězství.

Branka: 17. Pfeifer. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 1:1. Diváků: 80. Rapid: Dvorský – Proche, Lukáč (62. Jerie), Andrš, Soukeník – Stuchlík (71. Prskavec), Barbořák, Slatinka, Kejdana – Šikýř, Kadlec (82. Marek).