Při devíti účastnících z našeho okresu je však pravděpodobné, že někdo z této řady Libereckých sestoupí.

Ve druhé skupině I. B třídy si zdatně vede nováček z Doubí, který je druhý za suverénními Maršovicemi.

Bukovany - Frýdlant 2:2 (1:1)

Na těžkém terénu se hrál bojovný fotbal, který neustále povzbuzovali neúnavní a bouřliví domácí diváci. Domácí hráli s velkým nasazením, hosté byli zase fotbalovější. Frýdlant začal lépe a Scheidl byl v šanci po centru, ale prohrál souboj s gólmanem.

Ve 22. minutě musel gólman domácích nadvakrát zkrotit míč, vypálený Čejkou z vápna. Před poločasem vybojoval na své půlce míč Lachman, narazil si jej s Foldou a po dlouhém sprintu se dostal do koncovky, kterou zužitkoval. Škoda, že vedení bylo velice krátké, protože ještě do poločasu domácí srovnali po trestném kopu. Také ve druhé půli domácí, hnáni svými fanoušky, bojovali jako o život. Trestný kop hostujícího Kutílka zmařil brankář, ale na Foldův roh a následné zakončení Stejskala z otočky byl krátký.

Stejskal míč doslova propasíroval několik centimetrů za brankovou čáru. Bukovany pak vrhly síly do útočení, ale bylo to bez šancí. Až sedm minut před koncem hosté při rohu nepohlídali důsledně Svobodu a ten zajistil plichtu.

Branky: 45. Samek, 83. Svoboda - 43. Lachman, 66. Stejskal. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 2:2, 80 diváků. Frýdlant: Götz - Sekáč, Závěta, Lachman, Záruba - Šena (81. Marek), Folda, Scheidl, Kutílek (61. Bartoš) - Stejskal, Čejka.

Habartice - Nové Město 0:0

Domácí měli převahu, jenže shořeli v koncovce, kdy nebyli schopni se trefit z pěti vyložených šancí. Stálá převaha se přelila i do druhé půle, kdy přibyly další tři tutovky. Domácí neschopnost dát gól předvedl v 80. minutě Potoč, který dokonce neproměnil ani penaltu za faul. Posledních deset minut se Město trochu vzchopilo a dvakrát zahrozilo.

Rozhodčí: Salač, ŽK: 1:4, 80 diváků. Habartice: Závůrka - Kniga, Kyncl, Treteník, Potoč - Tůma, Zimák, Huňka, Čumpl (75. Bláha) - J. Beran (77. Závěta), P. Beran. N. Město: Kocourek - Plaček (68. Škareda), Jiruš, Jiruše, Těšínský - Kadera, Jalovičar, Bruský - Šindler, Lakomý, Hrevuš (46. Bartoš).

Ruprechtice - Rynoltice 2:3 (0:2)

Domácí zažili šok hned v úvodu, kdy Švarc byl u míče dříve než brankář, a bylo 0:1. Ruprechtice sice měly herní převahu, ale nedokázaly ohrozit branku. Navíc v samém konci poločasu přišla hrubce beka a gólmana, kterou v pohodě využil Dobrovolný. Předtím měli hosté další velkou šanci. Šanci na zvrat přinesla přesná hlavička Koťátka. Pak Ruprechtičtí zabrali. Jenže, když to vypadalo na změnu k lepšímu, přišla po závaru a zmatcích další chyba a rynoltický Jaroslav Vacek ji využil. Domácí na zvrat sice neměli, ale alespoň dokázali devět minut před koncem zdramatizovat hlavičkou Antoše po dlouhém autu.

Branky: 55. Koťátko, 81. Antoš - 8. Švarc, 45. Dobrovolný, 66. Jar. Vacek. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 4:2, 20 diváků. Ruprechtice: Holub - Urban, Pokora, Kusebauch, Morávek (85. Pešek) - Pour, Macaj, Vrtal, Spudich (70. Kudláček) - Koťátko (78. Viktora), Antoš. Rynoltice: Jan Vacek - Spurný, Kubínek, Šálek, Borsuk - Švarc (70. Kubínek), Jar. Vacek, Steklý, Rudolf (83. Pudil) - Čermák (85. T. Vacek), Dobrovolný.

Kr. Studánka - Staré Splavy 0:2 (0:0)

Studánka po výborných posledních kolech usnula na vavřínech a Splavy je ztrestaly. Úvodních deset minut bylo pro Studánku mizerných. Nemohla se chytit, jen střela Hájka stála za to. Zřejmě se nepovedla taktika hrát na tři útočníky, kteří se spíše na hřišti vzájemně pletli. Dlouhé minuty se pak hrál vyrovnaný fotbal, až v 65. minutě si na dlouhý míč z trestného kopu naběhl Lupoměský a za asistence jen přihlížející obrany skóroval. Hosté navíc ohrozili domácí ze čtyř brejků. V době, kdy domácí hráli bez zraněného Faksy, potrestal ze závaru a po chaosu opět Lupoměský.

Branky: 65. a 80. Lupoměský. Rozhodčí: Pařík, ŽK: 1:0, 30 diváků. Kr. Studánka: Vrábel - Palán, Průšek, Pova, Bechyně - Faksa (85. Kocour), Pěnička (70. J. Hájek), Devátý (60. Schovánek), Dvořák - Knajbl, T. Hájek.

Rozstání - Loko Česká Lípa 1:3 (0:1)

Hosté se poločas pouze bránili, jenže domácí hráči nebyli v koncovce přesní. Čihulova hlavička přeletěla břevno, třikrát třikrát zakončoval své příležitosti nepřesně. Stačila chvilka nepozornosti, kdy hostující hráč obešel dva hráče ve vápně a třetí jej fauloval. Z penalty pak Lípa šla do vedení. Ve druhém poločase se podařilo Tvrzníkovi vyrovnat, ale po několika minutách opět hosté vedli, když potrestali nedůslednost domácí obrany. Hosté byli rychlejší a Rozstání se již do větší šance nedostalo a navíc inkasovalo potřetí od nepokrytého hráče.

Branky: 55. Tvrzník - 37. Diart z pen., 58. Horáček, 73. Pipek. Rozhodčí: Brož, ŽK: 2:2, 80 diváků. Rozstání: Sluka - Pavlů, L. Bím, Mikeš, Kochan - Čihula, Pomeisl, Passian, Tvrzník (56. Jirouš) - Zerák (70. Botka), Dobrovolný.

Hrádek B - Chrastava 5:3 (4:1)

Hosté měli problémy se sestavou, v níž hráli Martin Paleček a a Milan Kneys. Domácí do zápasu vlétli a po dvou totožných akcích, kdy střelci Kozákovi přihrával Šulc vedli již po čtyřech minutách 2:0. Ve 23. servíroval Fujáček míč na Rumlera a bylo 3:0. Hosté sice snížili Stránským po rohu hlavou, přesto Hrádečtí přidali čtvrtý zásah po samostatné akci Rumlera. Až po změně stran se Chrastava více rozehrála a šance byly na obou stranách. Po skrumáži při rohu se orientoval nejlépe Kozák a završil tak hattrick dne. Chrastavský Jahoda po samostatné akci snížil a po faulu brankáře z penalty dokončil gólovou přestřelku Žemlička.

Branky: 3., 4. a 53. Kozák, 23. a 42. Rumler - 30. Stránský, 58. Jahoda, 85. Žemlička z pen. Rozhodčí: Šoun, ŽK: 2:0, 150 diváků. Hrádek: Manhart - Dočekal, Marek, Scheufler, Kozák - F. Fujáček (67. Morávek), Řípa, Maryška - Farský (76. Hanic), Rumler, Šulc (46. Šašek). Chrastava: Beran - Rozmajzl, Žemlička, Stránský, Trakal - Sochor, Šipula, Vávra (46. Kneys), Mazánek - Paleček, Jahoda.

Horní Branná - Doubí 0:1 (0:1)

Domácím patřil střed hřiště, v němž dobře kombinovali. Ale z optické převahy měli jen centry, které bezpečně posbíral gólman Doubí Tonev. V 16. minutě předvedli hosté protiútok, v němž Martínkovu střelu sice brankář vyrazil, ale proti dorážce Haunolda byl krátký. Hrálo se v rychlém tempu a hostující Pošmourný vystrašil všechny přímo z rohového kopu. Domácí pak měli jednu příležitost, ale naštěstí trefili doubského hráče na brankové čáře. V samém závěru měl na hlavě gól Martínek, jenže domácí gólman skvěle zachránil.

Branka: 16. Haunold. Rozhodčí: B. Neugebauer, ŽK: 1:2, 40 diváků. Doubí: Tonev - Kabát, Suchan, Páral, Kozák - Ridzoň, Pošmourný, Stříbrný, Šlambor (83. Kunc) - Martínek, Haunold.