„Věřím, že to bude jako s Olomoucí. S ní jsme v lize taky prohráli, a pak ji v poháru vyřadili,“ neztrácel optimismus liberecký trenér Ladislav Škorpil. „Věřím, že se to nestane,“ kontroval s úsměvem teplický lodivod Jiří Plíšek na tiskové konferenci.

Na ní Škorpil pronesl tradiční bonmot. Na otázku, proč jeho tým neskóroval, ani když byli na hřišti čtyři útočníci, odpověděl: „Jestli ten problém nespočívá v tom, že jsme nenasadili Drogbu (pozn. red.: jde o slavného hráče Chelsea).

Průběh zápasu ohodnotil v klidu a s nadhledem. „Nemyslím si, že jsme hráli až tak zle, ale teplické útoky se mi zdály v první půli nebezpečnější. Nám se nedařila hra jeden na jednoho. Dvě šance soupeře jsme odvrátili na poslední chvíli, třetí ne. Když nedáte gól, může být úspěch jen remíza 0:0, což se nám bohužel nepovedlo,“ dodal liberecký trenér Škorpil.

Plíšek si cenil tří bodů i toho, že jeho tým přehrál silného soupeře. „První poločas byl z obou stran velmi kvalitní, hrál se fotbal s prvky ofenzívy. Věděli, že nás čeká kvalitní soupeř, a to se potvrdilo. Jsem rád, že jsme uhráli vzadu nulu, neboť Liberec má v útoku velkou sílu,“ cenil si tří bodů kouč Teplic. „Bylo to důležité utkání i vzhledem k tomu, že vítězství nás přiblížilo k vrcholu tabulky. Naše výkony ale teď musí mít stoupající tendenci.“ (mik, nov)

Blažek? Smutný hrdina derby

Teplice - Měl tři velké šance, ale v gól ani jednu nepřetavil. Liberecký útočník Jan Blažek byl smutným hrdinou nedělního fotbalového derby severu, ve kterém jeho tým podlehl na teplických Stínadlech 0:1. „Já nedal na špatném terénu ani jednu branku, což o naší porážce nakonec rozhodlo,“ litoval 21-tiletý hrotový hráč. Asi nejaktivnější ze smutného týmu poražených.

Jak zápas hodnotíte?
Jeli jsme ven, prohráli, nálada dobrá být nemůže. Udělali jsme jedinou chybu, za kterou jsme také draze zaplatili.

A čelo tabulky se vyrovnává, Teplice se vám přiblížily na jediný bod…
To jsme právě nechtěli… Ze začátku na nás byla snaha patrná, ale je nutné dávat góly, jinak se vyhrát nedá. To je stará pravda. Efektivitu musíme zlepšit. Snad se nám to povede už za týden v Plzni.

Teplice vás čekají i v českém poháru, ve čtvrtfinále.
I když dnes začala liga, pro nás to byla taková generálka. Pohár ČMFS je pro nás obrovsky důležitý. A dnes se ukázalo, že i velice těžký.