Do tohoto finále se kvalifikovali vítězové krajských finále, dále vítězné družstvo předchozího ročníku (Sportovní gymnázium Pardubice) a družstvo na „divokou kartu“ pořadatele (Podještědský výběr).

Celkem startovalo 12 družstev z celé České republiky a pohár získal po včerejším finálovém vítězství nad Novým Bydžovem tým z Ostravy, SŠ Kunčice. Ačkoli organizátorům ve středu a zejména včera vůbec nepřálo počasí, podařilo se turnaj odehrát, i když závěrečné zápasy o umístění v omezeném rozsahu.

„Kvůli hustému sněžení jsme byli nuceni zařadit v závěrečný do programu pouze finále a utkání o 3. místo. Mužstva na dalších místech, tedy od pátého níž, se o svá umístění dělila,“ uvedla manažerka akce Barbora Hrušková. „Kromě toho jsme museli závěrečné zápasy přesunout na umělou trávu, která je naštěstí v čerstvě zrekonstruovaném a inovovaném Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu k dispozici.“

Kromě samotného fotbalu byl ve středu 14. října na programu také společenský večer. Zázemí areálu umožnilo obohatit fotbalový svátek o další vyžití. Večer se konal ve všech společenských prostorách PSA, kde byl celý projekt představen, stejně jako jednotlivé týmy.

Účastníci byli ubytováni jednak v samotném centru turnaje, Podještědském sportovním areálu Český Dub, a jednak v rekreačních střediscích – na chatě Kovář v Českém Dubu a v Bartošově Peci v Hodkovicích nad Mohelkou.

Významnými partnery turnaje byly instituce a firmy ČMFS, MŠMT, Liberecký kraj, Euroczech s.r.o., Red Bull ČR, s.r.o. Záštitu nad turnajem přijal Pavel Ploc, předseda podvýboru pro sport a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. „Cílem tohoto turnaje je podpořit fotbal v systému tělesné výchovy i mimoškolní činnosti na gymnáziích, středních odborných školách, i na středních odborných učilištích,“ doplnila Barbora Hrušková.

Čtvrtek 15. října byl finálovým dnem. Svým obdivuhodným výkonem během turnaje si účast ve finále zajistily SŠ Kunčice a SŠTŘ Nový Bydžov. Na sněhové pokrývce si vedla lépe SŠ Kunčice, která zdolala hladce svého soupeře 5:0. Vítězný celek převzal putovní pohár a zajistil své střední škole právě startovat za rok na 4. ročníku turnaje Studentcup.cz.

Oproti loňskému roku si polepšila SPŠ dopravní Plzeň, která s přehledem v utkání o 3. místo zdolala svého soupeře SOŠ a SOU Podbořany 7:2. SPŠ dopravní Plzeň se dále může pyšnit nejlepším střelcem turnaje, kterým se stal Petr Mičkal. Úctyhodný výkon také předvedla SŠ strojní, stavební a dopravní Liberec, která vybojovala 5. až 6. místo.

Konečné pořadí středoškolského turnaje Studentcup.cz 2009: 1. SŠ Ostrava–Kunčice, 2. Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov, 3. SPŠ dopravní Plzeň, 4. SOŠ a SOU Podbořany, 5.–6. SŠ strojní, stavební a dopravní Liberec a Gymnázium J. K .Tyla Hradec Králové.