Ve finále okresního poháru se radovali obhájci loňského úspěchu – domácí Višňová. Ta sice nastoupila se šesti dorostenci v sestavě, přesto byla lepší. Navíc po zranění gólmana Kreminy dohrávali vítězové v deseti, ale bez problémů uhlídali svůj náskok. Hosté zklamali a zůstali za očekáváním. Nový pohár předával předseda OFS Liberec Přemysl Samšiňák, který právě slavil životní šedesátku.

Hned od začátku zápasu dávali domácí najevo, že chtějí pohár obhájit. V úvodu vystřelil zkušený Petr Soukup z rohu malého vápna a Višňová vedla. Po pár minutách se otřáslo břevno hostující branky. Višňová byla jasně lepší a trestný kop Milana Mazánka šel kolem zdi a skončil v síti na 2:0. Hodkovice bez půl tuctu hráčů ze základu se k pořádnému ohrožení Kreminy nedostaly. Navíc Petr Soukup po narážce s Milanem Mazánkem zvýšil střelou podél brankáře na 3:0.

Po přestávce to bylo podobné. Višňová byla v tlaku, hosté neškodní. Když přidal T. Mazánek hlavou čtvrtý gól, domácí vystřídali. Jenže chviličku nato musel ze hřiště zraněný gólman Kremina (odražená páteř) a do branky se stěhoval Pařík. Domácí již střídat nemohli, takže dohrávali o deseti. Čekalo se na nápor a nějaké to zdramatizování ze strany Hodkovic, ale ty si vytvořily jen platonický tlak shodně nepřesnou střelbou. Střeleckou nemohoucnost pak dokumentoval Pavel Kyksa, který vyraženou střelu gólmanem poslal vysoko nad.

Branky: 4. a 36. Petr Soukup, 20. M. Mazánek, 55. T. Mazánek. Rozhodčí: Pelikán, 150 diváků. Višňová: Kremina – Kaniok (46. Bradáč), P. Soukup, Švadlenka (60. Kopecký) – Pařík, Šolta, T. Mazánek (60. Zach), Bufák – Melka, Žežulka, M. Mazánek. Hodkovice: Kvapil – Řepka, Bouška, Vojtíšek, Škoda (80. J. Kyksa) – Škopan, Hejl, Šimek, Hradecký – P. Kyksa, Havel.

Hodkovičtí mají za sebou mizerný týden. V okresním přeboru prohráli s Harrachovem a vypadli z bojů o postup a teď podehli v poháru. Zato kapitán vítězů Petr Soukup byl spokojen: „Moc mi to v přeboru do brány nepadá, takže jsem rád, že jsem se dvakrát trefil a pomohl tak k zisku poháru.“