Skóre se na hlavním hřišti ve Varnsdorfu poprvé a naposledy změnilo v 57. minutě K míči se dostala brněnská Lucie Lišková, která využila své šance a poslala hosty do vedení. Slovaňačky se snažily zápas otočit, svého soupeře zatlačily a dokonce nastřelily i v závěru tyč. Ovšem gól se jim vstřelit nepodařilo.Zkomplikovaly si tak boj o čtvrté místo, které zaručuje účast ve skupině o titul.

„Zápas se mi hodnotí těžko, vzhledem k tomu, že jsme prohráli. Možná vlivem průběhu posledního společného měření jsme si mysleli, že utkání zvládneme, jak výsledkově, tak výkonem. Nicméně opak byl pravdou. V prvním poločase jsme si vypracovali dostatek centrovaných míčů z obou stran, ale bohužel jsme byli málo agresivní a hladoví vstřelit gól. Nenašli jsme si správný prostor k zakončení a nevolili jsme správný způsob zakončení. Objevovalo se příliš nevynucených chyb v přechodové fázi. Po jedné z mála situací, kdy soupeř nakopl míč, prodloužil ho hlavičkou a náběhl za obranu, jsme naopak mohli inkasovat. Ve druhém poločase jsme se z této situace nepoučili a z další podobné akce, jen vedené po zemi, jsme už obdrželi gól. Příchod střídajících hráček hru oživil, ale gól jsme z toho vytěžit nedokázali. V závěru utkání jsme soupeře zatlačili, ale ani větší důraz v soupeřově vápně vytoužený gól nepřinesl. V posledních vteřinách zápasu jsme dokonce nastřelili tyč, ale to už bylo v tomto utkání vše,“ zhodnotil vše zklamaný asistent trenéra libereckých fotbalistek Jaroslav Dittrich.

Slovan Liberec - Lokomotiva Brno H. Heršpice 0:1 (0:0)

Branka: 57. Lišková. Rozhodčí: K. Petrželková - T. Hessová, M. Marušinová. Diváci: 76.

Liberec: Vaníčková - Černá V. (C), Šušolová, Sováková, Huvarová - Kantarská (63. Brázdová), Tenkrátová (86. Košťálová), Buryánová, Harvilová (63. Ducháčková) - Černá T., Dinh Thanhová (39. Hlouchová).

Tabulka I. ligy: 1. Slavia Praha 27, 2. Sparta Praha 22, 3. 1. FC Slovácko 19, 4. Slovan Liberec 13, 5. Viktoria Plzeň 12, 6. Brno 9, 7. Baník Ostrava 4, 8. Pardubice 0.