Po podzimním šestibodovém náskoku (skóre 47:11) si nenechali českodubští fotbalisté vyrvat prvenství nikým a s náskokem 25 bodů před druhou Višňovou slaví postup do divize.

Na svém kontě mají úctyhodných 23 výher, jen jedinou prohru a dvě plichty. Impozantní skóre 101:27, navíc obhájili prvenství v krajském poháru. „Nastavili jsme si s šéfem klubu Jaroslav Kašparem tři úkoly - zkonsolidovat a stabilizovat mladý kádr, hrát atraktvní a útočný fotbal a naposledy postoupit. To se nám během dvou a půl sezony podařilo naplnit,“ tvrdí Pěnička. Na podzim dali Dubští soupeřům 47 branek, na jaře normu zopakovali a přidali sedm navrch. To je úctyhodný průměr na zápas (téměř 4 góly). Přitom se na podzim kanonýr Bernát zastavil na 11 gólech, když na jaře přidal „jen“ čtyři. “Bernát sice přestal dávat góly, ale stal se z něho dvorní nahrávač. Hrál pro kolektiv a vytvářel šance zejména pro Němce a Jíru. Byli jsme na útočný fotbal připraveni, měli jsme také vhodné typy. Chtěli jsme docílit stovku a já říkám, že těch branek mohlo být i víc. V přeboru jsme měli vyložených šancí na zápas tak osm - devět. Je mi jasné, že v divizi jich tolik nebude, takže se musíme v přípravě zaměřit a vypilovat jejich proměňování,“ říká o ofenzivě.

Podzim byl kvalitní, jaro ještě o kousek lepší. Pěničku těší, že další z adeptů postupu Semily, skončily za Dubem o 34 bodů. „Na jaře jsme k šestibodovému náskoku přidali dalších osmadvacet. Pomohl jistě vstup do jarních odvet, kdy jsme díky správci hřiště Honovi mohli hrát a v důležitém utkání tak porazit Železný Brod i v devíti 3:2. Protože měly Semily zápas odložený, měli jsme náskok devíti bodů, což také klukům psychicky pomohlo. Udělali jsme tak nevídanou šňůru třinácti vítězných zápasů v řadě v přeboru, navíc čtyřikrát vyhráli v krajském poháru. Každý zápas jsme chtěli vyhrát, samozřejmě také ten se sestupem ohroženými Hejnicemi, kdy se nám všeobecně nevěřilo. Ale vyhráli jsme 6:0,“ potvrzuje. Přes zimu se sice rozpadl realizační tým, když skončili Petr Bulíř a Martin Václavík, ale nahradili je trenér brankářů Radek Novotný a sekretář a trenér dorostu Luboš Bláha. „Luboš se snaží, určitě do kolektivu zapadl. Je dobré, že přes něj máme návaznost kluků z dorostu do béčka i áčka. Jedním z takových mladých je Jiří Jiránek. Byli jsme jedna parta, táhli za jeden provaz a šli jedním směrem,“ říká. dalším mužem realizačního týmu je masér Richtr.

Tým dostal za postup jako odměnu soustředění v Rakousku. Kádr zůstane pohromadě, přesto bude asi potřeba na divizi posílit. „Budou hrát ti, kteří postup vybojovali, ale záležet bude na každém, jak se k fotbalu postaví. Zřejmě ještě doplníme kádr o dva hráče. Na přípravu moc času nemáme, začínáme 7. července, v Rakousku budeme od 19. července a pak nás čeká Český pohár, 8. srpna začínáme v divizi C. Chceme tvrdě trénovat a sehrát maximálně šest utkání,“ nastiňuje.