V Polsku začal v Pelikanu Lowicz na tři měsíce, pak rok Gorzów Wielkopolski a následoval Pogon Szeczin a na závěr půl roku působil opět v Gorzowě. „Začátek byl v Pelikanu dost těžký, tehdy klub na tom nebyl finančně nejlíp, ale nejlepší to pak bylo rok ve Szeczinu. Na poslední půlrok jsem se vrátil do Gorzówa. Přestože jsem tam v létě podepsal smlouvu na rok, musel jsem to ukončil, protože klub mi za půl roku zaplatil jen dvě výplaty,“ popsal Petras.

Ale v Polsku zažil i krásné časy, plné tribuny i úspěch v polském poháru. „Do Pogoně Szeczin jsem přestoupil, když byl ještě ve třetí lize. Tu jsme vyhráli, byla euforie, když se chtělo postoupit do první. Po podzimu jsme byli druzí a bylo to dobře rozjeté. V poháru jsme se dostali až do finále, což byl obrovský zážitek a naši fanoušci vyprodali během hodiny sedm a půl tisíce lístků na stadion, který byl od Szeczina 300 km. Ale finále jsem si nezahrál, protože mi končila smlouva a byl jsem s trenérem rozhádaný. Ale stříbrnou medaili mám, když jsem v poháru odehrál pět zápasů a vyřadili jsme i nějaké prvoligové týmy, mezi nimi i Ruch Chorzów a Polonii Varšava,“ vzpomíná.

A co angažmá v Anglii? „Byl jsem hodně blízko tomu jít do Skotska. S Rudou Skácelem jsme výborní kamarádi, takže ten mi domlouval změnu klubu. Byl jsme u něj tři dny v Edinburghu, kde jsem jednal s trenérem Falkirku. Tomu jsem předvedl své DVD, kde jsou sestřihy z mého posledního fotbalového půlroku. Byl nadšený a vše vypadalo, že to vše dobře dopadne. Bohužel. Stále se to protahovalo, až kolem 20. ledna jsem se dozvěděl, že majitelé klubu nedají na mě peníze. Navíc byl konec ledna, kdy končily přestupy, takže padlo i Rakousko, odkud byly také nabídky.

Takže z tohoto důvodu chci hrát někde v Čechách do června, protože Skotsko je pro mě aktuální od léta. Věřím tomu, že to dopadne, ale může se stát všechno. Není to stoprocentní. Třeba skončí trenér nebo se ozve jiný mančaft. Ale dostal jsem kontakt na dobrého manažera, jemuž se moje DVD také líbilo. Proto byl také dotaz, jestli bych šel třeba do třetí anglické ligy,“ přiblížil. Petřík je tak volným hráčem, ale protože nemá v Čechách manažera, bude to mít složité.