Sokol Doubí

Přípravu na novou sezónu začali v Doubí již 10. července. Realizační tým pracuje ve složení trenéři Miroslav Hauer a Petr Zeman, novým vedoucím mužstva je Roman Kozák. Hned 12. 7. odjeli hráči na soustředění do Raspenavy, kde dostali pořádně zabrat. V rámci soustředění sehráli i přípravu s Raspenavou, kterou porazili 4:0. Další přípravná utkání: Doubí VTJ Rapid 3:2, Pěčice 1:1, Turnov B 4:3, Turnov A 1:4, Hejnice 6:0, Višňová 0:3.

„Kádr se podařil udržet pohromadě. Všichni hráči, co u nás hostovali, pokračují až na Vítka, který šel za lepším. Také se nám podařilo stávající kádr doplnit o Melichara z Frýdlantu a Šturma z Vratislavic, ještě se jedná o příchodu některých hráčů. Na přestup do Stráže byl uvolněn Stříbrný. Z dorostu letos vyšli tři hráči, kteří už odehráli zápasy za A i B tým, takže není problém s jejich zapojením. Další dorostenci už taky nastupují za týmy dospělých, aby se do budoucna otrkali a nebyl problém s jejich zařazením," uvedl sekretář Pavel Svinka.

SK VTJ Rapid Liberec

Vstupy do minulých dvou ročníků neměli dobré a před zimní přestávkou se pohybovali na chvostu tabulky. To by vojáci chtěli letos změnit a hned od úvodních kol sbírat body, které by zaručily klidný spánek. Letní příprava začala v první polovině července a probíhala ve Svojsíkově ulici a v Harcově. Sehráli několik přípravných zápasů, v úvodu podlehli v Hrádku a v Doubí, v závěru naopak porazili rezervu Pěnčína-Turnova, Raspenavu a Skalici. Do letní přípravy se proti minulé sezóně zapojilo několik loňských dorostenců, další vzali zavděk kopáním „za peníze" v Německu.

„Hostování v Harrachově bylo obnoveno bratřím Halamům, do divizního Pěnčína-Turnova odešli Hybner s Dospělem, do Doubí míří Grujoski. Naopak ze Slovanu Liberec přestoupil Uzel a jednáme o dalších posilách z Bulovky, Hejnic, Jablonce n. J., Baumitu a Slovanu Liberec. U týmu zůstává na postu trenéra Jiří Horáček, vedoucím týmu je Jiří Šruma.

U mnohých hráčů přetrvávají zdravotní problémy, a tak uvidíme, jak se podaří skloubit zkušenost s mládím. O umístění a ambicích týmu napoví výsledky prvních kol, třeba hned úvodní derby ve Višňové," sdělil sekretář Jaroslav Tůma.

FK Pěnčín-Turnov B

„Cíle pro novou sezonu jsou dostat se do středu tabulky, uhrát alespoň 18 bodů na podzim a na jaře udělat co nejvíce bodů hned zkraje, abychom se nemuseli zabývat záchranou v soutěži," potvrdil trenér Radek Kotrman. „Velkým cílem pro béčko je zapojit mladé hráče do krajské soutěže a připravit je na divizní fotbal," podotkl.

Novými hráči jsou: D. Škréta z jabloneckého dorostu, z dorostu Pěnčín-Turnova Bezemek, Havel, Tvrdý. Smolný se vrátil do Frýdlantu, Žabokrtský do Mírové na hostování a do Doubravy šel Vít.

Přípravné zápasy: Skalice 1:2 (gól Havel), VTJ Rapid 2:5 (Škréta D., Matějíček), Doubí 3:4 (Jaček 2, Zdražil), Višňová 2:5 (Jaček, Škréta J.).

Slovan Hrádek nad Nisou

Mužstvo převzal nový trenér Petr Rachlický (dříve VTJ Rapid). Příprava už tak úzkého kádru byla narušovaná zraněními, dovolenými a pracovními povinnostmi. Vzhledem ke zdravotnímu stavu v příští sezoně nebudou pokračovat bratři Štálíkové a otazník visí nad Horváthem, po operaci se do přípravy až v jejím závěru zapojil Vinš. Problémem je čtyřzápasový trest, který obdržel v posledním zápase loňské sezony Zelenka. Z dorostu přišel Kovač, v hostování pokračují hráči Slovanu Liberec Hořák, Dobeš, Dušánek i Skrbek, který se vrátil na přestup z Jablonce. Po půlroční pauze bude znovu hostovat Hetver z Jablonného, v řešení je hostování elitního střelce Kouby z Hejnic. Největší posilou je hostování hlavického Václava Mizery.

V Hrádku budou spoléhat na „železného muže" Libora Janáčka a zřejmě se neobejdou bez výpomoci hráčů B mužstva a dorostenců. Ambice tak jsou nevelké, vybojovat pozici pro klidnou zimní přípravu a případný jarní útok na horní polovinu tabulky.

Přípravné zápasy: Mšeno A 0:1 z pen., VTJ Rapid 4:0, Višňová 1:3, Oderwitz 0:3, Chrastava 2:2, Cvikov 3:4.

Jiskra Višňová

Celá letní příprava měla podobný charakter jako v předešlých letech. Fyzická příprava pod trenérskou dvojicí Jaroslav Soukup a Jaroslav Leibl probíhala na místním stadionu. V rámci tréninku sehrálo áčko i několik přátelských utkání a vedlo si v nich velice dobře. Postupně porazilo Nové Město 11:3, Raspenavu 4:2, Hrádek 3:1, Turnov B 6:1. „Na závěr přípravy jsme zvítězili na turnaji v Hejnicích a ve Višňové. Takže se dá výsledkově a nakonec i co se účasti týče, považovat letní přípravu za úspěšnou. Teď už jenom, aby se to projevilo na výsledcích v nastávající sezoně. Do našeho kádru přišel Jan Holub z Hejnic a hostování prodloužil Milan Zimák z Habartic. Se zraněním se potýká a do začátku sezony nenastoupí Radek Dobrovodský, Lukáš Cýrus, Martin Veselý, Marek Žežulka a své hostování ukončil Rampáček z Ruprechtic. Takže suma sumárum trenér Leibl má do nového ročníku kádr ještě užší než tomu bylo doposud. Proto ho potěšilo, že se do letní přípravy zapojili i naši nadějní dorostenci, které chce postupně do mužstva zapojit a začít pracovat na nové hráčské generaci višňovského fotbalu," uvedl sekretář Milan Mazánek

Přes léto se ve Višňové pilně trénovalo, a proto chce vyhrávat a umístit se v tabulce co nejvýše. Mužstvo je připraveno poprat se o třetí místo v konečné tabulce.