Událostí kola je kanonáda teprve patnáctiletého Jana Buřity z Frýdlantu, který, ač nastoupil v duelu Frýdlant B – Jablonné až v 65. minutě, zaznamenal během čtvrthodinky čtyři střelecké zářezy a rozhodl do té doby vyrovnaný zápas. Frýdlantské béčko zahájilo jarní polovinu přeboru monumentálně – ve dvou domácích zápasech vsítilo 16 gólů! (Před týdnem vyhrálo 10:0 nad Novou Vsí B). Celkem padlo 33 branek, což znamená průměr 4,71 na zápas.

Frýdlant B – Jablonné 6:1 (2:1)
Po úvodní desetiminutovce, v níž byli aktivnější hosté, udeřil naopak na druhé straně dvakrát Frýdlant. Nejprve Záruba ve 12. a po něm Martin Stejskal v 18. minutě poslali vydařenými trefami domácí celek do vedení 2:0. Jablonné však během tří minut vsítilo kontaktní gól zásluhou Černého a hra se poté vyrovnala. V podobném duchu pokračovala i v první části druhé půle. S výjimkou několika náznaků šancí hostů měl zápas poklidný průběh, až se to stalo. Jako bouře do něj v 65. vlétl patnáctiletý útočník Frýdlantu Jan Buřita. Co předvedl ve čtvrthodince mezi 72. a 87. minutou, bylo neskutečné. Nasázel čtyři góly a úplně rozmetal jablonskou obranu! A všechny góly byly přitom parádní: Buřita se prosadil lobem, kličkou, pak proměněnou penaltou, nařízenou za faul na jeho osobu, a vše završil tři minuty před koncem parádní ranou na konečných 6:1. Takto v 15 letech dominovat v soutěžním utkání dospělých a rozhodnout ho ve stylu one man show, nemá v našich končinách obdoby.
Branky: 72., 77., 82. z pen. a 87. Buřita, 12. Záruba, 18. Martin Stejskal – 21. M. Černý. Rozhodčí: Šoun ml., ŽK: 3:0, 40 diváků. Frýdlant: Zahradník – Dědek, Mauer (65. Buřita), Kaplan, Šindelář – M. Stýbal, Martin Stejskal, L. Stýbal (79. Vocásek), Uhrik – Záruba, Šlejtr (76. Tauš). Jablonné v Podještědí: Rýdl – Veščík (50. M. Kovalev), Liebezeit (58. Závůrka), Kotek, Pavlas – Štáfek, Velecký, Hruška, M. Černý – Netík, Vejskrab.

Nové Město – Gass Mníšek 3:2 (2:2)
Plynaři se ujali v 6. minutě vedení gólem Brücklera a byli v I. poločase lepším mužstvem. Vytvořili si řadu slibných možností, z toho tři čtyři vyhlížely jako tutovky. Několikrát dobře zasáhl brankář Města Kocourek, jednou vykopával z brankové čáry Bartoš. Domácím se přesto po půlhodině hry podařilo vyrovnat, když Šindler proměnil pokutový kop, nařízený za faul na Kaderu. V rušném závěru poločasu se ještě dvakrát měnilo skóre. Nejprve Lednický vrátil Mníšku vedení, minutu před přestávkou však vyrovnal Bruský. Pět minut po změně stran přišla pohledná akce Nového Města, jež se ukázala jako rozhodující. Přesný dlouhý balon našel rozběhnutého Davida, který umístil podél brankáře po zemi do sítě – 3:2. Další průběh zápasu už byl vyrovnaný, Město udrželo těsné vedení i druhé místo v tabulce.
Branky: 30. Šindler z pen., 44. Bruský, 50. David – 6. Brückler, 37. Lednický. Rozhodčí: Popelář, ŽK: 1:1, 60 diváků. N. Město: Kocourek – V. Černý, Kadera, Jalovičár (62. L. Suk), Bruský – Hnilička (70. K. Suk), Šindler, Kolenkár, Bartoš – Lakomý, David. Gass: Tošner – Frolík, Zelený, Macháček, J. Šolc – Lednický, Smejkal, M. Šolc (66. Šubrt), Brückler (77. Hrobský) – Louda, Švanda.

Jindřichovice – Osečná 2:2 (1:1)
Hned na začátku
zápasu spálily Jindřichovice 200procentní šanci: Hroch přesprintoval obránce, položil si gólmana, ale potom netrefil prázdnou branku. V průběhu prvního poločasu měli domácí ještě několik dobrých šancí. Hosté, jejichž výkon
v první půli příliš neodpovídal jejich vedoucí příčce v tabulce, hrozili spíše z brejků. Jeden z nich jim ale v 30. minutě vyšel. Po dlouhém výkopu brankáře propadl míč mezi jindřichovické stopery, mezi ně vlétl Jarý a v pádu překonal Rezlera. V závěru poločasu se domácím povedlo vyrovnat, po sérii rohů a tečovaném míči Petrovič propálil vše
a do kabin se šlo za stavu 1:1. Po přestávce přinesl zápas vyrovnanou hru, která se přelévala na obou stranách. V 68. vystřihl osečenský Novotný parádní gól, kterému zatleskali příznivci obou týmů. Po faulu asi 25 metrů od vápna, tedy přes 40 metrů od branky, se opřel do přímého kopu takovým způsobem, že z toho byla rána jako z brokovnice a míč se od břevna odrazil do domácí branky – 1:2. Jindřichovice podruhé
v zápase vyrovnaly v 74. minutě. Petroviče stáhl brankář Pokorný v pokutovém území
a sám Petrovič nařízenou penaltu proměnil ranou pod břevno na 2:2. Druhá půle přinesla také jeden nepříjemný moment se šťastným koncem – po nezaviněné srážce zůstal hráč Osečné ležet s vyraženým dechem, na chvíli ztratil vědomí. V roli záchranáře bleskově přispěchal domácí stoper Josef Lexa, poskytl první pomoc a hráč nakonec dohrál utkání. V závěru se obě mužstva snažila strhnout výhru na svou stranu. Za domácí měli šance střídající Knappové, Osečná potom hrozila v samém konci. S konečnou remízou nakonec byli oba soupeři nespokojeni, ale museli se smířit s dělbou bodů.
Branky: 41. a 74. z pen. Petrovič – 30. Jarý, 68. Novotný. Rozhodčí: Svinka st., ŽK: 2:2, 60 diváků. Jindřichovice: Rezler – Klimeš, Forman, Lexa, Přibyl (52. Marek Knapp) – Lopuszynski, Koucký, Tichý, Petrovič – Andrš, Hroch (78. Milan Knapp). Osečná: O. Pokorný – Novotný, Kozák, Kysela, Tomáš – Jarý, Trapp, Billý, V. Pokorný – Rybář, Pittner.

Horní Řasnice – Dětřichov 2:3 (1:2)
Úvod utkání domácí prospali, Dětřichov byl lepší a od začátku hrozil útočnou hrou. Zaslouženě se dostal do vedení, když se Netolický v 20. minutě trefil hlavou po rohovém kopu. O sedm minut později překonal domácího gólmana Kocián po předchozích dvou narážečkách. V 29. však dlouhý aut domácího France jeden z hráčů prodloužil a nejmenší fotbalista na hřišti Hrevuš hlavou snížil na 1:2. V závěru poločasu ještě běželi dva řasničtí hráči na jednoho dětřichovského, ale domácí asistent rozhodčí-laik na lajně správně a sportovně mávl ofsajd. Úvodní desetiminutovka druhé půle opět přinesla tlak Dětřichova, který z něj vytěžil třetí branku. Dal ji Netolický opět hlavou a domácí v tomto případě marně reklamovali jeho útočný faul loktem. Řasničtí se ještě nevzdávali. V 63. zahráli trestný kop centrem do pokutového území, Hrevuš vystřelil, brankář jeho ránu vyrazil
a Halík dorazil do prázdné branky na 2:3. V posledních minutách si domácí vytvořili tlak, před dětřichovskou brankou vzniklo několik závarů, ale gól už nepadl.
Branky: 29. Hrevuš, 63. Halík – 20. a 50. Netolický, 27. Kocián. Rozhodčí: K. Novák, ŽK: 2:2, 70 diváků. Horní Řasnice: Chlebek – M. Haloun, R. Haloun, Krýcha, Chadt – Franc (46. Lenhart), Strínský, Benda, Skabrouth (60. Pospíchal) – Halík (80. Minárik), Hrevuš. Dětřichov: Preissler – Kareš, Zimmermann, Patrman, Bálek – Lachman, Koťátko, Netolický, Vágner – Štěpánek (27. Nejedlo), Kocián.

Višňová B – Vratislavice 3:3 (2:2)
V rušném utkání měli
v první půlhodině navrch Vratislavičtí, kteří vedli 2:0 dvěma góly po střelách z dálky. Domácím se podařilo ještě do poločasu vyrovnat. Nejprve v 36. minutě umístil Labský trestný kop k tyči Jirákovy branky, o čtyři minuty později se přesně trefil Mrázek. Osm minut po změně stran dokázala Višňová dokonce otočit stav na 3:2, když autorem třetí branky domácích byl Mokrý. Hosté se ale nevzdávali a jejich snahu o vyrovnání úspěšně završil deset minut před koncem Krejčík, když se Vratislavicím podařilo hezkou kombinací dokonale rozebrat višňovskou obranu. Konečná remíza je spravedlivá. Hosté měli lepší hru zálohy, domácí ale vše nahrazovali příkladnou bojovností.
Branky: 36. Labský, 40. Mrázek, 53. Mokrý – 2. Slavík, 32. Šidák, 81. Krejčík. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:2, 50 diváků. Višňová: Závůrka – Čejka, Bláha, Pařík, Branda (69. Kocián) – Bufák, Kepr, Martinů, Labský – Mrázek, Mokrý (74. Ležovič). Vratislavice: Jirák – Krejčík, Jiskra, Preissler, Hůza – Čermák (69. Hlava), Slavík, Vrána, Mätzelt – Žabka, Šidák (75. Šída).

Doubí B – Hlavice 3:1 (1:0)
Bojovné utkání přineslo poměrně dost nepřesností, ale domácí měli více ze hry a v obraně hráli až na jedno zaváhání velmi organizovaně, takže jejich vítězství je zasloužené. Do vedení se Doubí dostalo po třech nevyužitých šancích (2x Tříska, 1x Bulíř) až v 37. minutě z penalty po faulu na Bulíře, jenž si perfektně zpracoval dlouhý výkop brankáře Dvorského a ve vápně byl sražen. Pokutový kop proměnil Jonáš. V 67. vyslal Zradička nádherným pasem Bulíře, který chladnokrevně zakončil na 2:0. Poté hosté po nedorozumění v doubské obraně snížili na 2:1, ale v 74. rozhodl Zradička vydařeným přímým kopem po faulu na Gruncla.
Branky: 37. Jonáš z penalty, 67. Bulíř, 74. Zradička – 70. Zejbrlík. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 1:3, 80 diváků. Doubí: Dvorský – Zeman, Beneš, Jonáš, Salaba – Čára, Kotek, Herkner, Dráb (46. Zradička) – Tříska (52. T. Gruncl), Bulíř (83. Zikmund). Hejnice: Lehký – Rajtr (60. Koptík), Arlt, Kočí, Štěrba (30. Kopáč) – Rolf, Pytloun (84. Bobek), Šemberk, Hozák – Zejbrlík, Jíra.

Nová Ves B – Kr. Studánka B 1:1 (0:0)
Vyhecované derby přineslo bojovný zápas, oba týmy byly posílené z áček, oba chtěly vyhrát. Příležitosti se střídaly na obou stranách. Tu první měl
v 10. minutě domácí Černý, jehož střela hlavou narazila do hlavy studáneckého obránce. Ve 20. Čermák z dobré pozice přestřelil. Po lepším úvodu Nové Vsi se posléze dostávali více před branku hosté. Šance měli Toman, Balický a tu největší Palán, jehož střelu k tyči kryl brankář Marek. Do druhé půle vstoupila opět aktivněji Ves. V 55. se neujala střela Malagy, pak prudce střílel Štefan, ale trefil hlavu spoluhráče Čermáka, který byl otřesen a musel střídat. A v 65. nakonec otevřeli skóre hosté. Trestný kop do vápna domácí odvrátili, ale míč se odrazil k Tomáši Hájkovi, který nekompromisně zavěsil. Na vyrovnání se nečekalo dlouho. Mrijaj vyhrál u postranní lajny souboj rameno na rameno, přesně odcentroval a Žák se z voleje krásně trefil. Oba celky měly ještě dvě šance. V 79. studánecký M. Herman nebezpečně hlavičkoval po rohu a na druhé straně se Štefan pokusil přehodit gólmana Vrábela.
Branky: 70. Žák – 65. T. Hájek. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 2:1, 100 diváků. N. Ves: Marek – Semerád (46. Petrus), Kropáček, Černý, Luk. Adam – Žák, Novotný, Mrijaj, Čermák (62. Didi) – Patrman (46. Malaga), Štefan. Krásná Studánka: Vrábel – Soukup, Toman, T. Hájek, Adamec – J. Hájek, M. Herman, Balický, Z. Herman – Palán (68. Kocour), Jirousek.