Domácí nastoupili oslabeni o zraněné Hauzra a Gecova, nemocného Blažka vykartované Keliče, Dočkala a Lišku. Velmi poctivým a zodpovědným výkonem ve všech řadách však dokázali eliminovat nesporné herní kvality Boleslavi. Vše umocňovala i jistota, čišící z brankáře Zicha, jenž chytal za liberecké A-mužstvo poprvé. Velmi pečlivě čistila vzdušný prostor mladá stoperská dvojice Polák - Radek Dejmek.

„Před utkáním jsme si byli vědomi síly Mladé Boleslavi i její současné formy, byla to pro nás velká výzva. Chtěli jsme být aktivní, dostat soupeře pod tlak, presovat,“ popisoval trenér Liberce Josef Petřík.

Už v 2. minutě po centru Frejlacha pelášil do gólové šance Kerič, zamířil však těsně vedle Millerovy branky. Na druhé straně prověřil v 6. minutě Zicha Sylvestre ze střední vzdálenosti, liberecký debutanta neměl s krytím míče problém. Po dlouhém výkopu Millera vznikl zmatek na hranici pokutového území Liberce, který vyústil v průnik Poláčka po levém křídle, zakončený zbrklou ranou mimo.

V 22. min. odcentroval z pravé strany Frejlach, Kerič zády k brance ťukl Nezmarovi a ten přesnou střelou otevřel skóre - 1:0. V 31. po odvráceném libereckém rohu ještě jednou nacentroval Papoušek, Vulin zakončoval u vzdálenější tyče a Miller zázračně na čáře přikryl balon.

V úvodní čtvrthodině druhé půle Boleslavští zmáčkli domácí celek před jeho pokutové území, vytvořili si takřka drtivý tlak, ale bez koncovky. Liberečtí odolali. I poté, co se ocitl v 57. min. v dobré pozici kanonýr Kulič, netrefil míč a málem si vykloubil kyčelní kloub… A skóre se měnilo na druhé straně. Nezmar v 64. zpracoval míč, uvolnil Keriče a chorvatský loňský nejlepší střelec ligy se konečně v této sezoně trefil. Oklamal obránce a přesně mířenou ranou nedal Millerovi šanci - 2:0.

O sedm minut později euforie libereckých příznivců gradovala. Slovan předvedl akci jako z učebnice fotbalové moderny. Po přenesení míče do strany si za boleslavskou obranu naběhl pravý bek Gebre Selassie, bez přípravy přesně nacentroval a Bosančič dorazil míč do prázdné branky - 3:0. „Dosáhli jsme cenného vítězství a hráči poznali, že takto důsledná poctivá práce se vyplácí a může přinést výsledky,“ dodal Josef Petřík. „Doufám, že to takto bude pokračovat dál i na jaře.“

Petříkův protějšek na trenérské židli Mladé Boleslavi Dušan Uhrin byl zklamán nejen z výsledku: „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Snad jen v prvním poločase jsme tam měli nějaké šance, ale nechodili jsme dost důrazně do gólových situací v pokutovém území. Chyběla zodpovědnost na hřišti, nebyli jsme přímočaří, neběhali jsme, zápas to byl zkrátka odfláknutý, čímž nechci snižovat výkon Liberce. Vypadalo to, jako když nechceme hrát na branku, ale jen nějakou poziční hru. Jsem hluboce nespokojen, takhle si hru nepředstavuji a vůbec nevím co se stalo, že mužstvo po úspěšné sérii najednou předvede takovýto výkon. Takhle se o evropské poháry nehraje.“

Radost domácích byla po třetím gólu částečně zakalena, když po druhé žluté kartě byl v 73. vyloučen jeden z nejlepších mužů na hřišti, liberecký středopolař Vácha. Je to o to nepříjemnější, že Vácha bude chybět v prvních dvou jarních zápasech. Dostane totiž jednak trest za čtyři žluté karty, a jednak další distanc na minimálně jedno utkání za vyloučení… O deseti dohrávali v závěru i hosté, v 90. minutě šel po druhé žluté předčasně ze hřiště Rolko.

Statistika zápasu: střely na branku 9:1, mimo 6:4, rohy 3:6, fauly 22:12, ofsajdy 9:4. Na otázku, zda nemá rozporuplné pocity, protože toto vítězství může být zároveň jeho posledním zápasem v roli hlavního trenéra Liberce (jak známo, FC Slovan shání po odvolání Škorpila nového kouče a Petřík měl za úkol dovést mužstvo do konce podzimu), trenér Josef Petřík odpověděl: „Pocity nemám vůbec rozporuplné. Já jsem rád, že jsem dostal tuhle šanci. Můj úkol byl připravit mužstvo v reprezentační pauze na zbývající dva zápasy podzimu a mrzí mě jen, že nevyšel ten před týdnem na Spartě, kde jsme měli už v 8. minutě vyloučeného hráče. Z dnešního vítězství mám zkrátka radost jako Liberečák. Jsem patriot, přišel jsem do Slovanu v roce 1981 jako hráč a dost let už se pohybuji u mužstva v realizačním týmu. Zda a kdo mě nahradí, to není otázka pro mě, ale pro vedení klubu.“