Jediný gól úvodního duelu 4. předkola dal po půlhodině hry na evropské scéně brankově produktivní bek Coufal, trefil se hlavou po rohovém kopu Bartošáka.

Liberecká parta nakonec nebyla daleko ani od vyšší výhry, avšak záložník Vůch a pak i střídající Súkenník trefili brankovou konstrukci.

Domácí mohli Larenou v 85. minutě vyrovnat, avšak ten trefil naštěstí také pouze břevno. To už hrála Larnaka pouze v deseti hráčích, v 65. minutě totiž musel hřiště po druhé žluté kartě opustit bek Ortiz.

„Před losem se mě majitel klubu ptal, koho bych si nepřál. Řekl jsem, že Larnaku. Je to nejtěžší možný soupeř z té pětice, co přicházela v úvahu a to se vyplnilo," řekl liberecký trenér Jindřich Trpišovský a připomněl, že Larnaka v předkole vyřadila Spartak Moskva.

Bookmakeři partě z Podještědí věřili. Na úspěch Slovanu se dalo sázet za 1,6:1 u Tipsportu a Chance, u Fortuny pak za 1,7:1. Šance kyperského týmu ohodnotili bookmakeři poměrem 2,35:1, respektive 2,1:1.

Odveta se hraje ve čtvrtek 25. srpna na stadionu U Nisy a Slovan je ve výborné pozici. K postupu do základní skupiny Evropské ligy mu stačí i nerozhodný výsledek.

FC Slovan uhrál nejlepší výsledek ze tří českých mužstev, která ve čtvrtek do play off zasáhla. Sparta veze z dánského Sönderjyske remízu 0:0, Slavia doma podlehla Anderlechtu Brusel 0:3…

Úvodní utkání 4. předkola (play off) fotbalové Evropské ligy:

AEK Larnaka - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 29. Coufal. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (všichni Fr.). ŽK: Tričkovski, Mojsov, Ortiz - Coufal, Vůch, Sýkora, Hovorka, Folprecht, Komličenko. ČK: 65. Ortiz.

Sestavy:

Larnaka: Miňo - Ortiz, Murillo, Mojsov, Tete (82. Barrera) - Boljevič, Truyols (34. Charalambus) - Tričkovski, Larena, Tomás - Alves (75. Charalambides). Trenér: Idiakez.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák (70. Súkenník) - Folprecht, Breite (85. Kubyškin) - Bartl, Vůch (60. Navrátil), Sýkora - Komličenko. Trenér: Trpišovský.