Tento pětinásobný mistr republiky se 311 ligovými starty ve 35 letech vystřídá Miroslava Holeňáka. Holeňák se posunuje na místo trenéra staršího dorostu U19, kde vyměnil Josefa Lexu.

„Pepa Lexa si měl do 31. prosince dodělat profi licenci, aby mohl trénovat A dorost. Bohužel ji nemá a bez potřebné kvalifikace nemůže starší ligový dorost trénovat. Proto v akademii skončil. U 19 tak povede Míra Holeňák," potvrdil šéftrenér akademie FC Slovan Petr Myslivec. „Snažili jsme se najít trenéra z místních zdrojů, ale výběr z databáze byl složitý. Nakonec jsme se shodli na Papénovi, kterého známe jako kvalitního fotbalistu a také jeho úspěšnou kariéru. Navíc známe i jeho lidskou stránku. Věříme, že své dlouholeté zkušenosti převede i na mládež," dodal Myslivec. A Pápén? „V Prostějově s fotbalem končím a stěhuji se zpátky do Liberce. Na trénování se těším, začínáme příští pondělí,"sdělil.

Včera zahájila zimní přípravu juniorka Slovanu s trenéry Chytrým a Jeníkem. Start byl posunut, protože trenér Chytrý uvízl ve výtahu a musel ho vysvobodit až zásah přivolaného montéra po půl hodině. Juniorka zahájila v šestnácti hráčích, když z toho bylo sedm zcela nových a čtyři z ligového dorostu. Dnes a v sobotu trénují dvoufázově, v neděli mají volno a pak opět dvě fáze. První zápas sehraje juniorka v sobotu 12. ledna ve Mšeně s místním divizionářem.