Takže skóre otce Josefa Petříka z Chrastavy a syna Josefa Petříka ml. z Turnova v sobotním zápase se musí zváhnout na jednu stranu. „Máme spolu úzké vazby, ale teď to je hec mezi námi. Každý z nás chceme vyhrát, ale fair-play, přestože budeme soupeři,“ potvrdil Petřík st. „Jo, bude to takové pikantní,“ smál se turnovský Petřík, který má radost z výhry nad Admirou, ale ví své: „Naše výkony jsou jako den a noc. Záleží, jak nám to zrovna klapne,“ naráží na prohru 0:4 ve Dvoře Králové, kde za deset minut třikrát Turnovští inkasovali.

Chrastava – Turnov

PetříkovéZdroj: Deník / Cihlář MiloslavBude to nejen utkání otce proti synovi na lavičkách, ale také střetnutí exlibereckých borců Jiřího Štajnera, Richarda Culka a Petra Papouška.  Turnov v nové sezoně odehrál dva zápasy na hřištích soupeřů a vždy prohrál, i když v Letohradu z penaltové loterie 1:3 při plichtě 2:2, ale pak ve Dvoře Králové jasně prohrál 0:4. Jenže s Admirou rázně v posledním kole zacvičil 4:0.

Chrastava v každém zápase vstřelila minimálně gól a její střelec je litevský bijec Tomas Radzinevičius s pěti zásahy. Stále se čeká na brankové probuzení kanonýra Beneše, který si odpykal dlouhý trest z minulé sezony, ale jeho koncovka je nějak zamrzlá. „Turnov má silný mančaft, což potvrdil s Admirou. My jsme sice minule doma prohráli, ale cením si výkonu ve druhém poločase, protože všichni bojovali a nezabalili to ani za stavu 0:2. Právě na tento výkon chceme navázat,“ dodal chrastavský Petřík. „My jsme proti Admiře využívali brejků do otevřené obrany, kdy třikrát naše střelce vyzval přihrávkou Papoušek. V tom je naše síla. Na druhou stranu asi víme, že oba týmy mají problémy s obrannou činností, takže se to vyvažuje větší ofenzivou. proto očekávám v utkání, že se bude hrát odzadu na rychlé brejky,“ dodal Petřík ml., který ještě hraje krajský přebor za ambiciózní Přepeře. PetříkovéZdroj: Deník / Cihlář Miloslav

Admira Praha – Mšeno

„Všichni hráči jsou v pořádku, tak, jak to má být. Na zápas se těšíme, uvidíme, v jaké pohodě nastoupíme. Soupeř bude silný. Pražáci jsou fotbaloví, tak uvidíme,“ říká trenér nováčka Josef Just. Jeho svěřenci i s mladým Peltou hrají dobře, navíc Admira chytla čtyřgólovou nálož od Turnova.

Česká Lípa – Velvary

Zopakovat bojovný výkon z předchozího kola v Lounech, kde i v oslabení vyhráli 2:0, chtějí fotbalisté českolipského Arsenalu. Ti se dnes odpoledne představí na domácím pažitu proti Slovanu Velvary. „Je to pro nás neznámý soupeř, který má v tabulce o jeden bod méně než my, ale jedno utkání k dobru,” ví sportovní manažer Josef Košta. Hlavní trenér týmu Pavel Císař bude v utkání postrádat Lukáše Valtu a Jana Zemánka (oba disciplinární tresty), naopak po zranění se do kádru naplno vrací Tomáš Vodrážka, jenž už před týdnem v Lounech odehrál celý druhý poločas. „Máme kádr na to, aby oba absentující hráče plně zastoupili kluci z lavičky. Cílem před domácím zápasem je získat minimálně bod,” poznamenal Košta.

Nový Bor – Kladno

Pátý celek aktuální tabulky divizní skupiny B z Kladna přijede do města sklářů zřejmě napravit nečekanou porážku 0:2 od nováčka z Ostré. Novoborský kouč Josef Vinš před duelem říká: „Kladno má mladý kádr, kde se hráči v základní sestavě točí, a tak uvidíme, s čím přijedou k nám. My se však musíme soustředit hlavně sami na sebe, vyvarovat se zbytečných chyb a už konečně vyhrát.” S exlibereckým Tomášem Janů a také s Janem Černým, kterému skončil zápasový trest, se Bor pokusí bodovat. Otazník visí nad Davidem Halbichem, jenž se po bolestivém zranění kotníku vrací do tréninkového procesu.