Zatímco v minulém kole Nová Ves, Ruprechtice a Hrádek B vysoko vyhrály, v 8. kole tyto týmy doslova shořely. Rynoltice mají bod s první Stráží p. R., i když měly na výhru. Posílená Bílá se po debaklu vzpamatovala a porazila Bukovany, Raspenava rozstřílela rezervu Hrádku, Chrastava remizovala s nováčkem z Horní Police a Rozstání překvapivě doma remizovalo s poslední Českou Lípou. Nová ves ztratila body v Dubici a Ruprechtice tvrdě narazily v Malé Skále.

Rynoltice - Stráž p. R. 1:1 (0:1)

V 1. minutě byl ve vápně hostů sražen Pudil, ale penalta z toho nebyla. V 6. minutě domácí ztratili míč, následoval rychlý protiútok a Věchet koncovku umí - 0:1. Hrálo se mezi vápny, víc střeleckých pokusů měli však domácí. Ve druhém poločase Rynoltičtí vystupňovali svůj tlak, navíc jim pomohlo vyloučení hráče Stráže. V přesilovce si sice domácí vytvořili celou řadu šancí, měli navrch, jenže vyrovnat se jim nedařilo. Přestože poločas pak vyšel jednoznačně pro Rynoltice, ty se vyrovnání dočkali v samém závěru, kdy již i gólman chodil na standardky. Míč po trestném kopu šel do skrumáže a tam se nejlépe zorientoval Resl.

Branky: 90. Resl - 6. Věchet. Rozhodčí: P. Černý, ŽK: 4:3, ČK: 58. Synek (S). Diváků: 70. Rynoltice: Jan Vacek - Rudolf, Jos. Kubínek, Steklý, Šimon (75. T. Vacek) - Vodseďálek, Kotek, Borsuk, Jar. Vacek (28. M. Kubínek) - Resl, Pudil.

Dubice - Nová Ves 4:2 (2:1)

Ves začala velmi dobře a v 6. minutě Bartůňkův centr uklidil do brány „angličanem“ Junek. Za pár minut pálil z dobré pozice nad Pošmourný. V 11. se dostal Cusnir do domácího vápna, kde byl obráncem strčen a oddělen tak od míče, jenže nic z toho nebylo. Pak přišla nešťastná 13. minuta pro hosty. K trestnému kopu ze 25 metrů se postavil Hroch a bylo srovnáno. Vzápětí Kverka v brance Vsi vyrazil jasný gól. Ves však byla lepší, víc útočila, jenže se střelbou to nebylo nejlepší. Ve 24. Bartůňkovi brankář vyrazil ránu na roh. Domácí pak předvedli únik Hrochem a bylo 2:1. Ve druhé půli převaha hostů pokračovala, jenže ani Cusnir, ani Řezka po samostatných únicích nepřekonali gólmana. Po hodině hry zahrál hostující Holub špatně malou domů, domácí ji zachytili a Štach zvýšil do prázdné branky. Dál hosté soupeře mačkali, Junek překopl po centru z malého vápna, Řezka zazdil hlavičku a stejný hráč nepřekonal brankáře ani po sólu. Deset minut před koncem domácí Kulha potrestal neschopnost hostů čtvrtým gólem. Až pak se konečně trefil Řezka ranou k tyči. Nápor ke konci gradoval, jenže klasicky bez koncovky. Navíc byl v 83. faulován ve vápně Řezka, ale penalta se nekonala.

Branky: 13. a 35. Hroch, 61. Štach, 80. Kulha - 6. Junek, 81. Řezka. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:5. Diváků: 100. N. Ves: Kverka - Malaga, Svoboda, Dobiáš (46. Holub), Vávra (46. Řezka) - Novotný, Kopic, Pošmourný (70. Abraham) - Junek, Bartůněk, Cusnir.

Bílá - Bukovany 3:2 (0:2)

Domácí funkcionáři reagovali na potupných 0:8 ve Vsi příchodem dvou borců ze Sedmihorek (Mrňák a Kusák). Přesto na Bílé ležela deka debaklu a začátek nebyl nejlepší. Hosté se po centru dostali lacino k míči a do prázdné brány uklízel Najman. Ve 26. minutě přišla špatná rozehrávka domácích na půlce a po úniku bylo 0:2. Domácím, kteří hráli slabě, pomohla přestávka. V lepším úvodu byl faulován Kauška a z nařízené penalty snížil Imrich. Bojovnější Bílá měla najednou více ze hry a po akci zakončoval Kusák z deseti metrů na 2:2. Za deset minut se dostal ke střele Kauška, který z hranice vápna dostal Bílou do vedení. Hosté nechtěli prohrát a poslední minuty měli nápor, který však domácí i s posilami ustáli.

Branky: 53. Imrich z pen., 62. Kusák, 73. Kauška - 15. Najman. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Bílá: Vítek - Linke, Kotrman (83. Soldát), Mohr, Zelinka (74. Ludvík) - Kovář, Kusák, Bulíř, Mrňák (76. Rubáš) - Imrich, Kauška.

Rozstání - Loko Česká Lípa 2:2 (1:1)

Ze začátku měli domácí převahu, ale byli to hosté, kteří Rainišem tečovali trestný kop za záda Kotlára. Ve 34. rozehrál Passian trestný kop a ten se dostal k Zerákovi, jenž vyrovnal. Domácí pak nastřelili dvakrát tyč, ale gól do poločasu již nepadl. Zkraje II. půle se střelou z vápna prosadil opět Zerák a Rozstání vedlo. Jenže stačila chvilka nepozornosti a o centru volný Torba srovnal. Domácí opět nastřelili konstrukci branky, jenže v závěru se ještě museli bát o plichtu, když hosté předvedli několik nepříjemných brejků.

Branky: 34. a 54. Zerák - 21. Raišner, 69. Torba. Rozhodčí: Drobník, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Rozstání: Kotlár - Botka (73. Jeslínek), Štajer, Jíra, Mikeš - Jirouš (70. Hrubeš), Pomeisl, Passian, Zerák - Čihula, Pavlů (88. Tvrzník).

Chrastava - Horní Police 2:2 (2:2)

Domácí ve vyrovnaném poločase dokázali vést 2:0. Nejprve po centru Žemličky do vápna skóroval Jahoda, pak se po narážečce prosadil Žemlička. Police měla také určité možnosti, ale všechny zlikvidoval Kosař. Chrastava měla svoji první šanci v 5. minutě, kdy Rozmajzl nastřelil v tutovce gólmana, ve 33. šel Šipula sám na bránu, ale neuspěl. Druhá půle však začala chrastavskou minelou a Benda běžel sám na Kosaře - 1:2. Tento moment domácí hodně herně srazil a stejný střelec pak po zaváhání obrany zpracoval míč a nedal Kosařovi šanci. Domácí se začali propadávat, hráči fyzicky odpadávali a mohou proto děkovat Kosařovi v brance, že nakonec mají alespoň bod.

Branky: 19. Jahoda, 32. Žemlička - 46. a 57. Benda. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Chrastava: Kosař - J. Holec, Trakal, Aubrecht, Šipula (46. V. Holec) - Bartoš, Žemlička (70. Urban), Vávra, Mazánek (78. Janis) - Jahoda, Rozmajzl.

Raspenava - Hrádek B 5:0 (3:0)

Již ve 4. minutě se do vápna vřítil M. Koudelka, ale zakončit mu nedovolil hostující bek. V 6. se už domácí radovali, když se hlavou zblízka prosadil Horáček. Na další větší šanci se čekalo do 21., to Žlebek našel Horáčka, ale ten branku minul. O čtyři minuty později pěkně zakroutil přímý kop Martinů a zvýšil vedení Raspenavy. Další šanci měl Michal Zeman, jenže přehodil jak brankáře, tak i branku. Přesné zakončení se tak povedlo ve 45. Martinu Zemanovi, který upravil poločasové skóre. Hosté toho moc nepředvedli a hrozili spíše sporadicky z brejků. V 58. měl další velkou šanci M. Koudelka, ale nepřekonal brankáře. Poté měli několik šancí i hosté, ale všechny zlikvidoval Nový v brance. Poté byl vyloučení Michal Zeman za strčení do protihráče a hosté tak měli výhodu hráče v poli, ta ale netrvala moc dlouho. Nejprve byl vyloučen hostující Morávek a o několik minut později za zakopnutí míče i Marek. Toho domácí využili a dvakrát se ještě z brejku prosadil Martin Zeman.

Branky: 45., 74. a 76. Martin Zeman, 6. Horáček, 25. Martinů. Rozhodčí: Drusan, ŽK: 3:5, ČK: 60. Zeman Michal - 70. Marek, 74. Morávek. Diváků: 80. Raspenava: Nový - P. Koudelka, J. Koprnický, Žlebek, Koutný (46. Burgr) - Michal Zeman, Vancl, Martinů, M. Koudelka - Horáček (46. L. Koprnický), Martin Zeman (79. Balog). Hrádek: Manhart - Dočekal, Marek, Mrva, Š. Fujáček - F. Fujáček, Morávek, Jiřišta, Šulc - Černohorský, Šašek.

Malá Skála - Ruprechtice 4:0 (2:0)

Přestože deset úvodních minut patřilo hostům, k úspěchu to nevedlo. Pouze z řady pokusů skončil jediný na břevně. Postupně se osmělovali domácí, kteří byli rychlejší a dvakrát zahrozili Tomanem. Ruprechtice začaly ztrácet půdu pod nohami a celkově nestíhaly (zejména v těžkopádné obraně), když navíc vázly přihrávky. Výkonem si koledovaly o trest a ten přišel v podobě dvou branek. Ta první byla po standardní situaci a nádhernému se položení hráče do centru. Druhý poločas opět patřily úvodní minuty Ruprechticím, jenže jejich gólman Holub musel zlikvidovat šanci. Několikrát hosté dobře zahráli v útoku, jenže koncovka chyběla, jako při koncovce Dědiče, Viktory hlavou a pumelici Záveského do břevna. Domácí přežili a naopak při špatně sehrané ofsajdové pasti dvakrát skórovali, kdy běželi od půlky sami na branku.

Branky: 35. a 75. Makula, 30. J. Šilhán, 90. Habr. Rozhodčí: A. Brož, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Ruprechtice: Holub (77. Jirák) - Viktora, Kusebauch, Záveský, Hruboň - Suchý (63. Urban), Macaj (63. Kuželka), Vrtal, Průcha - Dědič, Antoš.