Fotbalový okresní přebor Liberecka rozjel svou jarní polovinu zajímavými výsledky. Nečekané osmigólové debakly se zrodily v duelech sousedů v tabulce – druhý Dětřichov deklasoval po podzimu třetí chrastavské béčko 8:1, osmá Raspenava vyprovodila deváté Jindřichovice rovněž s osmigólovým přídělem 8:2! Vedoucí Pěnčín měl na hřišti desátých Vratislavic dost práce, v poločase dokonce prohrával, ale stačil otočit výsledek.

Frýdlant B – Nová Ves 2:2 (2:2)

V zajímavém, vyrovnaném duelu ve Frýdlantě padly všechny čtyři góly už v první pětačtyřicetiminutovce. Již ve 4. minutě otevřel skóre novoveský Trojan, který posílil mužstvo v zimě z Chrastavy, střelou z rohu velkého vápna na zadní tyč. V 15. vyrovnal domácí Záruba pumelicí z hranice šestnáctky a o deset minut později šel Frýdlant do vedení, když po hrubce hostů ve středu hřiště postupoval Stránský sám na branku a prostřelil Marka. V poslední minutě poločasu však Nová Ves srovnala skóre a postaral se o to opět Trojan, který doklepl přihrávku ze strany. Po změně stran pokračoval zajímavý fotbal. Hosté byli techničtější, domácí kontrovali bojovností, a skóre se již nezměnilo.

Branky: 15. Záruba, 25. Stránský – 4. a 45. Trojan. Rozhodčí: Řípa, ŽK: 0:2, 80 diváků. Frýdlant: Tauš – Weidisch (48. Buřita), Pleskač, Kaplan (46. Plesar), Vocásek – Stránský, Peml, Záruba, Stýbal (82. Mauer) – Šubrt, Šlejtr. Nová Ves: Marek – Vávra (75. Novák), Malaga, Dobiáš, Martínek – Smola, Novotný, Mrijaj, Bartůněk (30. Didi) – Adam, Trojan.

Nové Město – Jablonné 0:2 (0:1)

Novoměstští prohráli poslední čtyři zápasy podzimní části a ani ze zimního spánku se dosud zřejmě neprobudili, neboť v sobotu doma podlehli poslednímu mužstvu tabulky… Jablonné dokázalo trestat novoměstské chyby, naopak domácí se navzdory tlaku, zejména v druhém poločase, gólově neprosadili. Do vedení šlo Jablonné v 35. minutě, když dlouhý výkop brankáře Holuba si šikovně zpracoval Vít Šimon a přehodil gólmana Kocourka. Domácí brankář pak svůj tým podržel, když v 40. minutě zázračně kryl na brankové čáře balon, který všichni už už viděli v síti. Po přestávce se Nové Město zlepšilo, dokázalo si vytvořit převahu, ale ta byla bezzubá. Naopak v 72. minutě domácí nejprve chybovali ve středu hřiště, a když následně stoper odvrátil hlavičkou balon naprosto nesmyslně k hráči hostů, Hetver toho pohotově využil a vsítil druhý úspěch Jablonného. Nové Město se už pak na nic nezmohlo a odešlo popáté v řadě poraženo.

Branky: 35. V. Šimon, 72. Hetver. Rozhodčí: Kříž st., ŽK: 2:4, 60 diváků. Nové Město: Kocourek – Plaček (55. Jiruše), Žlebek (65. Lések), Kadera, Jalovičár – Bruský, Šindler, Likavec (78. Láznický), Kolenkár – Bartoš, O. Černý. Jablonné: Holub – Nešvera (83. Mareček – 86. Kříž), Pál, Pavlas, Ptáček – Štáfek (86. Liebezeit), Opršal, M. Černý, Hetver – Vejskrab, V. Šimon.

Gasservis Liberec – Kr. Studánka B 3:0 (1:0)

Derby soupeřů, kteří využívají v této sezoně ke svým domácím utkáním shodně hřiště v Mníšku, mělo vcelku jednoznačný průběh. Domácí plynaři měli po celý zápas převahu a výsledek 3:0 ani neodpovídá průběhu hry – gólů v síti Studánky mohlo být mnohem víc. Gasservis totiž spoustu šancí nevyužil. Brankář hostů Příhoda sice třikrát inkasoval, ale zachránil své mužstvo možná před dvouciferným přídělem. Například šestkrát vychytal domácí hráče při samostatných únicích! Navíc Smejkal, autor dvou gólů, ještě nastřelil tyč. Všechny branky Gasservisu padly po velmi pohledných akcích. Ve 22. minutě Smejkalovi nádherně naservíroval míč Brückler a domácí vedli 1:0. V 61. zakončil pěknou kombinaci Jakub Louda gólem na 2:0, a třetí gól přidal v 75. znovu Smejkal, opět po přihrávce Brücklera. Ačkoliv se jednalo o sousedské derby, hrálo se sice bojovně, ale ne záludně, rozhodčí Nádeník nemusel řešit žádnou nesportovní situaci.

Branky: 22. a 75. Smejkal, 61. Jakub Louda. Rozhodčí Nádeník, ŽK: 2:1, 40 diváků. Gasservis Liberec: Svinka – Hřeben, Zelený (66. Švanda), Macháček, J. Šolc (89. Guzík) – Lednický, Smejkal, Házi, Brückler – Jakub Louda, Bárta. Krásná Studánka: Příhoda – Bufka, Vajtr, Charvát, Adamec – Balický, Vacek, Dvořák, Herman (46. Hájek) – Jirousek, Hak.

Vratislavice – Pěnčín 2:3 (2:1)

Byl to zápas hodně o soubojích, o bojovnosti. Domácí měli rychlý přechod do útoku a vedoucí celek hostů působil v první půli poněkud nervózně, i když byl kombinačně lepší. V 21. minutě se Vratislavice ujaly vedení po brejku Mätzelta. Hosté vyrovnali už za pět minut, když propadla levá strana domácí obrany a po centru na zadní tyč zavěsil Mynář hlavou. Nicméně v 36. přišel další vydařený protiútok Mätzelta a domácí šli do kabin s jednogólovým náskokem. Po změně stran se však projevila vyspělost a zkušenost kvalitního týmu Pěnčína, Vratislavičtí se již k ničemu nedostávali a bylo jen otázkou času, kdy hosté otočí výsledek. To se jim také v poslední dvacetiminutovce podařilo. Nejlepší střelec okresu Štefan Mihálik převedl v 70. ukázkový trestný kop k tyči – 2:2. A v 77. Jan Škréta využil po centru dvou nepovedených odkopů domácích zadáků a z otočky zaznamenal vítězný gól lídra přeboru.

Branky: 21. a 36. Mätzelt – 26. Mynář, 70. Mihálik, 77. Jan Škréta. Rozhodčí: Kvítek, ŽK: 2:2, 45 diváků. Vratislavice: Jirák – Berger, Krejčík, Čermák (66. Stolín), Opatřil (81. Dunajevskij) – Strauss (78. Vavřena), Žabka, Preissler, Zejbrlík – Dědič, Mätzelt. Pěnčín: Piršel – Šerpán (46. Jindřich Škréta), Jaček, Jan Škréta, Matějíček – Mynář (89. Rössler), Žďárský, Zdražil, Lhoták (46. Vondráček) – Mendlík, Mihálik (86. Gábr).

Raspenava – Jindřichovice 8:2 (4:0)

První desetiminutovka byla ve znamení vzájemného oťukávání v prvním jarním mistráku. Pak se ale začali osmělovat domácí a ve 13. minutě vyslal přihrávkou za obranu Vancl Martina Zemana, který si v rozhodující moment ukopl míč. Domácí se po této akci usadili na polovině hostů a ve 21. nahrával Resl před prázdnou „kasu“ na Martina Zemana, který se nemýlil – 1:0. Hosté se spoléhali na nakopávané balony na své vysoké útočníky, které domácí obrana posbírala. Ve 36. min. zvýšil na 2:0 Koprnický ml. pro domácí po závaru před brankou. Ve 40. byl vyloučen hostující Kopecký. Po tomto oslabení
se dohrávalo na jednu branku a to branku hostí, domácí přidali ještě dva góly a do kabin se odcházelo s poločasovým skóre 4:0 pro domácí.

Druhá půle začala pátým gólem domácích, kdy Pikous mladší zamířil z 20 metrů k tyči. Ve 49. přidal Pikous ml. šestý gól Raspenavy. Tlak domácích se zvyšoval a přikoval hosty v šestnáctce. V 53. min. zvýšil po centru Koprnického ml. hlavou Michal Zeman na 7:0 pro domácí. Po prostřídání v domácím celku tlak polevil, čehož využili hosté ke snížení z pokutového kopu v 69. minutě na 7:1. V 73. po přímém kopu zaskočili nekoncentrovanou obranu Raspenavy a dokázali přidat další gól – 7:2. Na to odpověděli domácí v 78. Pikousem ml., který se trefil z přímého kopu a upravil tak skóre svým čtvrtým zářezem na konečných 8:2. V závěru mohl zvýšit domácí Vancl opět z přímého kopu, ale nastřelil břevno a dorážka Pikouse staršího nebyla uznána pro ofsajd.

Branky: 43., 46., 49. a 78. Pikous ml., 36. a 45. Koprnický ml., 21. Martin Zeman, 53. Michal Zeman – 69. Koutský z pen., 72. Tichý. Rozhodčí: Popelář, ŽK: 3:3, ČK: 40. Kopecký (J), 35 diváků. Raspenava: Musil – Burgr (55. Meneghel), Mleziva, Balog, Pikous st. (78. Koprnický st.) – Michal Zeman, Resl, Vancl, Koprnický ml. – Pikous ml., Martin Zeman. Jindřichovice: Rezler – Přibyl, Forman, Klimeš, Andrš – Petrovič, Tichý, Kopecký, Koutský – Řádek, Soukup.

Dětřichov – Chrastava B 8:1 (1:1)

Skóre otevřel v 10. minutě ukázkovým „vlastencem“ do šibenice svého gólmana Zemana domácí Kocián a v první dvacetiminutovce se pozměněné mužstvo hostů prezentovalo solidní rychlou hrou, Dětřichovští byli zaskočeni. Postupně se však dostávali do tlaku, v 20. minutě ještě Koťátko po akci Davida Ráže nedal, ale v 29. minutě již bylo vyrovnáno – D. Ráž se trefil k tyči po úniku ze strany. Úvod druhé půle pak naopak zaskočil hosty takovým způsobem, že zcela odpadli. Nejprve ve 48. Koťátko dorážkou vlastní střely dostal domácí celek do vedení a o dvě minuty později přidal svůj druhý úspěch D. Ráž. Chrastavští se za stavu 3:1 takřka rozsypali a Dětřichov do konce zápasu přidával do sítě nováčka jeden gól za druhým. Padaly po hezkých akcích a utkání již bylo jen otázkou skóre, které se nakonec zastavilo na výsledku 8:1.

Branky: 29. a 50. D. Ráž, 69. a 81. Kocián, 48. Koťátko, 57. Netolický ml., 79. Lachman, 85. Vágner – 10. vlastní (Kocián). Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 0:1, 40 diváků. Dětřichov: Zeman – Vízner (46. Kareš), Mičunovič, Kocián, Válek – Patrman (46. Štěpánek), Vágner, Lachman, Netolický ml. – Koťátko, D. Ráž. Chrastava: Kverka (46. Kosař) – Škarýd, Pokorný, Rieger, Šipula – Václavík (46. Kraga), Doležal (80. Paleček), Urban, Sochor – Jahoda, Žďárský.

Hejnice B – Višňová B 1:3 (1:1)

Úvod zápasu domácí potěšil – už v 6. minutě utekl po lajně Zoreník a jeho přihrávku zužitkoval Krišal ve vedoucí gól. Další průběh poločasu byl vyrovnaný s minimem šancí, nicméně Višňová dokázala po půlhodině vyrovnat, když Nguyen se šikovně uvolnil a překonal Chmelíka.

V 50. minutě došlo k situaci, která vyvolala hodně zlé krve v domácích řadách. Zoreník byl v pokutovém území atakován způsobem, o kterém Hejničtí tvrdí, že jasnější penaltu ještě neviděli. Nicméně píšťalka rozhodčího Svinky mlčela, protesty domácích nebyly nic platné. Na hřišti přibylo nervozity, Hejničtí v dalším průběhu vyčítali sudímu některé další verdikty. Zrubec pak přestřelil z malého vápna a hejnický zmar dovršila 73. minuta, kdy Zrubec „namazal“ višňovskému Bufákovi, který nabídnutou šancí nepohrdl – 1:2. V 85., kdy domácí mocně útočili, neproměnil velmi slibnou možnost Šorejs. V 90. už Hejnice hrály vabank, načež brejk Štrbáka zastavil Čivrný faulem ve vápně a nařízenou penaltu sám Štrbák proměnil na konečných 1:3.

Branky: 6. Krišal – 33. Nguyen, 73. Bufák, 90. Štrbák z pen. Rozhodčí: Svinka ml., ŽK: 4:1, 80 diváků. Hejnice: Chmelík – Krišal, Sojka, Pecháček (65. Čermák), Řezníček – Zrubec, Šorejs, Čivrný, Zoreník – Koutný, Hořčička (80. Leitner). Višňová: Závůrka – Martinů, Nguyen, Štrbák, Mrázek – Bufák, Mazánek, Koudelka, Machek (70. Kocián) – Šolta, Kepr.