Osm statečných vojáků nedokázalo ve Svitavách vzdorovat. Kde byl zbytek?

Svitavy – Pouze v osmi hráčích nastoupili fotbalisté libereckého Rapidu k poslednímu zápasu divize C. A bylo to převelice smutné loučení. Úkol zněl jasně: vydržet co nejdéle a neudělat ostudu. Nakonec Liberečtí odehráli poločas, po kterém již nepokračovali kvůli dvěma zraněním…

16.6.2014

LUDVÍK ZÍKA. Šestkrát lovil míč ze sítě. Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

Svitavy – VTJ Rapid Liberec 6:1 nedohráno

Domácí měli absolutní převahu a kanonádu začali v 10. minutě, kdy se střelou z hranice pokutového území prosadil Jukl. Za další tři minuty balón odražený od tyče dorážel Belej. Za chvíli středem vápna dovezl míč až do brány Veselský a pak Ziku přeloboval Ptáček na 4:0. Ale Rapid se snažil i v sedmi, přihrávku domácí obrany vystihl Svoboda a z rychlého brejku se mu podařilo zaznamenat čestný úspěch. V průběhu utkání Svitavy nastřelily dvakrát břevno a jejich zakončení se často nevešlo mezi tři tyče. Do poločasu stihl zkompletovat hattrick Belej, nejprve křížnou střelou přes vápno a pak si vyskočil na centr a hlavičkou završil skóre poločasu. O přestávce pro zranění museli odstoupit dva hráči Rapidu a mužstvo se tím stalo nezpůsobilé pro pokračování v utkání.
Rapid tak po roce působení v divizi sestupuje a bude to podle zpráv pád až do I. A třídy. Navíc béčko, hrající I. B třídu bude rozpuštěno. Smutný příběh klubu, který se stěhuje do svého nového působiště do Pavlovic na původní Rapid.
Branky: 13., 35. a 39. Belej, 10. Jukl, 17. Veselský, 22. Ptáček. – 25. Svoboda. Rozhodčí: Haleš, bez karet. Diváků: 190. Rapid: Zika – Bárta, Uzel, Poživil, Soukeník – Svoboda, Landyš, Slatinka.

16.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Liberec ukončil sérii Slavie a z Edenu veze výhru 2:1!

Děti pomáhají svým rodičům volit.
116

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Zlín - Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.

Zaměstnankyně herny propadla hře na automatech

Liberec – Zřejmě se na noční směně nudila, tak sedla 44letá zaměstnankyně liberecké herny k automatu a prohrála na něm 50 tisíc.

Opilá žena ukradla staforda

Liberec – Podivný případ ukradeného psa vyšetřuje v těchto dnech liberecká policie. 34letá žena z Liberce celkem třikrát vlezla do cizí zahrady a při poslední návštěvě odcizila stafordského teriéra.

Historicky první vítězství je na světě. Dukla veze výhru

Liberec – Volejbalistky liberecké Dukly si došly pro přesvědčivé vítězství. V druhém dějství ale málem připustily drama.