Zatímco postupové starosti mají v I. B třídě dva týmy z Českolipska, z nichž jeden chce postoupit do I. A třídy (Česká Lípa B a Heřmanice), další nemají nárok. Na konci tabulky jsou na tom mizerně Hodkovice, které podobně jako loni hrají o holou záchranu. Po podzimních třinácti kolech ztrácejí na předposlední Bukovany a další z Liberecka Habartice tři body. O sestup ale stále ještě mohou válčit další, až po sedmé Jablonné, které má 17 bodů. Takže namočeni do sestupových vod jsou z Liberecka Rynoltice, Chrastava i Frýdlant.

Nové Město, Rozstání a Krásná Studánka mají relativně klid, jenže vše bude jasné až potom, kolik týmů sestoupí z I. A třídy. Protože jsou dvě I. B třídy, budou sestupovat dohromady minimálně tři. Nesmí však spadnout nikdo z divize, pak by to bylo horší, anebo aby z této skupiny měl předposlední více bodů než ve druhé skupině.

Podzim jasně pro Českolipské

Bez prohry zakončily podzim Česká Lípa B a Heřmanice, kteří se tak jasně pasovaly do rolí favorita postupu. Oba celky se rozešly ve vzájemném duelu plichtou. Heřmanice doma s Lípou remizovaly 2:2 a bylo okolo tohoto zápasu hodně povyku, jednostranného z Heřmanic. Jinak Heřmaničtí venku neztratili ani bodík, Lípa právě zmiňovanou plichtou. Hodně se čekalo od zrekonstruovaného Frýdlantu, který však zklamal, když doma odevzdal osm bodů a venku ani jednou nevyhrál.

Také u nováčka z Rozstání mohl být podzim o pár bodíků lepší, Krásná Studánka sice vyhlásila atak na čelo tabulky, jenže zůstala své pověsti kvalitního týmu dost dlužna. Nové Město rozdalo doma 10 bodů, venku však nasbíralo bodů dvanáct. Tady může být spokojenost. Chrastava doplácela na nezkušenost řady mladých, některé dobře rozehrané zápasy ji protekly mezi prsty. Rynoltice sice chtěly být štikou, jenže se jim málem rozpadl kádr a navíc ten děsivý začátek - 2:7 nálož od Studánky. A pak ze tří utkání nula a skóre 3:14…

Habartice byly poučeny jarem, bohužel start byl žalostný - prohra s Lípou 0:5 a Novým Městem 1:2 a v Chrastavě 0:1. Hodkovice se jen na jaře těsně zachránily, ale problémy přetrvávají - jen dvě výhry a dvě plichty a k tomu žalostná defenziva. To jsou atributy k nejhoršího mužstva soutěže a navíc v posledním kole nadílka od Lípy 6:0.

Doma nezakolísaly jen dva týmy

Béčko Lípy má doma stoprocentní zisk, když v šesti utkáních jen dvakrát inkasovala. Heřmanice odehrály doma sedm utkání, v nichž ztratily jen s Lípou za plichtu. Studánka prohrála doma jen s Novým Městem (1:2), Frýdlant se sklonil před Jablonným (2:4) a Lípou (1:4), ale překvapivě se rozdělil o body s Hodkovicemi (2:2). Trávník v Rozstání byl pokořen Heřmanickými (2:3), Rynoltickými (1:3) a zejména suverénní Lípou (0:4).

Habartice podlehly doma Heřmanicím (1:3) a Novému Městu (1:2) se Starými Splavy byla remíza 2:2. Chrastava využila domácí prostory napůl. Třikrát vyhrála a když prohrála, tak s nulou: Heřmanice (0:1), Krásná Studánka a Staré Splavy (0:2). Nové Město využilo svého pažitu jen dvakrát (Hodkovice 3:2 a Velký Valtinov 2:1), dvakrát si vezly body hosté - Chrastava 1:2 a Jablonné 2:4. Hodkovice a Rynoltice, to byl velký domácí propadák.

Hodkovičtí se radovali jen dvakrát, zato pětkrát odcházeli se sklopenými hlavami: 1:2 s Bukovany a Rynolticemi, 1:5 s Heřmanicemi, 0:6 s Českou Lípou (v Doubí) a dokonce 1:8 nářez od Jablonného. Rynoltice předvedly, jak špatně hraje nováček doma. jediná výhra 3:2 nad silným Frýdlantem a plichtička 3:3 se Starými Splavy. Jinak prohry: 0:1 Bukovany, 2:3 Nové Město, 1:4 Heřmanice, 0:3 Česká Lípa a 2:7 Krásná Studánka.

Venku nezaváhaly jen Heřmanice

Heřmanice se v šesti zápasech na hřištích soupeřů o body nedělily a vše vyhrály. Lípa v sedmi utkáních jen jednou remizovala (Heřmanice). Nové město zvenčí přivezlo 12 bodů za čtyři vítězství, Rynoltice devět bodů, slušně hrálo i Rozstání (dvě výhry a dvě plichty). Studánka získala jen za dvě výhry, ale dovezla také 24 inkasovaných branek (mj. 0:8 v Lípě, 0:4 z Bukovan a Heřmanic).

Chrastava má čtyři body (2:1 v Novém Městě a 1:1 v Jablonném). Frýdlant selhal skoro pokaždé a dvě plichty jsou jen slabým odvarem zisku (1:1 v Bukovanech a Novém Městě), ve Starých Splavech to bylo za bůra. Hodkovice na tom byly podobně (2:2 ve Valtinově a Frýdlantě), tři prohry 1:4 a jedna 2:3.Ale Habartice na tom jsou nejhůře. Jen bod za 2:2 v Jablonném. Jinak nula a z dalších šesti zápasů jen dvě vstřelené branky.

Střelci Liberecka

Žádná sláva, nejlepší z Liberecka je Jan Čihula z Rozstání, který vstřelil osm branek. Střelci mužstev: Rozstání (Čihula 8, Zerák 6), Krásná Studánka (Chmátal 5), Nové Město (Šindler 6), Rynoltice (Válko 4), Frýdlant (Martin Stejskal 7, Závěta 7), Habartice (Čumpl 5), Chrastava (Pinc 4), Hodkovice (Sádecký a Matějka 4).