Hitem dosavadního průběhu fotbalového přeboru Liberecka je nováček z Osečné. Tým, který hrál ještě v červnu nejnižší III. třídu, dokonale prohání soupeře, po třech kolech je na 1. místě s plným bodovým ziskem a neskutečným skóre 21:4, což obnáší průměr 7 vstřelených gólů na zápas!

Překvapením 3. kola byla výhra dalšího nováčka z Horní Řasnice 4:0 v Krásné Studánce. Pro Řasnici je to první bodový zisk v sezoně, podobně jako pro béčko Višňové vítězství 5:0 nad Gasservisem a pro rezervu Nové Vsi remíza ve Frýdlantu. Bez bodu už tak není žádné mužstvo z okresního přeboru.

Krásná Studánka B - Horní Řasnice 0:4 (0:2)

Ze strany domácích to bylo nepodařené utkání, nejhorší výkon za poslední roky. Řasnice šla do vedení rychlým gólem v 5. min. po míči za obranu, první střelu Tošner neudržel a z dorážky inkasoval - 0:1. Pak se hrálo spíše od šestnáctky k šestnáctce, ale v 40. Lode po chybě studánecké obrany zvýšil. Domácí hra nezaznamenala po změně stran žádné zlepšení. Hosté přidali třetí gól z penalty a v 73. po samostatné akci Hrevuš dovršil studánecký zmar na 0:4. Domácí se trošku vzchopili až v závěrečné desetiminutovce, ani jednu ze dvou šancí však neproměnili.

Branky: 5. a 73. Hrevuš, 40. a 64. z pen. Lode. Rozhodčí: Popelář, ŽK: 2:2, 50 diváků. Krásná Studánka: Tošner - Soukup, Hošek, Bufka, Dvořák (75. Pavel Hájek) - Balický, Vajtr, Kocour, Mendl - Palán, Devátý (46. Sedláček). Horní Řasnice: Höfler - Podrazil, Peml, Krýcha, Haloun - Le, Lenkart (85. P. Halík), Martínek, J. Halík - Lode, Hrevuš.

Frýdlant B - Nová Ves B 2:2 (0:2)

Na podmáčeném terénu využil v 21. min. novoveský Kropáček podklouznutí brankáře Zimáka a zakončil do prázdné branky. V 27. vyslal Zimák dlouhým výkopem Ponce, který v tvář gólmanovi nastřelil v hranice šestnáctky břevno branky hostů. Pět minut nato hosté vedli 2:0 díky fantastické ráně Menšíka do šibenice. V druhé půli se hráči obou týmů snažili plnit pokyny trenérů z kabiny, a to střílet co nejčastěji ze střední vzdálenosti. V 48. to vyzkoušel Kropáček, bez úspěchu. V 51. L. Stýbal hlavou po rohu snížil na 1:2. V 75. po kuriózním nepřímém kopu ve prospěch Frýdlantu (brankář Boubela dlouho držel míč) domácí M. Stýbal obstřelil zeď s tečí a Boubela předvedl skvělý zákrok. Ale v 78. po narážce M. Stýbala s Plesarem již frýdlantský hráč gólmana překonal - 2:2. V závěru chtěli domácí nátlakovou hrou ještě otočit na svou stranu, Nová Ves však již svůj první bod v soutěži ubránila.

Branky. 51. L. Stýbal, 78. M. Stýbal - 21. Kropáček, 32. Menšík. Rozhodčí: Novák, ŽK: 0:0, 30 diváků. Frýdlant: Zimák - Rybarik, Mikan, Franc, Sekáč - Kaplan (65. Novotný), Uhrik (70. J. Peml), Plesar, M. Stýbal - L. Stýbal, Ponc. Nová Ves: Boubela - Dvořák, M. Kučera, Čanda, Řezka - J. Kučera, Kropáček, Menšík (70. Hořák), Cverčko - Cusnir, Adam.

Jindřichovice - Bulovka 2:0 (1:0)

Domácí začali svižně, v 5. minutě trefil Nosek břevno, v 21. pak poslal pas na Hradce, který si zpracoval míč na prsou a podél brankáře otevřel skóre. Poté se dostala do hry Bulovka, získala převahu a Jindřichovice mohly děkovat svému gólmanovi Rezlerovi, jenž do přestávky zlikvidoval čtyři vyložené šance. V druhém poločase pokračoval tlak Bulovky, jenže na nejlepšího hráče zápasu Jana Rezlera si její útočníci nepřišli. Naopak, když v závěru hosté hráli vabank, obešel mladý Werzner dva protihráče a upravil na 2:0 pro Jindřichovice.

Branky: 21. Hradec, 78. Werzner. Rozhodčí: Házi, ŽK: 1:1, 69 diváků. Jindřichovice: Rezler - Forman, Kopecký, Krause, Petrovič - Werzner, Nosek, Tichý, Hradec - Knapp (61. Andrš), Václavík (88. Vondráček). Bulovka: Zajíček - Franc, Michal Hýbl, Lengál, Sajko - Capulič, Smolný, Veselovský, Bílek - Hofman, Zbořil.

Bílý Kostel - Habartice 5:1 (3:1)

Domácí měli utkání v moci, přesto se vedení ujaly Habartice po chybě obrany. Už za pět minut Kostel vyrovnal a do poločasu přidal další dvě branky. Habartice se v první čtvrthodince druhé půle zlepšily, zatlačily soupeře a trefily břevno. Tím však jejich aktivita prakticky skončila, otěže zápasu se dostaly opět do rukou Bílého Kostela, který si ještě vylepšil skóre.

Branky: 23. Galbavý, 34. F. Ulrich, 42. Sedlmajer, 70. Michálek, 80. vlastní (Potoč) - 18. Treteník. Rozhodčí: Havelka, ŽK: 1:2, 35 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich - Ďuriš, Strnad, Novotný, Galbavý (70. Laibl) - Janeček (46. Černý), Michálek (80. Rychecký), Vitík, F. Ulrich - Chomout, Sedlmajer. Habartice: Švandrlík - Bradáč, Malinský, Roušar, Potoč - Zimák, Tůma, Sedláček, Čumpl - Kyncl, Treteník.

Osečná - Hejnice B 7:1 (5:0)

Průběh zápasu předznamenala už 2. minuta, kdy utekl domácí Rybář, byl faulován a z penalty dostal Novotný Osečnou do vedení. Následovala gólová smršť, již v 21. minutě vedla Osečná 4:0 a v podstatě nebylo o co hrát. Hlavička Pokorného dovršila do poločasu „bůra“ do sítě zdecimovaných hostů, kteří přijeli v oslabené sestavě, neboť několik hráčů si vzalo s sebou k utkání I.A třídy hejnické áčko. V 60. Novotný z trestného kopu propálil zeď - 6:0. Za dvě minuty po rohu vsítili Hejničtí svůj čestný úspěch, ale v závěru v prudkém dešti stanovil střídající Hunka po samostatné akci konečné skóre na 7:1.

Branky: 2. z pen. a 60. Novotný, 8. a 21. Jarý, 16. a 41. V. Pokorný, 84. Hunka - 62. Horčička. Rozhodčí: P. Kozák, ŽK: 1:2, 40 diváků. Osečná: Penc (46. Taraba) - Novotný, Němeček, Kysela, Rybenský - Janíček, Jarý, Trapp, Jemelka - V. Pokorný, Rybář (60. Hunka). Hejnice: Farský - Kobr ml., Přibyl, Čermák, Horčička - Fetr, Zrubec, Pecháček, Borka - Kobr st., Ráž (70. Filipi).

VTJ Rapid - Dětřichov 1:2 (0:0)

Domácím se zápas příliš nepovedl a nenavázali na svoje předchozí výkony. Dětřichov měl více ze hry a mohl skórovat již v prvním poločase. Karešova střela po rozehraném přímáku však skončila těsně nad a několik dalších šancí hostů vychytal Hess. Po hodině hry už ale šel Dětřichov do vedení, když se po rozehraném rohu přesně hlavou k tyči trefil starší z Netolických. Vojáky ani branka v jejich síti neprobudila k větší aktivitě. Naopak za několik minut inkasovali podruhé, když odkop z vlastní poloviny usměrnil Koťátko za záda Hesse, který míč zjevně podcenil. Domácí v závěru pouze snížili z penalty, kterou po faulu na Grujoskiho proměnil Lukáč.

Branky: 84. Lukáč z pen. - 61. Netolický st., 72. Koťátko. Rozhodčí: Vacek, ŽK: 0:0, 60 diváků. VTJ Rapid Liberec: Hess - Filinger, Lukáč, Sedláček, Škoda – Stuchlík, Martínek, Dinh, Krejčí - Grujoski, L. Stárek (75. Ťoupal). Dětřichov: Zeman - Válek, Mičunovič, Kareš, Vízner - Netolický ml., Netolický st., Zimmermann, Ráž (89. Tatrman) - Vágner, Koťátko.

Višňová B - Gasservis 5:0 (2:0)

Utkání měla Višňová plně pod kontrolou. Obranu dirigoval Soukup a středu zálohy velel Cýrus, posily z A týmu. Uklidnění přinesla 16. a 18. minuta, kdy se nejprve gólově prosadil krásnou střelou z vápna do šibenice Milan Mazánek a o dvě minuty později po pohledné akci šesti Višňováků zakončoval Lukáš Cýrus. Slunečné nedělní počasí přilákalo asi 150 diváků, kteří přihlíželi vcelku pěknému fotbalu. Střídající Mrázek se v druhé dostal do čtyř vyložených situacích, ale ani jednu neproměnil. To Mazánek dal v 52. svuj druhý gól, když se po rohu dostal na malém vápně k balonu a uklidil ho do sítě nekompromisně - 3:0. V 63. se na hřiště dostal mladík Žežulka, který unaveným hráčům Mníšku připravoval sprinty po lajně krušné momenty, po faulu na něj v 70. dohrávali hosté o deseti bez vyloučeného hráče. V 83. Mrázek vypíchl balon chybujícímu obránci, přihrál Jaklovi, ten střelou k tyči nedal brankáři šanci. Nejlepší hráč Gasservisu, Lachčina, poté střelu Labského vytěsnil na tyč a chytil sólo obránci Paříkovi. Poslední slovo měl však Martin Jakl, po špatném vyběhnutí obránců hrajících ofsajdsystém zakončil na 5:0.

Branky: 16. a 52. M. Mazánek, 83. a 86. Martin Jakl, 18. L. Cýrus. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 3:3, ČK: 0:1, 150 diváků. Višňová: Závůrka - Pařík, Zimák (70.Mokrý), P. Soukup, Zach - Bufák (63. Žežulka), Labský, L. Cýrus (46. Mrázek), Kopecký - Martin Jakl, M. Mazánek. Gasservis: Lachčina - Hřeben, J. Šolc, M. Šolc, Macháček - Chlum, Jan Louda, Sonntag, Smejkal - Švanda, Celler.