1. Viktoria Dětřichov. Předseda, tajemník i trenér Radim Prokopec přivítal opět Lachmana z Kunratic, který vyztuží kádr lídra. „Chceme skončit co nejlépe a vyhrát soutěž. Pak se uvidí,“ tvrdí Prokopec.

2. Sokol Jindřichovice. Přicházejí Martin Košek z Ruprechtic a Ondřej Veselý (futsalista Liberec). Skončil Martin Václavík (hostování z Dubu) a největší ztráta Ondřej Tichý (je 6 měsíců studijně v USA). V přípravě vyhráli halový turnaj o Pohár starosty města Frýdlantu a v Poháru OFS vyřadlili 5:2 Raspenavu (Knapp 2, Forman Jan, Petrovič, Nosek). „Chceme hrát hezký, atraktivní fotbal a náš cíl je záchrana,“ přiznal prezident klubu Petr Forman.

3. SK Osečná. Novým hráčem je Pošva ze Stráže p. R. Mužstvo trenéra Luďka Pokorného odehrálo turnaj v Českém Dubu, kde sehrálo pět zápasů a skončilo druhé. V okresním poháru prohrálo se Žibřidicemi 2:3. „Střelecká muška byla zatím nepřesná, ale určitě to přijde. Chtěli bychom v tabulce skončit co nejvýš, popřípadě zkusit i postup do I. B třídy,“ říká předseda Luboš Pytloun.

4. Slovan Frýdlant B. Mužstvo pod vedením trenéra Marka Drobného a vedoucího mužstva Jana Rájka po velmi příjemně překvapivém podzimním umístění nikdo neopustil. Hostování prodloužil Uhrík, do branky přišel Jireček a ostrostřelec z Hejnic Krišal. Mužstvo chce předvádět kvalitní a líbivý fotbal a pomoci dorostencům v přechodu do kategorie mužů. Zároveň by chtěli potrápit favority soutěže, ale hlavně se fotbalem bavit.

5. Sokol Bulovka. Trenér Jaroslav Roušar má doplněný tým o Marka Fantu (návrat z Pertoltic) a Tomáše Čuříka (Zásada). V přípravě Bulovka podlehla Višňové A 1:3 a porazila Krásný Les 7:0. V poháru pak vyřadila Habartice 4:1. „Asi máme na to okupovat vršek přeboru,“ poznamenal Vladimír Hegr.

6. VTJ Rapid Liberec B. Hráčský kádr zůstal až na pár výjimek stejný, někteří hráči přestali chodit, ale významná ztráta bude na postu brankáře, protože Hess odešel studovat na Moravu. Z hostování se naopak vrátili Černý (Stráž p. R.) a jedná se o ukončení hostování Šikýře z Doubí. Počty schopných fotbalistů nejsou velké, a tak bude nutno občas si vypomoci z lavičky A týmu. Trenér Jan Halama si za cíl neklade postup (po tom spíš pošilhává vedení), ale chtěl by skončit na bedně. „Doufáme, že při spolupráci s trenérem áčka Horáčkem by se to mohlo podařit. Škoda, že tým po individuálních chybách vypadl hned z 1. kola okresního poháru s Hodkovicemi 0:2,“ přiznává tajemník Jaroslav Tůma.

7. Autobrzdy Hejnice B. Jelikož odešlo zejména z áčka celkem sedm hráčů a jen dva přišli, bude sestava tímto jistě pozměněna. Ale Hejnice mají dobrých 21 bodů a k tomu ještě poměrně dobrý dorost, takže není se o co bát.

8. Jiskra Višňová B. „Osmé místo je celkem solidní. Mužstvo je složeno z šesti klasických béčkařů, které doplňují dorostenci a náhradníci z áčka. Proto není pro trenéry vůbec jednoduché dát dohromady mančaft pro mistrovská utkání. Zatím to funguje a věříme, že tomu bude tak i na jaře,“ sdělil sekretář Milan Mazánek. Jistě k tomu přispěje i nová trenérská dvojice Ladislav Honys a Petr Pešek.

9. Tatran Bílý Kostel. Přípravu začali v polovině ledna, první dva týdny každodenní výběh (7 10 km), poté třikrát týdně. Na turnaji v Hrádku skončili druzí za Chrastavou, s níž prohráli 3:4. Trenér Roman Janáček má stejný tým jako na podzim, s nímž chce skončit do 5.místa, popř. ještě lépe, i když domácí zápasy ještě odehraje na umělé trávě v Hrádku. „Úkol č. 1 je dokončit rekonstrukci fotbalového areálu tak, abychom opět vrátili mistrovská utkání zpět do Bílého Kostela,“ potvrdil místopředseda klubu Libor Janeček.

10. Lokomotiva Horní Řasnice. Hostování z Frýdlantu prodloužili Jan Höfler, Jan Chadt, Lukáš Peml, Martin Krýcha a nově Patrik Stránský. Ze Stráže získali na přestup Jiřího Lodeho. Z Nového Města přišel na hostování Karel Podrazil a po zranění pomalu naskakují do hry Josef Benda a Marcel Garčár. Naopak hostování ukončili Filip Le z Jokers a Martínek z Kr. Lesa. „Na hostování máme Petra Tichého v Jokers, Libora Léska v Krásném Lese a Ivana Garčice v Novém Městě. Trénovali jsme každé úterý v hale v N. Městě a na umělé trávě v Harcově jsme porazili Jokers 2:0 a Dolní Řasnici 10:1. Naopak v Novém Městě jsme prohráli 4:3,“ říká předseda Jiří Halík. Realizační tým v čele s trenérem Jelínkem zůstává beze změn. „Chceme hrát líbivý fotbal pro fanoušky, potrápit favority a neskončit poslední,“ dodává Halík.

11. Tatran Habartice. Po pádu z I. B třídy to stále moc nejde. Tatran má z podzimu jen dvě výhry, ale rozhodně nechce u nich zůstat. Hodně bodů poztrácel za pět plichet. Uvidíme, jestli bude v odvetách vzestup.

12. FK Nová Ves B. Václav Kopecký na podzim sbíral tým jak se dalo. Nyní věří, že se vše k lepšímu obrátí, i když stále budou hrát na cizích hřištích. „Doplníme tým dorostenci a sestoupit nechceme,“ potvrdil.

13. FK Krásná Studánka B. Problémy jako áčko má i rezerva. Oběma jde o holé přežití. Trenér Lukáš Palán přesto nevidí záchranu jako ztracenou.

14. Gassservis Liberec. Velké vrásky na čele má předseda František Chlum. Hráči mu nemládnou a přes zimu se moc nepotrénovalo. Pět hráčů kolem trenéra Jaroslava Šráma chodilo hrát malý fotbal, z Vratislavic se vrátil Cibulka. „Nejsou lidi, ale to je všude stejné. Uvidíme na prvním zápase, jak se sejdeme. Chtěli bychom se i přes tyto problémy udržet,“ říká Chlum.